WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація технології виробництва металопластикових рам (курсовий проект) - Реферат

Автоматизація технології виробництва металопластикових рам (курсовий проект) - Реферат

відбувалося його розтягування. Стикується ущільнювач за допомогою спеціального клею.
Ділянка встановлення фурнітури:
На цій ділянці здійснюють встановлення необхідної фурнітури відповідно до бланка замовлення. Загалом це виглядає приблизно так:
o На стулку встановлюються кутові перемикачі, поєднувачі запорів та середні запори, які закріплюються саморізами 4 х 25 мм.
o Основний запор ріжеться під необхідний розмір за допомогою пневматичної гільйотини. Різання тяги фурнітури здійснюється в різних площинах зі зсувом нижньої напрямної щодо верхньої. Одночасно з рубанням відбувається пробій отвору під кріпильний саморіз у верхній напрямній. Перед обрубанням робітник повинен точно відміряти розмір стулки по фальцу та встановити цей розмір на масштабній лінійці за допомогою шибера. Помилка у вимірах призводить до браку!
o Основний запор встановлюється на стулку та закріплюється саморізами 4 х 25 мм. Всі види фурнітури мають спеціальні фіксатори, що утримують положення фурнітури в нейтральному положенні.
Це необхідно для того, щоб під час монтажу всі складові частини фурнітури правильно стикувалися між собою. Фіксатори зриваються при першому повороті ручки. Однак робітник перед монтажем повинен перевірити правильність розташування частин фурнітури.
o Ножиці на стулці ріжуться під необхідний розмір за допомогою пневматичної гільйотини, встановлюються на стулку та закріплюються саморізами 4 х 25 мм.
o Якщо стулка вище 800 мм по фурнітурному врізу, то потрібне встановлення додаткового притиску стулки між верхньою та нижньою петлею.
o Для правильного позиціювання положення стулки щодо рами застосовуються спеціальні напрямні. Напрямні встановлюються всередину рами по 2 штуки в кожному куті, а потім стулку вставляють у раму. Застосування напрямних дозволяє оцінити правильність виготовлення стулки і рами. Якщо стулка бовтається, то, швидше за все, вона зроблена менше необхідного розміру або рама зроблена більше необхідного розміру. Якщо стулку неможливо вставити в раму, то це говорить про зворотне явище: рама менша або стулка більша.
o На стулку поворотно-відкидного вікна, за допомогою шаблона, встановлюється нижня петля на рамі та закріплюється довгими саморізами 4 х 40 мм . Більш довгі саморізи застосовуються через те, що вони вкручуються тільки в пластик. Саморізи повинні як мінімум пройти через дві перегородки пластику. Довжини саморізів 3.9 х 25 мм у цьому випадку не вистачає.
o На раму встановлюються верхня та нижня петлі, які закріплюються саморізами 4 х 25 мм.
o Стулка і рама з'єднуються в єдину конструкцію.
o На раму встановлюються всі необхідні відповідні планки.
o Функціональна перевірка. Фурнітура повинна працювати без заїдань і ривків.
o Перевіряється відстань між лицьовою поверхнею рами і стулки рівне 16, 16,5 мм. Затиснутий між стулкою і рамою аркуш паперу не повинен легко вийматися.
Ділянка становлення готових склопакетів:
Встановлення склопакетів у вироби із ПВХ здійснюється згідно ТВ. Остаточне регулювання стулок здійснюється на спеціальному стенді. Стенд дозволяє імітувати умови реального встановлення вікна в проріз. На цьому ж етапі необхідно проводити загальний контроль якості виготовлення виробів.
Функціональне призначення підкладок під склопакети.
Підкладки під склопакети призначені для:
o розподілення ваги склопакету, вирівнюючи в такий спосіб навантаження на фальц, і додатково виключати небажані напруги, що виникають через перепад температур, умови експлуатації і т.д.
o Запобігти можливості віджиму стулки при її зломі.
o Виключити небажаний контакт склопакету з фальцом рами або стулки.
Технология регулировки створок при установке стеклопакетов
У стулку встановлюється підкладки для вирівнювання фальца в ті місця, де будуть встановленні підкладки під склопакет, на відстані 5 см від кутів склопакету. Склопакет встановлюється в стулку вікна на дві підкладки товщиною по 5 мм №1 тай №2. Вирівнюємо положення склопакета в прорізі вікна за допомогою монтажної лопатки та установлюємо підкладки №3 й №4 товщиною по 5 мм кожна. Виймаємо підкладку №2, при цьому вся вага склопакета перейде на підкладку №1.
2.Розрахунково-технологічна частина
2.1Розробка алгоритму роботи
Площа приміщення залежить від типу вибраної лінії і технології виробництва. Розстановка устаткування повинна бути оптимальною як для роботи, так і для евакуації людей при виникненні екстремальних ситуацій.
Висота стелі не менше 3-х метрів.
Температура в приміщенні не нижча 18 °С. Даний параметр пов'язаний з технологічним процесом обробки ПВХ профілів.
Бажано з триразовим повітрообміном протягом робочої зміни
(8 годин).
Освітлення загальне і над кожним робочим місцем, особливо біля верстатів, складальних столів і лінії виробництва склопакетів.
Електропроводка. В приміщенні, в якому розташовано устаткування, необхідно встановити електричний щит, обладнаний центральним рубильником. Доцільно зробити розділене електроживлення для освітлення приміщення і для електроживлення устаткування, оснастивши його автоматичними вимикачами. Практично для всього стаціонарного устаткування необхідна напруга живлення 380. В 50 Гц.
Проводка у виробничому приміщенні повинна проходити в металевих трубах.
У цеху повинно бути присутнім заземлююча шина.
Кожний верстат повинен бути оснащений заземленням, виконаним жорстким дротом, підключеним до шини заземлення.
Пневмомагістралі
Компресор повинен знаходитися в окремому приміщенні. Пневмомагістралі повинні бути виконані із запасом по тиску перевищуючим в 1,5 рази номінал (тобто порядка 15 атмосфер). Для простоти монтажу і експлуатації магістралі виконуються з армованого ПВХ шланга високого тиску.
Для пневмомагістралі не рекомендується використовувати сталеві труби, оскільки під дією конденсату в них утворюється шлам, який забиває пневматичні фільтри або потрапляє в пневматичні приводи верстатів, що погано позначається на терміні служби устаткування.
Для забезпечення рівномірного тиску на всіх ділянках магістралі, рекомендується "закільцювати" пневмомагістраль. З'єднання відрізків шланга рекомендується виконувати спеціальними з'єднувачами або трійниками, які виготовляються з ПВХ або бронза і мають необхідні діаметри, як по посадці, так і по перетину отворів, залежно від виду з'єднання.
Пневмомагистралі в приміщенні бажано проводити на деякій висоті від підлоги з метою зменшення утворення конденсату.
Оснащення робочих місць
Оснащення робочого місця у верстата:
o автоматичний вимикач для аварійного відключення електроенергії;
o підведення повітря. У разі підключення додаткового пневмоінструмента підведення необхідно забезпечити регулятором тиску і пристроєм, що мастить;
o обдувочний пістолет для очищення устаткування;
o трап на підлозі робочої зони.
Оснащення робочого місця у складального столу:
o електророзетка для підключення електроінструменту;
o

 
 

Цікаве

Загрузка...