WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація технології виробництва металопластикових рам (курсовий проект) - Реферат

Автоматизація технології виробництва металопластикових рам (курсовий проект) - Реферат


Курсовий проект
на тему:
Автоматизація технології виробництва металопластикових рам
1.Загальна частина
1.1 Вступ
Всі ми сьогодні - мимоволі експериментатори. Ринкова різноманітність з кожним днем стає все більш тяжким випробуванням для наших гаманців і нервів. Чудасія початку 90-х - металопластикові вікна і двері - перетворилися на звичний атрибут сучасного будівництва і ремонту, що надав нові можливості для будівників і архітекторів.
У всі часи при проектуванні будівель вікнам надавалося велике значення. Розміщення вікон на поверхні стін, їх ритм, розміри отворів, форма перемичок завжди залишалися важливими задачами архітектора в процесі проектування. Для масштабного сприйняття будівель особливе значення надавалося розчленовуванням віконних палітурок. Так створювалися фасади, які завдяки загальному гармонійному враженню відображали смак часу, а в наших сьогоднішніх поняттях представляють певний стиль.
Крім сильного впливу на зовнішній вигляд будівель, вікна вирішальним чином впливають на якість інтер'єрів і комфортність житла. Ні для кого не секрет, що в інтер'єрі вікно займає найважливіше місце. Воно може бути байдужим статистом і підкреслювати загальний стиль, а може стати однією з центральних фігур, задаючих загальну лінію дизайну. У будь-якому випадку роль вікна вельми важлива, оскільки воно неодмінне впливає на атмосферу приміщення, зумовлюючи ритм його життя і зв'язок із зовнішнім світом. Вікна можуть бути виготовлені з різних матеріалів: дерева, металу, полівінілхлориду (ПВХ), з їх комбінацій. Проте серед всієї цієї різноманітності все більшою популярністю користуються вікна, виготовлені з полівінілхлориду (ПВХ). Цей матеріал енергійно витісняє традиційні дерев'яні вікна не тільки в Європі, але і в нашій країні. Достатньо сказати, в Німеччині, країні, де народжується "віконна мода", в житлових будинках встановлено. А в Україні кожне третє вікно, вироблюване сьогодні, виготовлено з ПВХ.
Всі газети пістрявлять оголошеннями з пропозиціями купити вікна. Потенційному покупцю пропонують багатокамерні профілі, енергозберігаючі склопакети, екологічно чисті матеріали, два або три контури ущільнення... Згодіться, що людині недосвідченій не так-то просто розібратися в цьому морі інформації. У споживача виникає серйозна проблема: як зробити правильний вибір серед великої кількості пропозицій від фірм-виробників? Якими критеріями при цьому керуватися? Що дають кінцевому споживачу всі ці технічні вишукування, пропоновані виробником?
Перші зразки сучасних вікон (часто званих "євровікнами") з'явилися в Україні близько 15 років тому: невеликими партіями готові вироби почали завозити з Німеччини і Польщі. Комфорт, який створювали ці чудо-вироби, що зберігають в житлі тепло і тишу, звичайно, був спокусливий, але ажіотажу серед наших співвітчизників не спостерігалося. Головною причиною була висока ціна - якось не вірилося, що вікно може так дорого коштувати. Проте з часом з'явилися вітчизняні виробники ПВХ-окон і вартість виробів істотно знизилася. Новий товар швидко завоював симпатії споживачів, з'являлися всі нові і нові виробництва, а об'єми існуючих росли. Сьогодні металопластикові вікна виготовляють сотні фірм у всіх містах України.
1.2Характеристика і аналіз існуючого технологічного процесу
Старі дерев'яні вікна мали масу вад у вигляді щілин і нещільної стиковки стулки і рами. Проте, з другого боку, саме ці вади і забезпечували природний повітрообмін в приміщеннях. Поступаюче через ці щілини холодне сухе повітря вбирало надмірну вологу, а також перешкоджало випаданню конденсату на поверхні стекол усередині приміщення і віконних укосах.
Спробуємо відповісти на ці питання. Отже, почнемо по порядку.
Полівінілхлорид (ПВХ) - найпопулярніший матеріал для вікон - є одним із старих пластиків. Вперше ПВХ був відкритий в 1835 році хіміком Регнольдом. Але тільки в 1931 році на заводах концерну BASF були одержані перші промислові об'єми цього матеріалу. А перше в світі серійне виробництво вікон з штучних матеріалів під маркою було налагоджено в 1954 році концерном Динаміт Нобель. Нескладно порахувати - пластикові вікна наголосили на своєму 50-річному ювілеї.
ПВХ - це термопластичний штучний матеріал, одержуваний з природної сировини: куховарської солі і нафти. Він довговічний і стійкий до дії погодних умов.
Внутрішній простір профілю заповнений поперечними перемичками, що виконують функцію ребер жорсткості. Ці перемички утворюють ізольовані відсіки (камери), заповнені повітрям. Такі повітряні камери забезпечують високий теплозахист і звукоізоляцію вікон.
Стабільність і рівень якості виробництва віконних профілів підтверджується наявністю сертифікату DIN EN ISO 9000-2000. Це - система контролю якості, покликана забезпечити стабільність властивостей продукції, що випускається, в процесі виробництва на заданому рівні, а також постійне вдосконалення продукту. Тому всім споживачам, будь то приватні особи або крупні фірми, ми радимо не просто поцікавитися, чи є у виробника вікон сертифікат на профіль, а уточнити, ЯКИЙ ЦЕ СЕРТИФІКАТ. Якщо якість профілю, з якого ви збираєтеся замовити вікна, підтверджена сертифікатами DIN EN ISO 9000-2000 і RAL - значить, ви маєте справу з високоякісним продуктом.
Наша компанія проводить вікна виключно з профілю Schuco, який відповідає всім вимогам за якістю і сертифікований у всіх країнах, де продається.
У даний час на ринку представлена безліч ПВХ-профілів. Здавалося б, всі вони виготовлені з одного і того ж матеріалу. Але є профілі дешеві і дорожчі. В чому ж відмінність між однотипними дешевими і дорогими продуктами? Тут слід поговорити про таке основоположне поняття, як "стабільність показників якості продукції".
Якість готового продукту - вікна - визначається, перш за все, якістю профілю, з якого це вікно виготовлено. А якість профілю, у свою чергу, залежить від:
# стабільності показників якості матеріалу (ПВХ) на хімічному і фізико-механічних рівнях;
# стабільності показників якості всього виробничого процесу виробництва профілю.
Вартість профілю, звичайно ж, залежить від вартості сировини для його виробництва. До складу суміші, з якої проводиться віконний профіль, входить більше десятка різних компонентів, що є продуктами високих технологій і стоять достатньо дорого.
До таких добавок відносяться стабілізатори, модифікатори ударної в'язкості, полімерні допоміжні реагенти, наприклад, мастила, наповнювачі, пігменти і т.д.
Серед компонентів, що входять до складу композиції, є ряд дорогих хімічних речовин. Їх наявність в достатній кількості неможливо визначити візуально, тому заощадити на них - велика спокуса для несумлінних виробників. Наприклад, до складу профілів входить оксид титана - порошок яскравого білого кольору, що забезпечує білизну профілю і, сумісно із стабілізаторами, відповідаючий за збереження кольору під час експлуатації вікна. Висока чистота оксиду титана вимагає істотних витрат, а якщо заощадити найого якості,

 
 

Цікаве

Загрузка...