WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Манікюр: історія, матеріали, робоче місце, догляд за шкірою - Курсова робота

Манікюр: історія, матеріали, робоче місце, догляд за шкірою - Курсова робота

зв'язку з цим штучні нігті (тіпси) намагались зробити із самих різноманітних упругих матеріалів.
Для нарощування майстри манікуюра використовували відрізані натуральні нігті, їх приклеювали до кінчику нігтя і закривали кусочком паперу, який виконував арміруючу функцію.
Акрил прийшов у косметологію із стоматології. Цей пахучий порошок, змішуючись із розтворювачем, швидко твердне і отримує достатню степінь міцності.
В 1960 роки акрілати, прийшовши в манікюрну справу із зубного протезування, удосконалюють, адаптують до анатомічних і фізіологічних потреб нігтів, та токсичність і жорсткість матеріалу зберігаються. На опилення штучних нігтів і надання їм необхідної форми потребується деякий час і зусилля, все це часто приводить до нарушення структури натуральних нігтів.
В 1907 році відбувається бурний розвиток матеріалів і технологій для створення штучних нігтів. В їх виробництво включають крупні хімічні і фармац6втичні концерни. Створюється спеціальний клей для нігтів "5Second Glue", який до цього часу представлений на ринку.
В кінці 1970-х формули акрілатів на кінець удосконалюються. Створені синтетичні смоли для нігтів. Розвиток отримують і другі направлення манікюрної індустрії створюється все більше засобів для відновлення і підтримання у гарному стані натуральних нігтів.
В 1976 році у Каліфорнії був створений французький манікюр, отриманий всезагальне визнання за свою практичність. Патент належить Джері Пунку.
В 1980-90-х роках розширення можливостей для нейл-дизайну приводить до їх всемірному розповсюдженню. По всьому світу проводяться конкурси і чемпіонати по Дейл-арту. В моду входять довгі штучні нігті квадратної форми. Свого розквіту індустрія досгяла до середини 1990-х років. Ведеться постійне удосконалення матеріалів: акрілати стали еластичніші, міцніші, менше шкідливі, наряду з акриловими появилися гелеві технології нарощування; допрацьована формула лаків (раніше вони утримували шкідливі для здоров'я формальдегід, тепер йому на заміну прийшли різноманітні фталати), сильно розширювалась палітра кольорів і відтінків декоративних покрить.
На початку ХНІ століття Дейл-косметолог продовжує розвиватися у двох основних напрямках. По-перше, де подальше удосконалення матеріалів і технологій для акрилового ігелевого моделювання і по-друге - все активніше ведуться розробки методів відновлення і зміцнення натуральних нігтів.
Домінуюче місце починають заміняти комплексним доглядом за нігтями та шкірою рук і ніг.
Все більш широке розповсюдження отримує Дейл-арт - як професійний, так і любительський.
Він набирає значення, як метод самовираження і реалізації творчого потенціалу.
ПІДГОТОВКА ТА ЗАКЛЮЧНІ РОБОТИ МАНІКЮРА
Манікюр, є найпоширенішою гігієнічною процедурою з догляду за руками. Існує декілька видів сучасного манікюру, які визначають за основними способами технології:
- за способом розм'якшення кутикули "сухий чи мокрий";
- за способом видалення к. - обрізаний чи необрізаний.
Його також розподіляють на класичний, європе2йський, апаратний, гігієнічний, косметологічний, лікувальний, закріплюючий, французький,Deluxe, SPA - манірок, Беверлі Хілз.
Почнемо із класичного необрізаного манікюру, який добре відомий нашим мамам та бабцям. Цей тип манікюру добре підходить для запушених нігтів - скажемо із сильно нарощеною кутикулою.
Для такого манікюру потрібний звичайний манікюрний набір, куди входять:
- ножиці, - спис;
- щипчики; - вилочка;
- лопатка; - поліровочні пилочки.
Після дезинфекції цього набору, приступаємо до роботи.
1. Стираємо старий лак (якщо він був раніше нанесений).
2. Надати ножицями форму нігтям, вкоротити нігті наскільки, це необхідно.
