WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Манікюр: історія, матеріали, робоче місце, догляд за шкірою - Курсова робота

Манікюр: історія, матеріали, робоче місце, догляд за шкірою - Курсова робота

педикюру є сокирка і лопатка, насаджені на одну ручку.
Медикаменти: 3%-ний розчин перекису водню; розчин йоду; дезінфікуючі й бактерицидні засоби.
Допоміжні_матеріали: бинт, косметичні диски або ватні тампони, серветки, епонжі, рушник або серветки для рук (бажано одноразові), целофанові пакети, утеплювачі для рук.
Обладнання: стерилізатор, робочий стіл, крісло для клієнта, стілець для майстра, галогенова настільна лампа, подушечка з чохлом (розміром 12x30 см), контейнер для відходів, ємності для води, лотки для інструментів.
Щипці відсікують шкіру, яка наростає на нігті і заусиці.
Металічна пилочка - не рекомендується так як вона приводить до розслоювання нігтів, бо від тертя метал нагрівається і порушується структура нігтьової пластини.
Головним критерієм, являється образивність, чим менша цифра, тим крупніший образив, пилка, 100 назначена для більш грубої обробки, чим 200.
Чим мілкіший образив і більша його кількість на одиницю площини. Тим м'яча пилочка.
Самі кращі пилочки для нігтів, картонні із декількома робочими сторонами, або скляні.
Щіточка - вона заміняє всі прилади, якими вичищають бруд із під нігтів.
Засіб для зняття лаку - процедуру зняття лаку проводиться за день до проведення декоративного манікюру.
Потрібно використовувати засіб, що вміщує ацетат, щоб не пересушувати ніготь і шкіру навколо нього.
Зараз є засоби для зняття лаку, які вмішують різноманітні масляні добавки пам'ятаючи шкідливі дії розтворювачів, але такі засоби слабо видаляють лак, тому їх рекомендують використовувати при ламких і тонких нігтях.
Засоби для зняття лаку треба використовувати не частіше 1-2 рази у неділю.
Крім, у традиційних флаконах, засіб для зняття лаку існує і в інших формах, більш зручніших для використання:
- пластикові баночки з губкою із отвором для пальця;
- салфетки спеціальні.
- фломастери.
Полірування - бувають із різними степенями шорохованості, такі поліровщики надають. Нігтям блиску та гарного вигляду.
ЗАХВОРЮВАННЯ НІГТІВ
При обстеженні рук і ніг клієнта перед процедурами догляду за шкірою і нігтями особливу увагу слід приділяти стану нігтів. Зміна кольору, форми та поверхні нігтьових пластин іноді є показником різних системних захворювань, інфекційних уражень. Такі ознаки можуть виникнути внаслідок травм, впливу хімічних сполук і приймання ліків, а також внаслідок дії збудників інфекційних захворювань.
Уражені нігті можуть бути небезпечними для майстра та інших клієнтів. Особливо загрозливою може бути ситуація при порушенні санітарно-гігієнічних норм. При підозрі на наявність таких хвороб слід рекомендувати клієнтові звернутися до лікаря.
Проте у деяких випадках зміни нігтьової пластинки не пов'язані з інфекційними захворюваннями. У таких випадках процедури можна проводити, але слід дотримуватися обережності.
Опуклий ніготь. При цій патології центральна частина нігтьової пластини стає схожою на годинникове скло. У деяких випадках це спадковий фактор, тому не може вважатися хворобою. Проте, якщо опуклий ніготь утворюється раптово, це вказує на значні порушення серцевої діяльності й системи кровообігу, захворювання легень.
Увігнутий ніготь нагадує ложку, бо в його центрі утворюється улоговинка. Така ознака вказує на професійне захворювання (нерідко спостерігається у перукарів), яке виникає при постійній дії на руки теплого і вологого середовища, лужних розчинів. Часто такі зміни нігтів ускладнюються захворюваннями шлунка і кишечника, розвитком анемії.
