WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація технології виробництва металопластикових рам (курсовий проект) - Реферат

Автоматизація технології виробництва металопластикових рам (курсовий проект) - Реферат

профілю.
Додатково:
вхідний рольганг;
вихідний рольганг з лінійкою і упором.
3. Фрезерний верстат для фрезерування дренажних отворів.
4. Фрезерний верстат для обробки торця імпоста з автоматичним приводом.
5. Автоматичний шуруповер.
6. Копіювально-фрезерний верстат для фрезерування дренажних отворів, паза і отворів під замок.
7. Двухголовочний зварювальний автомат.
Додатково:
одноголовочний зварювальний автомат.
8. Автомат для зняття зварного напливу і зачисткою паза під ущільнення.
9. Пила для різання штапика.
Додатково:
10. Стенд для збірки і скління.
11. Пневмодрель + 3 шт.
12. Пневмошуруповерт + 3 шт.
13. Пневмоножніци для різання фурнітури.
Додаткові пристосування і ручний інструмент:
пістолет для обдува із спіральним шлангом (10 шт.);
лопатка монтажна для скління (2 шт.);
молоток пластиковий (2 шт.);
стіл для монтажу фурнітури і імпоста (2 шт.).
2.2 Вибір і обгронтування структурної схеми автоматизації процесу
Склопакет - герметичне з'єднання двох або більш листів скла в єдину конструкцію. Тільки герметичне з'єднання дозволяє здійснити основний принцип термоізоляції - постійно зберігати усередині склопакета сухе повітря або інший газ (наприклад, аргон), які є кращими термоізоляційними матеріалами.
Якщо склопакет не герметичний, то в нього потрапляє волога, постійно присутня в повітрі, і опір теплопередачі такого, вже не герметичного, склопакета не відрізнятиметься від звичного скління. В цьому випадку витрати на виготовлення склопакета марні, т до купити і встановити два стекла варто набагато дешевше.
Нижче дається опис основних аспектів технології виготовлення склопакетів і можливого устаткування для їх виробництва, при цьому враховуються наступні типи виробництва
o невелике цехове виробництво - продуктивність до 50 склопакетів в день;
o промислове виробництво - продуктивність до 300...400 склопакетів в день;
o повністю автоматичне промислове виробництво - продуктивність 400...900 склопакетів в день.
Основні вживані продукти, а саме, стекло, дистанційна рамка, абсорбент (молекулярне сито) і герметики - більш менш однакові для всіх типів виробництва Технології процесу, проте, відрізняються, залежно від типу виробництва.
Тип виробництва, що вимагає якнайменших капітальних витрат на устаткування, це цехове підприємство. Максимальна продуктивність такого підприємства не перевищує 50 склопакетів в день, за умови, що дотримується технологія виготовлення склопакета.
Виробництво починається з того, що поріже скла, яка виконується уручну на звичному столі поріже. Вслід за цим, скло розламується і складається на підставку (піраміду), На наступному етапі скло очищатиметься з використанням розпилювача для чищення скла або просто водою. У будь-якому випадку, скло слідує витерти досуха тканиною з виляску або покрийся мохом. Рекомендується видаляти частинки пилу з скла за допомогою стислого повітря. Будь-який герметик "схоплюється" тільки з чистими і сухими поверхнями Якщо ці умови не будуть витримані, то в місці забруднення герметизація буде недостатньою, і волога проникатиме у внутрішню порожнину склопакета.
Однакову відстань між склом (дистанцію) в склопакеті витримують, використовуючи порожнисті алюмінієві або оцинковані сталеві рамки. Прямолінійні відрізки рамки скріпляються кутами. Кути виготовляються з пластика, литого цинку або сталі. Матеріал кута при його виборі не є принциповим. Найважливішим чинником є механічна стабільність рамки. Що стосується чистоти рамки, то до неї пред'являються ті ж вимоги, що і до скла поверхні повинні бути обчищені від бруду, вологи і корозійних речовин.
Підготовка дистанційних рамок може відбуватися одночасно з миттям скла. Алюмінієва дистанція повинна бути порізана до необхідної довжини. Потрібно врахувати, що периметр рамки завжди менше периметра порізаного скла.
З одного боку в порізану дистанцію вставляються кути. Підготовлені таким чином дистанції тепер можна наповнити абсорбентом, переважно за допомогою воронки. Наповнені абсорбентом дистанційні профілі збираються в рамку.
Потім рамка з двох сторін покривається первинним (внутрішнім) герметиком - Бутилом. Це може бути бутилова стрічка, що наноситься на рамку уручну. Але краще, якщо Бутил наноситься за допомогою екструдера В цьому випадку Бутил перед нанесенням на дистанційну рамку нагрівається до температури 115…140°С, а це полегшує адгезію або "схвативаємость" герметика з дистанційною рамкою.
Використовування бутилового екструдера збільшує швидкість нанесення Бутилу на рамку, але вимагає додаткових капітальних витрат. Екструдірованіє або нанесення Бутилу на рамку відбувається таким чином: після нагріву Бутилу до температури, яка, згідно його типу, коливається від 115 до 1 40°С, Бутил поступає у форсунки за допомогою гідравлічного преса. Стрічка конвейєра просуває рамку уздовж форсунок, які наносять на неї шар Бутилу постійної товщини. Якщо вам не сподобалося бутилове покриття, то його можна видалити і знов повторити процес нанесення.
Підготовлена таким чином рамка прикладається до скла. Необхідно переконатися в тому, що відстань між кромкою скла і тильною стороною рамки (тобто її зовнішньою кромкою) однакова по всьому периметру склопакета.
Після цього прикладають друге скло.
Герметизація Бутилом забезпечується тільки після того, як було виконано пресування. Це можна зробити за допомогою невеликого ручного пневматичного преса з роликами, який може рухатися уздовж кромок склопакета - це допоможе заощадити час. Оскільки натиснення ручного преса регулюється за допомогою редукційного клапана, те пресування завжди відповідає необхідним зусиллям.
Після пресування проводиться вторинна або зовнішня герметизація. Найдешевший спосіб нанесення герметика (в плані капітальних витрат) - це використовування картріджів. Цей спосіб вимагає тільки змішуючого пристрою і нагнітача (інжектора) стислого
повітря. Змішуючий пристрій складається із змішуючої спіралі, керованої двигуном, яку необхідно вставити в картрідж. Щоб уникнути надмірного нагріву герметика, який прискорює реакцію хімічного відновлення, максимально допустима швидкість обертання складає 200 оборотів в хвилину, а час змішування не повинне перевищувати 3 хвилини.
Герметизація з'єднання звичайно здійснюється на столі, оснащеному присосками, які утримують склопакет, що обертається. Обертання столу забезпечує легкий доступ до склопакета з будь-якої сторони
Мінімальна товщина вторинного герметика для склопакетів, наповнених сухим повітрям - 3 мм, наповнені аргоном - 5 мм. Ці вимоги особливо важливі в областях кута.
Проникнення водяної пари через полісульфід не є лінійною функцією його товщини, тобто якщо товщину герметика зменшитинаполовину, швидкість дифузії пари не подвоюється, але значно зростає. Точно також подвоєння товщини шару герметика не приведе до зменшення наполовину швидкості проникнення, а лише до невеликого його

 
 

Цікаве

Загрузка...