WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Перукарстка справа: історія, сучасність, приміщення, обладнання, стрижки, охорона праці - Курсова робота

Перукарстка справа: історія, сучасність, приміщення, обладнання, стрижки, охорона праці - Курсова робота


Курсова робота
Перукарстка справа: історія, сучасність, приміщення, обладнання, стрижки, охорона праці
ЗМІСТ
1. Розвиток побутового обслуговування населення
в умовах ринкової економіки. Сучасний напрям моди
в перукарській справі
2. Історія розвитку перукарського мистецтва
3. Приміщення та обладнання перукарень. Організація
робочого місця перукаря
4. Дитячі стрижки
5. Інструменти і пристрої, які використовуються в роботі
перукаря
6. Матеріали, які використовуються в перукарні
7. Науково-технічний прогрес у перукарському мистецтві
8. Охорона праці і техніка безпеки на підприємствах
побутового обслуговування
Література
Розвиток побутового
обслуговування населення
в умовах ринкової економіки.
Сучасний напрям моди
в перукарській справі.
Важливою ланкою народного господарства і невід'ємною частиною є підприємства служби побуту, їх ми відносимо до не виробничої галузі. Тому, що ці підприємства надають ряд послуг для населення.
Розрізняють такі служби підприємств служби побуту як: "Райпобуткомбінати" , "Міськпобуткомбінати". Які об'єднуються в обласному управлінні побуту.
В свою чергу МІЖ поділяються на ряд майстерень: перукарні, майстерні по ремонту одягу, взуття, салони краси та ін.
В 1936 році народна комісія комунального господарства видала наказ про розширення сітки перукарень, покращення їх умов, корінне змінення роботи майстрів, а також нові правила і прейскуранти. Так як до цього часу не існувало такого положення:
1. відсутність обладнання
2. недостатня кількість перукарень
3. відсутність інструментів
4. правила перед заходом
Розвитку перукарської справи в нашій країні є поштовх в побудові нових і реконструкції старих перукарень.
Для працівників служби побуту було відкрито багато закладів(1940 рік училище).
На сьогоднішній день велику увагу приділяється побутовому обслуговуванню населення. Для продуктивної роботи в системі роботи побуту слід використовувати досягнення науково-технічного прогресу, нові матеріали і співпрацювати з закордонними колегами, використовувати різні форми господарської діяльності (арендну, приватну, кооперативну).
Які ж завдання стоять перед побутовими підприємствами в умовах ринкової економіки:
1. значно покращити побутове обслуговування населення
2. забезпечити більш нове задоволення побуту трудящих на всі види послуг
3. підвищити культуру і якість обслуговування населення
4. скоротити термін виконання заказів
5. розвивати побутове населення, як багато механізовану галузь, на основі розширення сітки перукарень і обладнання їх сучасними машинами
Покращення побутового обслуговування населення це головне наше завдання, для цього необхідно покращувати технічний прогрес. Що він нам дає?
1. економію часу
2. якість виконання операцій
3. звільняє робочу силу
4. вносить культуру в обслуговування, а тобто покращує культуру спілкування з клієнтом.
План перукарні
1. Адміністратор
2. Зал Очікування 3-4 Вішалки
5-7 Манік'юрні столи 8-11 Електросушуари
12. Мийка
13. Санвузол 14-17 Робочі місця
18. Підсобне приміщення
Історія розвитку перукарського мистецтва
Кожна історична епоха відрізняється своїм особливим стилем, своєю власною модою. Саме по елементах одягу і по . зачісці можна визначити відношення людини до того чи іншого історичного періоду.
"Зачіска появилась в первісному суспільстві раніше, ніж одежа" - стверджують дослідники. Наші далекі предки вимушені були якось справлятися з волоссям, яке відростало і мішало в повсякденних заняттях. Первісні люди підрізали волосся примітивними ножами, або обпалювали над вогнем, заплітали в коси, змащували жиром чи гряззю. А волосся на обличчі наші предки голили ще у кам'яному віці, це підтверджують найдені археологами дуже давні кремневі бритви.
Для чоловіків і жінок в Стародавньому Єгипті зачіскою служили в основному парики, які відрізнялися геометричністю пропорцій, а по формі нагадували трапецію. їх виготовляли з стебел папірусів, шерсті тварин, водоростей, шовкових ниток із натурального волосся. Парики фарбували в різні кольори і прикрашали діадемами, кольоровими стрічками, золотими пластинами. Прості люди носили зачіски з власного волосся, але через жаркий клімат багато повністю голили волосся на голові. Все чоловіче населення голили бороди.
У стародавніх греків створення зачіски було своєрідним церемоніалом, їх створювали враховуючи закони гармонії і естетики, незалежно від статі, носили в основному довге волосся.
Грецька зачіска у виді зібраного на потилиці у вузол волосся збереглось і до наших днів. Поширеною була також зачіска "лампадіон", яка по формі нагадувала язики вогню. У чоловіків великою популярністю користувалась зачіска з короткого волосся "Олександр Македонський", волосся стриглося сходинками, завивалося і вільно вкладалось на голові. Поширеною була зачіска з косів, заплетених за вухами: коси в два ряди кругом обвивали голову, а на чолі спадала коротка густа чілка із дрібних локонів. Також чоловіки носили бороди, першим, хто її зголив був О. Македонський.
Стародавній Рим. Ось що написав про це знаменитий поет О. Назон: "легше перерахувати жолуді дуба, ніж зачіски римлянок". Дуже високо, цінувалось світле волосся і перуки, ними було винайдено засіб для зміни кольору волосся, який тримався в секреті.
Жіночі зачіски були різноманітних форм і варіантів, чоловічі в основному короткі з густою чілкою.
В епоху середньовіччя на розвиток перукарського мистецтва впливала церква, загони якої вимагали покривати волосся головними уборами. Ці головні убори змінювали жінкам зачіски і називалися "Ом юз". Довге волосся при цьому збиралося високо над скронями. Тільки молодим неодруженим дівчатам дозволялося носити розпущене волосся, яке символізувало чистоту, чоловічі зачіски дуже примітивні. Сама поширена була пейзанська стрижка, волосся акуратно підстригалося навкруг голови і завивалося, а чоло закривала густа чілка. Але саме в цей час між X і ХП століттями виникають перші перукарні.
Після сумного Середньовіччя наступає епоха Відродження. Жіноче волосся, яке раніше рахувалося гріховною спокусою, стало чуть не головною прикрасою. Жіночі зачіски самі різноманітні. Коси дуже популярні. Серед жіночих зачісок дуже популярна "флорентійська коса". Все волосся розділялося прямим проділом зачісувалося півкругом на щоки і на потилиці запліталося в косу, яку перев'язували стрічками, шнурами, бусами із перлів. Особливий вигляд надавали довгі локони, які звисали по обидві сторони обличчя. В чоловічих зачісках велику роль відігравала стрижка.
В кінці XV И століття зачіски відрізняються великою парадністю, пишністю. В моду входять парики і зачіски з великою кількістю локонів, які припудрюють кольоровими пудрами.
В Парижі в 1763р. Придворний перукарЛюдовіка XVI Легро засновує Академію перукарського мистецтва. Перукарі-художники виконують зачіски дуже великих розмірів.
На зміну стилю Бароко в першій половині XVH століття прийшов більш декоративний стиль Рококо, в якому були присутні риси манірності, меншості, чутливості. Чоловічі

 
 

Цікаве

Загрузка...