WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація технології виробництва металопластикових рам (курсовий проект) - Реферат

Автоматизація технології виробництва металопластикових рам (курсовий проект) - Реферат

двосторонні липкі стрічки?
Липкі стрічки виконують функції механічного з'єднання скла з дистанційною рамкою, але функцій герметика першого герметизуючого шару не виконують. Стрічка не затримує проникнення вологи всередину склопакета.
Тому вживання липких двосторонніх стрічок - грубе порушення технології виготовлення герметичного склопакета.
У склопакеті основні функції герметизації виконує перший герметизуючий шар на основі Бутилу. Основне призначення вторинного герметика, після герметизуючих, зниження механічних навантажень на перший шар герметизації при зміні об'єму склопакета у зв'язку із зміною температури і тиск повітря.
Негативна дія липких стрічок посилюється, коли як вторинний герметик застосовують однокомпонентний герметик типу "нот-мелт".
Даний герметик дуже м'який влітку і дуже твердий взимку. Він не тримає форму склопакета влітку і не демпфує механічні навантаження - взимку. Це, вельми негативна властивість "герметика", приводить до розгерметизації склопакета після перших же холодів, і герметичний, на перший погляд, склопакет перетворюється на склеєні між собою стекла, між якими з'являється волога або паморозь в холодну пору року.
Чи можна застосовувати в склопакетах декоративні рамки?
Нормативні документи не забороняють застосовувати будь-які декоративні рамки усередині склопакета і рекомендують витримувати відстань між декоративною рамкою і склом - 3 мм.
Які розміри у декоративних рамок?
Декоративні рамки виготовляють різних форм і геометричних розмірів. Ширина декоративних рамок - 6 мм, 8 мм, 18 мм, 24 мм, 26 мм і 45 мм. Товщина декоративних рамок - 6 мм, 8 мм і 1 0 мм. Враховуючи, що допустима відстань між склом і декоративною рамкою - 3 мм, необхідно вибирати ширину дистанційної рамки виходячи з товщини декоративної рамки. Наприклад, якщо товщина декоративної рамки 6 мм, то мінімальна ширина дистанційної рамки - 12 мм.
Які можуть бути наслідки, якщо товщина декоративної рамки рівна ширині дистанційної рамки?
Перше. Необхідно пам'ятати, що вживання декоративної рамки знижує опір теплопередачі склопакета Зниження опору теплопередачі склопакета не так помітно, якщо відсутній контакт декоративної рамки з внутрішнім і зовнішнім склом. При контакті декоративної рамки з склом опір теплопередачі зменшується на 10...20% залежно від розмірів склопакета. Чим менше склопакет, тим більше помітне зниження опору теплопередачі склопакета з декоративною рамкою.
Друге. Декоративна рамка, при контакті з склом, зменшує механічну міцність герметичного склопакета.
Якщо склопакет не герметичний, то наявність декоративної рамки не впливає на механічну міцність склопакета.
У герметичному склопакеті при зниженні температури навколишнього повітря зменшується внутрішній об'єм склопакета. Якщо декоративна рамка контактує з склом, то скло не має нагоди прогнутися всередину склопакета. Навантаження при зниженні температури зростають, і досягши значень, граничних для скла, скло руйнується, склопакет розгерметизується, знімаючи механічні навантаження з скла.
Які максимальні і мінімальні розміри склопакетів?
Якщо слідувати ГОСТ 24866-99, то максимальні розміри склопакета по ширині і висоті, як правило, не повинні перевищувати (3,2 х 3,0) м.
Не рекомендується виготовлення склопакетів розмірами менше (300x300) мм, а також із співвідношенням сторін більше 5:1.
Але це тільки рекомендації, реально допустимі розміри склопакетів визначаються після розрахунку склопакета виходячи з механічних навантажень, таких як вітер або зміна температури навколишнього повітря і його тиску.
Наприклад, при великих розмірах склопакета і вузької дистанції між стеклами може відбутися "схлопиваніє" склопакета, коли при зниженні температури і зменшенні об'єму склопакета стекла в склопакеті з'єднаються між собою. Наслідки "схлопиванія" склопакета - руйнування скла і розгерметизація склопакета.
Невеликі за розміром склопакети частіше руйнуються взимку, коли навантаження на скло при зменшенні об'єму склопакета перевищують допустимі. В маленьких за розміром склопакетах скло не має нагоди прогнутися, як це має місце у великих склопакетах.
Склопакети із співвідношенням сторін більш ніж три до одного, особливо якщо менша сторона не перевищує 500 мм, також руйнуються через неможливість скла прогнутися по короткій стороні при зниженні температури взимку.
Враховуючи взаємний вплив різних причин на допустимі максимальні і мінімальні розміри склопакетів, краще довірити перевірку розмірів склопакета професіоналам або покластися на своє везення і досвід.
Будівельні норми СН 481-75 "Інструкція по проектуванню, монтажу і експлуатації склопакетів" визначають максимальну площу склопакетів для вікон і вітрин.
Правда, що кольорове скло в склопакеті повинне бути обов'язково загартованим?
Кольорові стекла, на відміну від прозорих, мають коефіцієнт поглинання сонячної енергії від 30 до 72 відсотків.
Якщо слідувати вимогам ГОСТ 24866-99 які указують, що у випадках, коли в склопакетах для зовнішнього скління застосовують не зміцнене скло, його коефіцієнт поглинання світла повинен бути не більше 25 %. Скло з вищим коефіцієнтом поглинання світла повинне бути зміцненим.
З цього виходить, що всі кольорові стекла в склопакетах повинні бути зміцненими. Зміцненим можна назвати термічно загартоване або ламінувало скло. Стекло з обробленим краєм або скло після хімічного гарту також можна віднести до зміцненого скла.
На наш погляд, вимоги Госту вельми жорсткі, оскільки розрахунок теплових навантажень на кольорове скло для більшості країн СНД, у тому числі і для України, де він діє, показує, що нагрів скла сонячною енергією не досягає значень, що приводять до руйнування кольорового скла.
У Криму або узбекистані, де кількість сонячних днів в році набагато вища, ніж в середній смузі України або Росії, цим вимогам Госту необхідно слідувати.
Можна використовувати в склопакетах армоване скло?
Будівельні норми СН 481-75 "Інструкція по проектуванню, монтажу і експлуатації склопакетів" прямо забороняють застосовувати в склопакетах армоване скло.
Які склопакети застосовуються в зенітних ліхтарях або на похилих поверхнях?
Склопакети зенітних ліхтарів, в доповненні до вітрового навантаження, повинні витримувати снігове навантаження, товщина скла визначається розрахунком і не може бути тоншим 5 мм.
Дистанція в однокамерних склопакетах - не менше 12 мм, а в двокамерних - не менше 9 мм.
Максимальна площа склопакетів для зенітних ліхтарів або похилого скління - 2 м2.
У зенітних ліхтарях з склопакетами слід передбачати пристрій під склінням захисних металевих сіток з осередками 50X50 мм, забарвлених в білий колір.
Якщо ж металева сітка під склопакетом не передбачена,необхідно як нижнє скло використовувати триплекс. Товщина триплексу повинна бути в 1,3 рази товще за монолітне скло, визначене розрахунком і витримуюче механічні навантаження для даного склопакета.

 
 

Цікаве

Загрузка...