WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Манікюр: історія, матеріали, робоче місце, догляд за шкірою - Курсова робота

Манікюр: історія, матеріали, робоче місце, догляд за шкірою - Курсова робота

зволоженням та захистом. Цей манікюр є базовим у поєднанні з парафіновими ванночками, масляними обгортаннями, масками, масажем передпліччя, апаратними методами тощо. Процедура SPA-манікюру найбезпечніша та найефективніша. Це новий рівень розвитку нігтьового сервісу.
ВСТУП
1. Обов'язки манікюрниць, технологія, вимоги до виконання манікюру.
2. Які інструменти, матеріали, білизна мають бути на робочому місці майстра манікюру.
3. Організація робочого місця манікюрниці його значення в процесі спілкування з клієнтом.
4. Принципи появи задирок їх обробка, видалення бруду з нігтів.
5. Класифікація склад і дія кремів, миючих засобів на шкіру.
6. Санітарно-гігієнічні вимоги до улаштування манікюрного набору, безпека і перукарні.
7. Історія розвитку манікюру.
ВИМОГИ ДО РОБОТИ МАНІКЮРНИЦЬ:
Якість послуг, манера спілкування являється одним з найважливіших правил організації робочого місця, естетичні рухи, дотримання санітарної та гігієнічних правих, естетичність поведінки, комунікабельність, вихованість, привабливий зовнішній вигляд разом із досвідченою майстерністю, формують імідж працівників салону, які становлять професійну культуру.
"ІНСТРУМЕНТИ І МАТЕРІАЛ, ЯКІ МАЮТЬ БУТИ
НА РОБОЧОМУ МІСЦІ"
Інструменти для манікюру та педикюру можуть бути різної форми і з різного матеріалу - від дерев'яних поличок до високоякісних сталевих з цирконовим покриттям.
Обов'язковими є:
- клоретка - для чищення під вільним краєм нігтів;
- рашпіль - це невелика пилочка, яка знаходиться під кутом 100о-110о відносно до ручки. Призначається для обробки нігтьових пазух при манікюрі;
- лопатки - використовують для зрошування і підведення кутикули. Довжина лопатки з ручкою від 10-15 см, довжина робочої частини від 1 до 2 см, ширина робочої частини від 0,5-1 см. Вона може бути двосторонньою або на одній ручці з сокиркою. Лопатки використовую для обробки нігтьових пластинок;
- сокирки - застосовують для підняття, відокремлення від кистьової пластини п кутикули. Сокирки випускаються різної ширини і довжини. Найпоширенішою формою інструменту для манікюру є сокирка і лопатка, насаджені на одну ручку;
- щипці - використовуються для відкушування шкіри, яка нарощена на нігті і заусениці, як вона прив. до розслоковатиня нігтя;
- пилка сотка - назначена для більш грубої обробки, найкраща пилочка - скляна;
- полірувальники - бувають з різною широхуватістю, вони надають нігтям блиск і гарного вигляду;
- засіб для знаття лаку - потрібно використовувати засіб, що вмішує ацетон. Зараз є засоби, які вміщує масляні добавки, які пом'якшують шкідливу дію розтворювача;
- обладнання, естерилізатор, робочий стіл, крісло для клієнта, стілець для майстра, настільна лампа, подушечка з чохлом (12х30 см), контейнер для відходів, мисочки, лотки для інструментів; (бинт косметичні диски, серветки, рушники для рук)
- медикаменти: 3% р-н перекису водню, р-н йоду, дезинфікуючі і бактерицидні засоби.
"ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ МАНІКЮРУ,
ЙОГО ЗНАЧЕННЯ В ПРОЦЕСІ СПІЛКУВАННЯ".
Робоча зона манікюрниці: повинна бути розташована біля вікна, щоб було багато світла, додається галогенові лампа, яка освітлює робочу зону, подушка з чохлом розміром 12х30, контейнер для відходів, поряд повинна бути розташована окрема зона для медикаментів (перекись водню, р-н йоду, дезбактеріальні засоби, допоміжні засоби: бинт, комет. диски, чи ватні полочки, серветки, рушники, салафанові, махрові рукавички, креми, ефірні масла.
"КЛАСИФІКАЦІЯ, СКЛАД, ДІЯ КРЕМІВ, МИЮЧИХ ЗАСОБІВ
НА ШКІРУ"
"Косметичні препарати"
