WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія виготовлення столярних перегородок - Дипломна робота

Технологія виготовлення столярних перегородок - Дипломна робота

погонажем або в прирізаному виді.
Дошки виготовляють так. Пиломатеріал, що пройшов процес сушіння в сушильних камерах, повинний мати вологість не більш 15%, після чого його розкроюють уздовж на потрібний розмір на круглопильном верстаті
ЦДК4-3, а потім фрезерують з чотирьох сторін на чотирибічному повздошно-фрезерному верстаті з утворенням чи чверті паза і гребеня. У дошках, що має дефекти (випадаючі сучки, ви коли й ін.), уставляють закладення на клеї з зачищенням поверхні, після чого їх, якщо потрібно, прирізають по розмірах, а потім упаковують у пакети.
Для каркасних перегородок виготовляють бруски перетином 25...32 х 50...80 мм із припуском по товщині + 1, а по ширині +2 мм. Бруски надходять на будівництво погонажем чи в прирізаному виді. Бруски каркасних перегородок повинні відповідати вимогам ДСТ 8486-66. Крім брусків на будівництво повинні поставлятися плетіння!
3.ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ.
Загальні правила техніки безпеки, огороджувальна техніка
Кожен прийнятий робітник може бути допущений до роботи лише після навчання і проведення інструктажу з техніки безпеки. Інструктажі поділяють на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний.
Вступний інструктаж перед допуском до роботи проводить інженер з техніки безпеки з кожним знову помінятим робітником шляхом бесіди і показу наочних приладда. Первинний на робочому місці, повторний позаплановий і поточний інструктажі проводить безпосередній керівник робіт. Первинний інструктаж проводять на робочому місці з усіма знову прийнятими робітниками шляхом показу безпечних прийомів і методів роботи. Повторний інструктаж проводять з метою підвищення рівня знань працівників, а позаплановий - при зміні правил з охорони праці і зміні технологічного процесу.
При інструктажі робітник довідається правила поведінки на території, основні причини, що викликають травматизм (несправність устаткування, інструмента, електромережі і т.п., неправильні прийоми роботи); знайомиться з правилами поведінки в зоні робіт кранами, лебідками, автотранспорту і при вантажно-розвантажувальних роботах. Про проведення первинного на робочому місці, повторного і позапланового інструктажів працівник, що проводив інструктаж, робить запис у журналі реєстрації інструктажу на робочому місці з обов'язковим підписом інструктую чого і що інструктує.
На робочому місці інструктаж проводить майстер або виконавець робіт, докладно пояснює безпечні прийоми робота, огороджувальну техніку, розповідає про електробезпеку, порядок утримання робочого місця, будову механізмів, правилах пуску, зупинки і змазування верстатів.
Техніка безпеки на будівництві. Дерев'яні конструкції, як правило, виготовляють на підприємствах будіндустрії, однак найчастіше на будплощадках приходиться виконувати ряд операцій із застосуванням ручного і механізованого інструмента, а іноді і деревообробних верстатів. Через це велику роль для безпечної роботи грає правильна організація робочих місць. Робоче місце столяра, зайнятого обробкою деревини, обладнається верста^бм і необхідним інструментом і пристосуваннями.
Верстат міцно закріплюють на робочому місці, а інструмент розташовують так, щоб ним легко і зручно було користатися. Пиломатеріали, заготовки розміщають поблизу від верстата, для того щоб робітник не затрачав значних зусиль і рухів на їхню доставку до місця роботи.
Особливу увагу варто звертати на правильне використання механізованого інструмента. Рукоятки ручного інструмента (молотків, пилок, стамесок і ін.) повинні бути ретельно і добре закріплені, а їхня поверхня повинна бути гладкою без вибоїв і сколів.
Переносити вантажі на носилках допускається по рівному місці на відстань не більш 50 м, а переносити їх по сход або драбинам не можна. На місцях навантаження і вивантаження лісоматеріалів повинні бути пристосування, що виключають розвал лісоматеріалів.
Техніка безпеки й організація робочих місць при монтажі дерев'яних конструкцій. Дерев'яні конструкції в проектне положення піднімають стропами, для чого їх прикріплюють до конструкцій, а потім підвішують до гака піднімального механізму.
Стропуют елементи і конструкції по заздалегідь затверджених схемах з урахуванням міцності і стійкості конструкцій, що піднімаються. До місця установки їх подають у положенні, близькому до проектного.
Щоб уникнути розгойдування конструкцій при підйомі варто застосовувати з толокняного каната або тонкого гнучкого троса, прикріплюючи їхній тимчасово до кінців конструкцій. При прикріпленні троса до віконних чи дверних блоків треба стежити за тим, щоб не порушити гідроізоляцію, прокладену по периметрі блоку. Елементи і конструкції стропят інвентарними стропами.
При & підйомі або опусканні стояти під виробами чи під стрілкою крана категорично забороняється. Розтроповка елементів і конструкцій до їхнього закріплення в проектному положенні не допускається. Від бруду, пороху конструкції очищають на землі до їхнього стропування і підйому.
У процесі монтажу потрібно забезпечити стійкість і незмінюваність елементів і конструкції і своєчасне закріплення в проектному положенні.
Монтаж елементів і конструкцій і переміщення їх над перекриттями, під якими працюють робітники, допускається лише у виняткових випадках з дозволу головного інженера будівельно-монтажної організації.
Зона монтажних робіт, небезпечна для перебування людей у процесі переміщення або монтажу конструкцій, повинна бути позначена попереджувальними знаками і написами.
Підняті елементи, конструкції опускають на місце установки не вище 300 мм від проектного положення, після чого монтажники встановлюють їх на місце. Виконувати монтажні роботи у відкритих місцях на висоті при силі вітру більше 15 м/с, ожеледі, грозі або тумані не допускається. Входи в приміщення і проходи в нижніх поверхах будинків, над якими ведеться монтаж, повинні бути закриті для доступу людей.
Усі сигнали машиністу крана мотористу лебідки, а також робітникам на відтяжці повинні подаватися одним обличчям - бригадиром монтажної бригади, ланковим чи такелажником-стропальником. Сигнал "Стоп" може подаватися будь-яким працівником, що помітив явну небезпеку.
Перед початком робіт бригадир, майстер абовиконавець робіт зобов'язані детально ознайомити робітників з майбутньою роботою і проінструктувати про способи її виконання. Верхолазні роботи при монтажі можуть виконувати робітники не молодші 18 років.
Дерев'яні конструкції розташовують у фронту робіт комплектно і відповідно до послідовності монтажу, для того щоб у процесі монтажу нетреба було гаяти час на розшуки необхідних виробів. Підвіз виробів до місця монтажу повинен бути заздалегідь запланований відповідно до затвердженого графіка робіт.
Механізми для монтажу - крани, лебідки - повинні бути встановлені так, щоб ними було зручно користатися без зайвих рухів. Для можливого пересування механізмів уздовж фронту робіт повинні бути улаштовані дороги.

 
 

Цікаве

Загрузка...