WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія виготовлення, застосування синтетичного каучуку - Курсова робота

Технологія виготовлення, застосування синтетичного каучуку - Курсова робота

електротехніці.
Технології виготовлення та застосування каучуків
з карболкоксиалкіловими сфірами метакрилової кислоти
Важливим напрямком досліджень по використанні мономерів з функціональними шрупами являється одержання каучуків, здатних до специфічних реакцій на стадії вулканізації виробів. Остання ціль вказаних досліджень заключаються в корінному поліпшенні властивостей виробів на основі емульсійних каучуків шляхом заміни звичайної полісульфідно-моносульфідної вулканізаційної стіки у відповідних ризинах різними комбінаціями інших лабільних і поперечних зв'язків, природу яких можна змінювати в залежності від призначення виробів, за рахунок підбору функціональних мономерів. Із каучуків з функціональними групами, приймаючі участь в створенні вулканізаційної сітки, відомі складноефірні каучуки, та каучуки з карбоксилом, що являються продуктами полімеризації бутадієна з метакриловою кислотою і з метакрилатом. Каучуки із карбоксилом дозволяють одержати вулканізати, що мають у своєму складі сольові зв'язки, які характеризуються витримкою по відношенні до термічного і термокислотного старіння і володіють високими фізико-механічними показниками, які в наповнених так і ненаповнених сумішах. З точки зору спеціалістів, НІШЛ резини на основі каучуків з складноефірними групами високої реакційної здатності володіють комплексами властивостей, дуже цінних для шинних резин: високими статистичними і динамічними модулями, твердістю, температуростійкістю, озоностійкістю, протидією тепловому старінню і багатократним деформаціям. Властивості розробленихшин дозволяють очікувати покращення температурного режиму роботи, зменшення стирання шин і зниження розходу топлива. Спеціалісти вважають, що застосування каучуків з складноефірними групами перспективно при створенні проекторних ризин для шин загального призначення і шин, працюючих при високих температурах. Роботи по досліджені качуків з складноефірними групами в шинах проводились на Дніпропетровському і Ярославському шинному заводах. На ДШЗ була виготовлена партія грузових шин. Дорожні випробування даних шин показали їх високу якість. На основі каучука БНЕФ-27-7 і розроблені рецептури амортизаційних ризин і ризин для формових автодеталей. Дві дані ризини мають дуже високу якість по теплостійкості, а ризина для формових деталей також і по морозостійкості. На основі каучука БНЕФ-26-10і розроблені резини для шлангів, трактора "Кіровець". Дослідження проведені на тракторах, доказали що стійкість шлангів, виготовлених із каучука. БНЕФ-20-10і в декілька разів вище, ніж із серійною нітрильного каучука.
В НІІРП розроблювалися рецептура сумішей для виготовлення еластичних дорнів, які застосовуються при формуванні резинових чобіт. В Дніпропетровському хіміко-технічному інституті було показано, що ризини, на сонові каучуків з реакційноздібними складноефірними групами можна застосовувати замість металічних плит в цементній промисловості.
Хлоретилметакрилат, етокметакрилат, етилтиоетилакрилат в окрилатих каучуках і каучуках інших типів. Застосування даних синтетичних каучуків
ВНІІСК проводив широкі дослідження по синтезу акрилатних каучуків. Ці каучуки по своїм властивостям займають проміжне місце між фторкаучуками і нітрильними каучуками. Із акрилатих каучуків роблять сальники різних конструкцій для двигунів, а також ряд інших деталей працюючих з маслами. Сальники із нітрильного каучука в середовищі масла дуже скоро позбавляються еластичності і виходять із ладу. Американські автомобільні фірми з 1964 р. почали заміну нітрильних сальників на акрилатні. І хоча акрилатні сальники приблизно в 3 рази дорожчі, зате вони відзначаються високою якістю ходимості і у відсутності необхідності в частій зміні (сам сальник коштує 25 центів, а заміна його в моторі - 35 доларів). Акрилаті каучуки ще представляють великий інтерес до важкого машинобудування, приборобудування, авіаційні промисловості, для промисловості РТі, де крім високої теплостійкості і маслостійкості використовуються і інші цінні властивості акрилатого каучука, такі як мала газопроникність, стійкість до окислення, світла, озоностійкість. Акрилатні каучуки відрізняє і висока термостійкість, вони можуть працювати при температурах 1500С , а нітрильні - не вище 1300. Закордонні фірми (в основному американські) випускають більші 30 марок акрилатих каучуків. Використання даних каучуків постійно ростуть. Волжський автозавод використав канадський акрилатий каучук "Крайнах 882" для виготовлення сальників і ще ряду деталей до автомобіля "Жигулі". Звичайно, що можливість використання акрилатих каучуків дозволила б покращити ефективність роботи і інших автомобільних і тракторних двигунів. У НІІСК були розроблені засоби одержання акрилатого каучука, що представляє собою співполімер етилкрилата, етоксиетилакрилата і 2-хлоретил метакрилата (ЕАКХ-701-каучук). Дослідження НІІРП показали, що ці каучуки по своїм властивостям схожі до "Крайнака 882" і повністю можуть бути використані у виробництві автомобілів "Жигулі".
Виготовлення та застосування синтетичних каучуків у цианетилметакрилатом.
Цінними технічними властивостями володіють розроблені ВНІІСК бутадієн-нітрильні каучуки. Дані каучуки значно кращі за звичайні нітрильні каучуки по аргезійними властивостями, стійкості до дії високих температур і малостійкості. В НІІШП одержані позитивні результати при випробуванні каучука СКН-26-10Ц. Проводяться в широкому масштабі роботи по використанню бутадієн-нітрильного каучука, в різнотехнічних виробах, а також для модифікації полівінілзлоридних покриттів. На основі бутадієнових і бутадієннітрильних каучуків розробилася рецептура підошвених ризин, для спецвзуття. Були випущені великі партії вказаних каучуків для обробки технології виготовлення виробів. Ціанетилметакрилат перспективний також для виготовлення каучуків здатних до сальдової вулканізації. Досліджено вплив вулканізуючих систем на властивостях ризин із батадієн-нітрильних каучуків з складноефірними групами. Ризини на основі каучука БНЕФ-26-4-7-10Ц, одержані з сірчаною та сірчаносальовими вулакнізуючими системами, володіють рядом переваг над звичайними марками. По попереднім даним (ВНІІСК) цианетилметакрилат дозволяє одержати ризини з

 
 

Цікаве

Загрузка...