WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Перукарстка справа: історія, сучасність, приміщення, обладнання, стрижки, охорона праці - Курсова робота

Перукарстка справа: історія, сучасність, приміщення, обладнання, стрижки, охорона праці - Курсова робота

мізинця.
Чи може хтось сказати скільки потрібно майстрові-перукареві інструментів та пристроїв, щоб виконати відповідну зачіску, стрижку, укладку, закрутку, хімічну завивку? Кожен майстер виконує по різному.
Матеріали,
які використовуються
в роботі перукаря
Матеріали в роботі перукаря займають важливе місце. В перукарні використовують такі матеріали як: миючі засоби по догляду за шкірою і волоссям, лаки для волосся, одеколони, туалетні води, фарбуючи засоби, хімічні препарати. До миючих засобів відносимо: мила, шампуні, мильний крем і порошок для бриття і манікюрних робіт.
Шампуні - це водно-спиртові розчини з різних миючих речовин із корисними добавками. Призначення шампунів для миття голови з підфарбовуючим ефектом (рубін і іріда). Шампуні легко поєднуються для різних видів волосся таких як: жирного, сухого, нормального.
Мила - утворенні із жирів рослинного і тваринного походження із сумішшю лугів. Група туалетних мил по догляду за шкірою, група господарських мил для прання білизни. В перукарнях використовують мила при митті рук і якщо немає крему, то і для гоління. До засобів по догляду за шкірою відносяться: креми, мазі та інші. Креми і мазі складаються з рослинних і тваринних жирів, масел, а також парафінованих та різних косметичних засобів, за допомогою яких можна виготовляти креми, що мають різний вплив на шкіру людини.
За своїм застосуванням вони поділяються на такі групи: жирні і нежирні, знежирені креми для сухої, жирної і нормальної шкіри.
Лосьйони - це водно-спиртові розчини органічних і мінеральних речовин з добавкою парфумерної композиції. Лосьйони призначені для закріплення росту волосся і зачіски. Розрізняють лосьйони по групах: гігієнічні і лікувально-профілактичні.
Лак для волосся - найпоширеніший засіб для укладки. Покривши лаком волосся зачіска зберігається на тривалий час. Лаки поділяються на дві категорії: традиційні, фіксуючі і сучасні для укладки. Існують також лаки, що поєднують обидві функції.
Туалетні води - використовують в роботі перукаря, як засіб по догляду за шкірою, а якщо немає кровозупиняючих засобів, то використовують одеколон.
Одеколони - служать, як ароматизуючи речовини.
До фарбуючи засобів відносимо: фарби для волосся, наприклад, четвертої групи - це фарби рослинних барвників.
Фарба - це мильно-спиртовий розчин резорцину і парафінімидіаміну - це продукт переробки нафти 1,3% чорний.
До матеріалів відносяться:
Дезинфекційні засоби: в перукарнях використовують 5% хлорамін для дезинфекції гребінців, помазків та інших інструментів виготовлених з пластмаси. Інструменти опускають в розчин 5 % хлораміну на 10 -15 хв.
Спирт денатурат використовують 70 % для дезинфекції бритви, металічних гребінців.
Формалін використовують 4% для дезинфекції нових, невживаних помазків для гоління.
Карболова кислота використовується 5 % для дезинфекції бритви та ножниць.
Етиловий спирт використовується 70%.
Кровозупиняючі засоби. До кровозупиняючих засобів відносять:
Йод, дуже ефективний, як рідина для дезинфекції та припікання при обробці порізів, подряпин та інших ушкоджень.
Галун - це розчин сірчанокислого алюмінію. Розчин галуну безбарвний, на смак трохи солодкуватий, без запаху. Він дуже ефективний для зупинення кровотечі при порізах, садинах та інших ушкодженнях шкіри. Готують розчин галуну таким чином: у флакон з піроксидом водню невеликими порціями всипають кристали сірчанокислого алюмінію доти, доки вони не перестануть розчинятися.
Перекис водню - це рідина без запаху, без кольору у великій концентрації вибухонебезпечна і обпікаюча рідина, має властивість знешкоджувати пігмент волосся, як закріпником використовують при хімічній завивці, як дезинфікуючий засіб при травмах, має властивість швидко вивітрюватись, тому його потрібно зберігати в скляних банках, подальше від опалювання.
Йод - дуже тверда речовина, чорно-фіолетового кольору із різним запахом. Добувають його із морських водоростів, спалюючи їх і переробляючи попіл. Також добувають із артезіатських колодязів.
Для зупинки крові перукар повинен мати таку речовину як : рідкі квасці - це кристалічна речовина білого кольору, тверда в трьох процентних розчинах. В хімічному складі - це сірчистокислий алюміній. Випускають рідкі квасці промисловістю у вигляді олівців. У перукарні такі квасці використовувати не можна тому, що можна перенести інфекційне захворювання від одного клієнта до іншого.
Допоміжні матеріали, які використовуються в перукарській роботі.
До допоміжних матеріалів відносимо: вату, папір, марлю, фольгу.
Вата використовується в перукарській роботі для витирання підтьоків фарби при фарбуванні волосся, використовує вату перукар при стрижці волосся. Також використовують при травмах. Використовують звичайну бавовняну вату. Розрізняють вату (бавовняну, шерстяну і синтетичну).
Розрізняють три сорти вати: медична побутова і швейна.
В своїй роботі перукар при порізах використовує бинт.
Папір використовує перукар при хімічні завивці, але не звичайний, а прожирений, який не пропускає вологу.
Фольгу перукар використовує при фарбуванні волосся, коли треба захистити інші пасма від фарби.
Науково-технічний прогрес
в перукарському
мистецтві
Побутові послуги стали важливим показником рівня життя людей, вони активно впливають на економіку народного господарства. Науково-технічний прогрес поряд з благами приніс людству, нажаль, і чисельні лиха. Людина - творець науково-технічного прогресу стала його заложником.
Щорічно в Україні на виробництві травмується багато чоловік, з них гине багато і отримують професійні захворювання.
Рівень побутового обслуговування ще не задовольняє потреби людей в побутових послугах, в районах населення відчуває трудність в одержані необхідних видів послуг, немало недоліків в якості послуг і культурі обслуговування.
Прискорений розвиток повинен отримати послуги високого попиту, послуги високо сервісного, високо комфортного характеру. Забезпечення прискореного розвитку побутового обслуговування буде здійснюватись на основі досягнень науково-технічного прогресу, якісного перетворення матеріально-технічної бази галузі приваблюють до вказаних побутових послуг підприємств і організацій всіх галузей незалежно від спеціалізацій і характеру основної діяльності. Остання організація сфери послуг дозволяє створити розвинуту систему надання побутовихпослуг населенню.
В системі побутових послуг значну вагому вагу (більше 20% ) займають непродовольчі послуги, до їх числа відносяться перукарські послуги, які являються послугами першої необхідності і мають велике соціальне значення.
Цим пояснюється підвищений на них попит населенню і звичайно високі темпи їх збільшення (7-8% в рік). В теперішній час в галузі побутового обслуговування функціонує 19 тис. перукарень з числом занятих в них робітників більше ніж 160 тис. чоловік.
В самій природі перукарські послуги мають специфічні особливості, запропоновані на організації і представленні їх населенню. Для них особисто висока індивідуальність і відсутність матеріало-предметної форми результату праці.
Праця виступає в формі необхідного ефекту і не буває окремо від виконавця, потребуючого цих

 
 

Цікаве

Загрузка...