WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія виготовлення, застосування синтетичного каучуку - Курсова робота

Технологія виготовлення, застосування синтетичного каучуку - Курсова робота

високою теплостійкістю і низькими модулями, які можуть бути використані для виготовлення каркаса в тих шинах, в яких для протектора застосовуються високомедульні ризини на основі каучуків з складноефірними групами.
Таким чином, каучуки, одержані із застосуванням цианетилметакрилата можуть доповнювати каучуки БЕФ і БСЕФ.
Синтетичні каучуки із застосуванням гліцедилметакрилата
Гліцедилметакрилат являється мономером ракційноздатним. Проведені дослідження показали перспективність застосування даного мономера для синтезу каучуків спеціального призначення, для моднорікації низькомолекулярних каучуків і термопластів, а також в поліменах, що являються частиною клеїв і клеєвих композицій для суднобудування, авіабудування і інших галузей промисловості. На відміну від стандартних акрилатних каучуків такі каучуки, як і співполімер самого гліцедилметакрилата з бутилакрилатом і акрилонітрилом, володіють покращеними здібностями до вулканізації. Акрилаті каучуки на основі гліцедилметакрилата здатні вулканізуватися при низьких температурах амінами і володіють кращою морозостійкістю порівняно із звичайними акрилатними каучуками при збереженні позитивних фізикомеханічних показників і масло- і бензостійкості.
Зарубіжні дані по застосуванню синтетичних каучуків
із функціональними групами
Зарубіжні матеріали в даній області не багаточисленні. Застосування деяких акрилатів і метакрилатів з функціональними групами для модифікації акрилатних каучуків і надання їм здатності до вулканізації за рахунок реакцій функціональних груп описано в статті по акрилатним каучукам. В якості таких мономерів при одержанні акрилатних каучуків використовують гліцедилметакрилати, алкоксіалкилакрилати, алкілтиоалкилакрилати, мономер, одержаний взаємодією гліцедилметакрилата з монохлороцетною кислотою або оксиетилметакрилата з хлорангідридом монохлороцетної кислоти. Існують різні інформації про модифікацію полімерних матеріалів, в тому числі натурального і синтетичного каучуків, полімерал диметиламіноетилметакрилата, нанесеним на бетоніт. Для надання бактеріоцидних властивостей ряду полімерних матеріалів, в тому числі синтетичному і натуральному каучуку, на поверхню матеріалів, оброблену сіллю срібла, прививають диметиламіноетилметакрилат, оксиетилметакрилат, гліцедилметакрилат і інші мономери. Для покращення кольору, кислотними барвниками полімерів іполіолефінових каучуків проводить блоксополімеризацію пронілена з різними мономерами, втому числі й з диметиламіноетилметакрилатом і акрилатом. Для приготування армуючого матеріалу для шин і інших ризинових виробів запропонований граорт-полімен диметиламіноетилметакрилата інших мономерів на цемолозному матеріалі.
Американські фірми рекламують гліцедилметакрилат, як мономер для одержання синтетичних каучуків, покращення властивостей адгезивів на основі акрилатих і вінілацетатних латексів і адегезивів.
Акрилатові каучуки на основі бутилакрилата, метилакри лата і ТМА з добавленням 1,3-бутиленглікокольдиметиакрилата використовуються для модифікації термоактивних смол. Останні застосовуються для виготовлення човнів, приборних панелей, ємкостей, електроізоляційного обладнання. Для надання високої морозостійкості і озоностійкості вулканізатів на основі нітрильних каучуків, в ризинову суміш вводять додатково 15-30 частин співполімера окисі етилена з гліцелдилетакрилатом. Ризини, що мають високі фізико-хімічні і еднезійні властивості, можна одержати, добавляючи перед вулканізацією гліцедилметакрилат в резинові суміші на основі натуральних і синтетичних каучуків (СКС, СКН, СКЄПТ). Добавлення співполімера окисі етилена з пліцедилметакрилатом і СКЕПТ дозволяє одержати вулканізати, що мають малу остаточну деформацію стиснення.
Висновок.
Як нам відомо, недавні успіхи управління в розпродажі вуглеводних ресурсів були покликані в наступний раз обнадіяти населення республіки перспективами наступаючого нафтового процвітання. Та ціна на сиру нафту, що ми прекрасно знаємо, не є високими, а проблеми транспортування залишаються і інвестори не поспішають збагачувати республіканський бюджет. Та експорт нафти і енергоносіїв - не єдиний спосіб країни. Глибока переробка нафти могла б значно розширити експортний потенціал республіки. Одним із продуктів такої переробки являється синтетичний каучук. в даний час цей ринок контролює вузький круг компаній, таких як Bayer AG, Nippon Zeon i Shell Chemical.
В загальному, каучук використовується досить давно. Спочатку, це був натуральний каучук, який добувається із певних видів дерев. Пізніше із розвитком технічних технологій, почалося виробництво синтетичного каучука, який в даний час, як ми побачили по вище сказаному переважає по великій кількості параметрів натуральний. Область використання цього матеріалу досить широка. Це автомобільна і авіаційна промисловість, де із нього виробляють ризину для покришок, камер та шланги. Крім цього каучук, застосовуються в нафтодобувній і взагалі буровій техніці для виготовлення рукавів, трубопроводів в кабельній промисловості та машинобудуванні - для різних з'єднувачів і покриття і навіть в аерокосмічній та атомній галузях використовуються каучуки, володіючи високою стійкістю до дії високих температур і радіації.
Для надання каучуку особливих якостей використовується процес гідрування і різні добавки - каталізатори. При цьому ціна його різко зростає: якщо звичайний каучук коштує близько 2 тис. доларів за тону, то модернізований - від 24 тис. доларів до 35 тисяч доларів. Об'єми його виробництва невеликі, що дозволяє виробникам стримувати високі ціни. Крім цього їх монопільний стан на ринку підтримується патентами на виробничі процеси і рецептуру.
Література.
[1] Г.А.Блох, Е.Н.Геверовська, Е.К.Лотакова, В.Н.Рейх, Н.А.Щаслива "Хімія і хімічна технологія" №4, К., 1973; 627-628 с.
[2] Бойко "Хімія полімерів" - К., 58-69 с.
[3] Д.П.Ємельянов, Н.Л.Сергієва, А.А.Капустіна, "Виробництво шин і РТІ і АІІ", 1967. №3 с. 244
[4] М.М.Фамічева, М.П.Грінблат, Е.А.Суворова, Т.Г.Романих, Л.І.Дубовик, А.Є.Калаус "Властивості акрилатних каучуків і умови їх одержання". Ленінград, 1970. С.-52
[5] "Енциклопедія з хімії" Т.-2, с.-387

 
 

Цікаве

Загрузка...