- засоби для догляду за шкірою рук (рідке мило, маски, парафін, креми, гідратантний захисний крем для рук і потрісканої шкіри);
- засоби дня інтенсивного догляду за шкірою рук і нігтями (концентрат для стимулюючого росту нігтів, спеціальні системи для запобігання розшарування нігтів, розгин та олівці для догляду за кутикулою);
- засоби для глибокого очищення рук перед проведенням масажу рук, нігтів, (скреби, засоби для відбілювання шкіри і нігтів);
- засоби для масажу (креми, олії, ароматні суміші).
Щоб зберегти шкіру рук від згубної дії різних факторів її потрібно змащувати кремами. Креми потрібно вирятовувати після кожного миття рук і ніг.
Рукам, які завжди чимось зайняті приходиться важче. Тому що їх шкіра бідна на соляні залози. В зв'язку з цим навіть миття рук приносить шкірі значну школу - особливо при використанні гарячої води чи холодної, яка обезжирює її. Шкіра стає губою, горохуватою.
Руки мити теплою водою, не потрібно захоплюватися бактерицидним милом тому що воно призводить до належного балансу шкіри, непоганим варіантом є дитяче мило, яке розроблене для чутливої шкіри, а також гелі і пінки.
Крім Миття, рекомендують пілінг. Для цієї процедури потрібний скріб - крем із абразивними частинками (наприклад із товченим абрикосових кісток) та зробити з його приміняннм масаж рук. Після змити крем пілінг (скріб), шкіру змащують жирним впитуючим кремом.
"САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДЛЯ УЛАШТУВАННЯ МАНІКЮРНОГО КАБІНЕТУ, БЕЗПЕКА В ПЕРУКАРНІ"
Перукарні розташовують в центрах, житлових будинках. Велику увагу приділяють оформленню інтер'єру та вітрин перукарень, зали чекання слід обладнати сучасними меблями, а вітрини постійно обновлювати, фотографії модних стрижок і зачісок.
Робочі зони перукарень, салонів, мають бути обкладені повним комплексом, необхідних устаткувань. Інструменти і пристроїв для зручності обслуговування відвідувачів. Для виконання робіт пов'язали із життям голови, фарбуванням, фіксажем, обладнанням стаціонарними установками, потрібно виділити приміщення з кріслами у цьому ж приміщенні можна розмістити апарат для обробки паром усі вироби. Приміщення сучасних перукарень можна поділяти на 4-ри групи:
1) приміщення для обслуговування відвідувань;
2) приміщення для прийому відвідувачів;
3) складські приміщення;
4) приміщення для обслуговування персоналу.
Площа визначається згідно епідеміологічних станцій на 2-а робочих місця дозволяється дозволяється приміщення не менше 15 кв.м, кожного дня протирати підлогу і крісла з застосуванням дезрозчинів.
Приміщення перукарні слід підтримувати при tо 17-20оС, підтримувати систему регуляції, регулюють склад повітря.
Майстер повинен утримувати в чистоті робоче місце. По закінченню роботи всі інструменти дезінфікуються хлораміном (0,5%).
Майстер повинне дотримуватись особистої гігієни щоб не стати переносником захворювань. Чистий матеріал і білизну зберігати у окремій шафі, для відпрацьованої білизни потрібно мати контейнери, інструменти повинні бути правильно заточені, бажано витягнув їх із розчину у присутності клієнта. Ванночки перед кожною процедурою, миють гарячою водою з милом. Майстер повинен пройти медичний огляд і отримати довідку про допуск до праці 1-им раз на рік усі працівники перукарень проходять флюорографію і огляд дерматолога і венеролога.
"БЕЗПЕКА В ПЕРУКАРНІ"
1. Працювати у спецодязі.
2. Електроустановки повинні зберігатися у справному стані; бути безпечними для роботи.
3. При виявленні будь-яких несправностей роботи з електроприладами мусить бути припинена до усунення цих несправностей.
4. Не включати електричні інструменти мокрими руками.
"ПРИ ВИКОРИСТАННІ РІЖУЧИХ ІНСТРУМЕНТІВ ТРЕБА":
1. Зберігати їх у спеціальних футлярах.
2. Не передавати ріжучі інструменти у відкритому стані.
3. Не носити інструменти у кишені.

 
 

Цікаве

Загрузка...