Акуратно підтягнутий зовнішній вид працівника. Засвідчує про його повагу до відвідувачів відіграє виховну роль на оточуючих.
Гарний вигляд володіє властивістю дисциплінувати і одержимо хорошим настроєм у людей в кінцевому результаті впливає на продукт праці. По зовнішньому вигляді перукарні не рідко судять про культуру обслуговування і в даному салоні перукарні в цілому, неохайність - нестворену атмосферу, довіри в прерукарні. Викликає у відвідувачів відчуття досади являється поводом для подразнень.
Зовнішній вигляд працівника складається з одягу, взуття, зачіски та манерами поведінки На робочих місцях манікюрних і педікюрних кабінетах слід перебачити комбіноване освітлення. Як місцеве джерело світла слід використовувати лампи розжарювання (в галогені лампи в кабі з молочного скла що не викликають вираженого засліплюючого ефекту).
Застосовують освітлюючи місцевого освітлюючи та гнучких проміннях, що дозволяє змінити напрямок світлового та з арматурою, що забезпечує захисний кут не менше 30 градусів.
Косметичні препарати:
- засоби для догляду за шкірою рук (рідке мило, маски, парафін; креми: гідратантний, захисний крем для рук і нігтів, протизапальний для грубої, потрісканої шкіри);
-засоби для інтенсивного догляду за шкірою рук і нігтями (концентрати для стимулювання росту нігтів, креми, лосьйони, олії та лаки для регенерації нігтьової пластини, ущільнення і зміцнення нігтів; спеціальні системи для запобігання розшарування нігтів; розчини та олівці для догляду за кутикулою);
-засоби для глибокого очищення рук перед проведенням масажу рук (пілінги, скраби, гомажі, засоби для відбілювання шкіри і нігтів);
-засоби для масажу рук (креми, олії, ароматичні суміші);
-декоративні препарати: лаки, прискорювачі для поверхневого і глибокого сушіння лаку, підосновні і базові покриття, розчинники для лаку, засоби для зняття лаку, спеціальні плівки для ремонту нігтів.
Інструменти для манікюру та педикюру можуть бути різної форми і з різного матеріалу - від дерев'яних паличок до високоякісних сталевих з цирконовим покриттям.
Серед багатьох інструментів обов'язковими є:
кюретка - пристосована для чищення під вільним краєм нігтів, бо не може поранити. Проте за її допомогою при виконанні педикюру не можна ефективно видалити піднігтьову мозолю (між валиком і нігтьовою пластиною). Форма кюретки може бути від ложкоподібної з отвором до вигнутої;
рашпиль - це невелика пилочка, яка знаходиться під кутом 100-110° відносно до ручки. Він призначений для обробки нігтьових пазух при маніюрі, а також при педикюрі для роботи з нігтями, які можуть вростати. М'яка та дрібна насічказабезпечує не агресивну обробку пазух і нігтів. Металеву частину інструмента виробляють із високоякісної сталі; він повинен проходити всі етапи санітарної обробки (від хімічної до теплової). Рашпиль, як правило, не потребує частої заточки.
Лопатки - використовують для зрушування і підведення кутикули й птеригію як у традиційному манікюрі, педикюрі. Довжина лопатки з ручкою - від 10 до 15 см, довжина робочої частини - від 1 до 2 см, ширина робочої частини - від 0,5 до 1 см. Увігнута робоча частина має різні варіанти. Ручка може бути округлої форми або всю лопатку виготовляють з листової сталі. У цьому випадку ручка інструмента плоска. Лопатка може бути двосторонньою або на одній ручці з сокиркою. Лопатки використовують для обробки нігтьових пластинок.
сокирки- застосовують для підняття, відокремлення від нігтьової пластини птеригію і кутикули, а також для вичищення під вільним краєм нігтя. При виконанні педикюру сокирку використовують як допоміжний інструмент при обробці врослого нігтя. Сокирки випускаються різної ширини й довжини; може також варіюватися й кут інструмента (30-45°). Най-поширенішою формою інструмента для манікюру та

 
 

Цікаве

Загрузка...