Білі плями (лейконіхія). На нігтьовій пластині з'являються білі плямки або смужки, які виникають у результаті пошкодження кореня нігтя або при необережному відсуванні кутикули металевими інструментами. Білі плями можуть виникати при захворюванні на лихоманку, недокрів'я, при порушенні функцій печінки і нирок, гормональній перебудові організму.
Поперечні борозенки виникають внаслідок порушення кровообігу у нігтьовому ложі. При цьому ріст нігтьової пластини уповільнюється. Але борозенки можуть з'явитися і внаслідок тяжких захворювань або отруєнь при надмірному топленні дієтами, у післяопераційний період, під час вагітності або внаслідок нервового перенапруження.
Поздовжні борозенки - часто виникають при панкреатитах, діабеті, авітаміноз ах та інших порушеннях обміну речовин.
Тонкі ламкі нігті. - Нігтьова пластинка потоншає, стає більш гнучкою порівняно з нормальною.
Патологічні зміни виникають при неправильному харчуванні, різних захворювань, нестачі в організмі вітамінів і заліза, а також під час тривалого прийому деяких ліків. Нігті стають ламкими і під впливом зовнішніх причин: лужні хімічні розчини, агресивні засоби для чищення, низькосортні засоби для зняття лаку з нігтів тощо.
Задирки - це тонка плівка (кутикула) навколо нігтьової пластинки, на якій з'являються тріщини. Виривати їх не можна, тому що це може призвести до глибоких розривів шкіри, її запалення і відділення всієї нігтьової пластинки. Задирки відрізають дуже обережно, щоб не пошкодити шкіру.
До функціональних порушень стану нігтів, не викликаних збудниками грибкових інфекцій. Належать: потемніння нігтів на пальцях рук і ніг (меланоніхія) атрофія або випадіння нігтя внаслідок травми чи захворювання (оніхатрофія); гіпертрофонаве потовщення нігтя, викликане локальною інфекцією, внутрішнім дисбалансом в організмі або спадковістю (опіхауксис); нав'язливе об кусання нігтів (опіхофагія); розшарування нігтьової пластинки (опіхофексіс); складчасті нігті; птеригіум нігтя (ріст кутикули догори); підвищений поперчний виглин нігтьової пластини нігті у формі черепиці) скручування кінчиків нігтьової пластини, щ надає вільному краю нігтя трубчастої або конусноподібної форми.
ПРАВИЛА САНІТАРІЇ ТА ГІГІЄНИ
Зовнішній вигляд майстра манікюру і педикюру повиненсправляти на відвідувачів приємне враження, а спецодяг повинен бути бездоганно чистим. Узагалі чистота - це найважливіша щоденна вимога кабінету для проведення таких процедур. У кабінеті потрібно щоденно робити вологе прибирання і провітрювання.
Робота майстра пов'язана з проведенням маніпуляцій не тільки на нігтях, але й на шкірі із застосуванням різноманітних інструментів, перев'язного матеріалу (серветки, ватні тампони), медикаментів. Все це вимагає чистоти на робочому місті, особливого стану рук майстра, обов'язкової дезінфекції та стерилізації інструментів. Умови виконання процедур повинні повністю виключити потрапляння мікробів через шкіру при незначних травмах (уколи, порізи, подряпини).
Перед початком роботи і після прийому кожного клієнта стіл необхідно протирати вологою серветкою, а після закінчення роботи - серветкою, змоченою в 1%-ному розчині хлораміну або іншого антисептика.
Чистий матеріал і білизну зберігають в окремій шафі. Для відпрацьованого матеріалу і брудної білизни треба мати спеціальні марковані бачки із щільно прилягаючою кришкою.
Для кваліфікованого виконання манікюру або педикюру інструменти повинні бути якісно і правильно заточені.
Перед використанням інструменти дезінфікують; бажано із дезрозчину їх виймати у присутності клієнта. Для дезінфекції досить часто застосовують рідину Каретникова, до складу якої входять, г: карболова кислота - 3; формалін - 20; гідрокарбонат натрію (сода питна) - 15; борна кислота - 5 і дистильована вода - до 100 мл. У 70-градусному спирті 1 інструменти досить потримати 15-20 хв, у спирті-ректифікаті - до 40 хв, у розчині хлораміну (0,3%-ному) - 20 хв.
Ванночки перед кожною процедурою миють гарячою водою з милом і

 
 

Цікаве

Загрузка...