WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація технології виробництва металопластикових рам (курсовий проект) - Реферат

Автоматизація технології виробництва металопластикових рам (курсовий проект) - Реферат

зменшення.
Не дивлячись на те, що збільшення товщини прошарку вторинного герметика веде тільки до незначного поліпшення якості, зменшення товщини викличе серйозний дефект, який, залежно від протяжності, може привести до передчасного пошкодження склопакета.
При необхідності, виготовлений склопакет може підлягати завершальним операціям, таким як, наприклад, видалення за допомогою шпателя (лопатки) надмірно нанесеного герметика або коректування області кута. Можна коректувати герметизацію в області кута, використовуючи йорж з вологого виляску.
При невеликому виробництві склопакети звичайно герметизуються і пресуються в горизонтальному положенні. В цьому випадку виникає небезпека провісанія верхнього скла під власною вагою. Особливо це торкається склопакетів великого розміру. Щоб уникнути провісанія, під час герметизації габаритних склопакетів, один кут треба залишати відкритим і закінчувати герметизацію, коли склопакет буде встановлений у вертикальне положення. Це дозволяє склу придбати паралельно-плоске положення. Тільки після цього останній кут герметизується.
Готові склопакети встановлюються вертикально на підставках, нахил в 5-6 градусів до вертикалі вже утримує їх від перекидання. Таке положення для зберігання припинить подальше вже непотрібне пресування Бутилу.
Горизонтальне зберігання готового склопакета
приводить до надмірного стиснення Бутилу і втрати якості герметизації.
Пробкові прокладки, поміщені між склопакетами, захищають поверхні скла від пошкодження при терті, яке може виникнути при зберіганні або перевезенні.
Після полімеризації герметика (час від трьох до дванадцяти годин - визначається температурою в приміщенні і типом герметика), склопакети готові до відправки.
Промислове виробництво з щоденним випуском 200...400 склопакетів грунтується на тих же методах, які описані вище, але із застосуванням різного типу складніших машин.
Скло ріжеться на автоматичних столах поріже. Для того, щоб зменшити до мінімуму витрату скла, той, що поріже оптимізується комп'ютерною програмою. Подальший розлом і зберігання (складування) окремих листів скла виконуються уручну.
Скло очищають в мийній машині, потім сушать. Таке миття працює з повністю демінералізованной водою, підготовленою відповідною установкою, щоб уникнути забруднення поверхонь скла сіллю, яка в надлишку міститься у водопровідній воді.
Дистанційні профілі ріжуться уручну, але заповнення абсорбентом здійснюється наповнюючими пристроями, що дозволяють одночасно наповнювати до 20 профілів.
На складальному стенді дистанційна рамка встановлюється на шибку уручну.
Відповідно до типу установки, друге скло склопакета вмонтовуватиметься або автоматично, або уручну.
Вертикальні преси для склопакетів довели свою цінність завдяки однорідній силі натиску, яку вони прикладають одночасно до всієї поверхні склопакета. Ця сила залежить від розмірів склопакета, які прес визначає автоматично. Після пресування склопакет переходить до етапу нахилу (перекидання). Тут він розміщується в горизонтальне положення, необхідне для його подальшої обробки на столі герметизації.
У цьому випадку герметик наноситься з використанням автоматичного насоса змішування і дозування і подається безпосередньо в нагнітач герметика. Пакувальною тарою для компоненту А служать бочки на 190 літрів, а для компоненту В - бочки по 20 літрів.
Повністю автоматизоване, великомасштабне виробництво використовує устаткування для обробки, подібне тому, яке описується вище. Основна відмінність полягає у високому ступені автоматизації.
Як і раніше, скло ріжеться з використанням комп'ютерної програми оптимізації, яка зводить до мінімуму витрату скла. В спеціальній станції розлому скло, що проходить над ротаційним валом, підіймається; створюване таким чином навантаження викликає його розлом. Шибки в більшості випадків складуються уручну.
Подача скла на виробничу лінію (сьогодні перевага віддається вертикальному положенню обробки шибки) проводиться уручну, під час якої здійснюється візуальний огляд. Вслід за цим, шибки підлягають очищенню і сушці. Цей процес забезпечує різні ступені очищення, коли враховуються специфічні властивості (наприклад, покриття) шибки. Після очищення скло поступає на складальну станцію. В цьому місці, дистанційна рамка, яка виходить з повністю автоматичної машини гнуття, встановлюється на скло. Ця операція відбувається або перед надходженням на прес або в самому пресі. Якщо говорити про якість склопакетів, то повністю автоматизований процес збірки склопакетів забезпечує найвищу якість склопакетів.
Відстань між шибками може заповнюватися газом або сумішшю газів. Після станції пресувальника склопакет переходить на автоматичну машину герметизації. Залежно від типу устаткування, зовнішня герметизація кромки наноситься на склопакет або за допомогою однієї форсунки, або двох форсунок. Електронний контрольний пристрій подає необхідну кількість герметика. Геометричні дані з'єднання (яке визначає необхідну кількість герметика) вимірюються перед процесом герметизації, разом з цим визначається ширина з'єднання, що стосується глибини, вона безперервно вимірюється під час герметизації.
На закінчення ще раз хочеться зупинитися на якості виготовлення склопакета. Якісний склопакет можна виготовити на будь-якому типі устаткування. Просто завжди треба пам'ятати - склопакет повинен бути герметичний, а газ усередині склопакета - сухим, а ці умови виконуються тільки при дотриманні всіх технологічних режимів.
Яка ширина у дистанційних рамок?
Згідно Міждержавному стандарту ГОСТ 24866-99 "Склопакети клеєні будівельного призначення. Технічні умови" ширина дистанційних рамок або відстань між стеклами в склопакетах може бути від 8 до 36 мм, а товщина склопакета від 14 до 60 мм.
Які герметики використовуються для герметизації склопакетів?
Як герметик першого герметизуючого шару застосовують поліїзобутіленовиє герметики (Бутил).
Для другого герметизуючого шару застосовують полісульфідниє (тіоколовиє), поліуретанові або силіконові герметики.
Вживані герметики повинні мати адгезіонную здатність і міцність, забезпечуючі необхідні характеристики склопакетів.
Герметики повинні бути дозволені до вживання органами державного санітарного нагляду і мати гігієнічні висновки.
Чи допустимо "провисання" герметика другого герметизуючого шару?
Дійсно, товщина герметика другого шару не однакова по ширині задньої сторони дистанційної рамки. В центрі рамки відстань від верхньої кромки герметика до задньої сторони рамки менше ніж по краях, поряд з склом.
Це не погіршує якість герметизації, оскільки головною умовою якісної герметизації є витримка відстані між верхньою кромкою вторинного герметика і Бутилом. Ця відстань повинна бути неменше 3 мм. Провісаніє вторинного герметика в центрі дистанційної рамки не зменшує ця відстань, а значить і не впливає на якість герметизації склопакета.
Чи можна використовувати як перший герметик

 
 

Цікаве

Загрузка...