WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка показників роботи сушильного цеху на базі сушильної камери СПМ-1К - Курсова робота

Розробка показників роботи сушильного цеху на базі сушильної камери СПМ-1К - Курсова робота

електродвигунів складає 8,5 КВт.
Траверсний візок ЕТ20-П - має портальний підйомник для форму-вання стосу з сушильних пакетів. Підйомник змонтований на платформі візка.
8.3.Опис конструкції та принципу дії камери СПМ-1К.
Камера з поперечно-горизонтальною циркуляцією. Агент сушіння в камері проходить через штабель в поперечному напрямку при чому штабель укладений без шпацій. В середині камери його рух проходить по замкнутій траєкторії, яка лежить в горизонтальні площині.
Циркуляція агента сушіння в камері здійснюється двома осьовими реверсивними вентиляторами приводимі в рух від електродвигуна через клино-пасову передачу. Рівномірне роз приділення потоку повітря по довжині штабеля забезпечують напрямні лопатки. При роботі вентиляторів агент сушіння поступає в навколо-штабельний канал, проходить послідовно через калорифери і штабеля після чого подругому навколо-штабельному каналі повертається до вентиляторів.
В камері встановлені біметалеві калорифери і зволожуючі труби. Штабель закочують по рельсах, продовженням яких є знімні відрізки рель сів. Рельси під час відкривання і закривання дверей камери забирають. При роботі на вологому повітрі газообмін здійснюється через приливно-витяжні труби. При роботі на перегрітій парі ці труби перекриваються герметичними засувами, а надлишок циркулюючої пари видаляється з камери через гідравлічний засув і вихлопну трубу.
Коридор управління і лабораторію опалюють при допомозі оплювально-вентиляційного агрегату. Нагріте в ньому повітря розприділюється повітро-проводами по всьому об'єму приміщення. Надлишок повітря викидають в атмосферу засоби витяжної вентиляції.
8.4.Пуск та завантаження сушильної камери.
Стоси (штабелі) укладені відповідно до правил та вимог (див.8.1) завантажуються в сушильну камеру. Перед завантаженням в камеру і елементи теплового і циркуляційного обладнання чистять від сміття і пороху. Виконують пробний запуск пари в калорифери і перевіряють щільність з'єднань і правильність роботи конденсатовідвідника, перевіряють справність вентелів, засувок, регуляторів тощо.
Перевіряють зволожуючі труби запускаючи в них пару яка повинна рівномірно виходити з усіх отворів. Перевіряють шляхом пробного запуску вентиляторів і почистити лопості від бруду пороху.
Перевіряють стан рейсових шляхів. Перед завантаженням матеріалу в камеру її прогрівають. Після завантаження в камеру виконуємо технологічні контрольні операції процесу сушіння в певній послідовності.
8.5.Технологічні етапи процесу сушіння матеріалу.
Першою технологічною операцією сушіння є початковий прогрів деревини. Початковий прогрів проводять після завантаження камери матеріалом з метою швидкого вирівнювання температури і вологості по всьому об'єму штабеля. Для цього в камеру подають насичену пару через зволожуючі труби, при включених калориферах, працюючих вентиляторах і закритих приточно-витяжних каналах. Тривалість початкового прогріву залежить від породи, та температури повітря на вулиці (літо, зима).
Тривалість початкового прогріву та параметри режиму початкового прогріву описуємо для розрахункового матеріалу, а саме
бука товщиною 40; шириною 70; довжиною 3000мм; Wп=60% Wк=10%.
При t 0°С 90 (для літніх умов).
?поч.прогр.берези=4,0см ? 1год. = 4,0 ? 50% = 6год.
Після початкового прогрівання в сушильній камері установлюємо параметри агента сушіння що відповідають першій ступені вибраного режиму сушіння для розрахункового матеріалу а саме:
tсух=63°С; ?t=3°С; ?=0,86
Після досягнення матеріалом W 20 - 30%, переходимо на параметри
режиму сушіння що відповідають другій ступені а саме:
tсух=67°С; ?t=6°С; ?=0,75
Перед переходом на третю ступінь режиму сушіння, якщо W <20%
необхідно для певних порід і певних товщин провести проміжну тепловологообробку.
Для розрахункового матеріалу бука товщиною 40; шириною 70; довжиною 3000мм; W п=60% W к=10%, дана тепловологообробка
проводиться. tпром.вол.бука=75°С, ?пром.вол.бука=3год.
На третю ступінь режиму сушіння переходимо за такими параметрами, а саме:
tсух=91°С; ?t=25°С; ?=0,34
Після досягнення матеріалом заданої кінцевої вологості а саме
W к=10%, проводимо кінцеву тепловолоообробку за такими параметрами, а саме:
?=6год; tсух=99°С; ?t=0,8°С
Після закінчення кінцевої тепловологообробки виконуємо контрольні операції за станом внутрішніх напружень і залишкових деформацій якщо таких не виявлено то закінчуємо процес сушіння. Якщо виявлено внутрішні напруження і залишкові деформації то виконують кондиціонування для цього в камері установлюють температуру не вищу 100°С і деякий час витримують матеріал. Як правило кондиціонування проводять одночасно з виконанням контрольних операцій.
Якщо матеріал відповідає всім вимогам то припиняють подавати теплоносій в калорифери і охолоджують сушильну камеру до 40-50°С, спочатку при відкритих приточно витяжних каналах потім при відкритих дверях і працюючих вентиляторах. Штабелі вивантажують траверсним візком, переміщують на склад для тимчасового зберігання сухого матеріалу. Весь процес висушування строго облікується і ведеться безперевний запис всіх спостережень, замірів, параметрів оператором сушильних камер в спеціальних журналах або при допомозі електронної техніки.
8.6.Контроль і регулювання параметрів агента сушіння.
В процесі сушіння контролюють температуру і психрометричну різницю швидкості циркуляції агента сушіння. Контроль за цими параметрами виконують при допомозі спеціальних приладів дистанційно. Контроль за температурою і психрометричною різницею здійснюють при допомозі психрометрів які установлюють в сушильній камері таким чином щоб покази можна було реєструвати з службового приміщення. Крім того контроль за температурою можна здійснювати при допомозі термоелектричних темометрів, термопари, покази яких реєструються - ЕОМ. Для контролю за зміною швидкості циркуляції агента сушіння застосовують прилад який називається анемометром або мікроманометр. В сучасних сушильних камерах установлюють датчики температури, швидкості циркуляції які передають показники на відповідні прилади автоматизованих систем контролю і регулювання параметрів агента сушіння.
Регулювання параметрів агента сушіння може бути ручним і автоматичним в сучасних сушильних камерах застосовують різні автоматичні системи регулювання. Це залежить від конструкції камери і виробника.
8.7.Контроль вологості матеріалу в процесі сушіння.
1.Методи контролю.
Класичний метод контролю за станом вологості (біжучої) деревини є метод контрольних взірців.
Поряд з цим методом, який є застарівши, розроблені випробовувані ряд інших методів:
- температурний;
- кондуктометричний;
- по усадці в процесі сушіння;
- зважування штабелю (стосу), по зменшенню маси.
З них одержали поширення кондуктометричний і метод зважування штабелю з допомогою масовимірювальних платформ із застосуванням

 
 

Цікаве

Загрузка...