WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок показників роботи сушильного цеху на базі сушильної камери ЛЛТІ-2 - Курсова робота

Розрахунок показників роботи сушильного цеху на базі сушильної камери ЛЛТІ-2 - Курсова робота

пиломатеріалів і заготовок до експлуатаційної вологості (6-12 %), які забезпечують механічну обробку і збирання деталей відповідальних складових частин меблевого виробництва, елементів телерадіоапаратури, елементів вагоно, авто, суднобудування.
ІІІ - сушіння пиломатеріалів і заготовок до експлуатаційної вологості (6-12 %), які забезпечують механічну обробку і збирання деталей менш відповідальних частин меблевих столярно-будівельних виробів, товарне вагонобудування.
РР.СД.2008.401.ПЗ. Арк
30
Зм. Арк. № документа Підпис Дата
До показників сушіння відносять:
1. Середня вологість пиломатеріалів (заготовок) в штабелі.
2. Величина відхилень вологості окремих дощок або заготовок від середньої
вологості в стосі.
3. Перепад вологості по товщині пиломатеріалів або заготовок.
4. Залишкові деформації у висушених матеріалах або заготовках.
Конкретні значення середньої та кінцевої вологості, допуск, позначення у відповідності з технічними умовами на вироби і продукцію.
Для визначення середньої вологості в пиломатеріалі чи в партії з стосу, який підлягає контролю з стосу, який підлягає контролю з різних його зон при розформуванні відбирають не меншетрьох дощок або заготовок з кожної відібраної дошки на відстані не менше 300 мм від торців, перпендикулярнодо довжини заготовоки врізають дві поперечні секції з розміром вздовж волокон 10…12 мм і визначають їх вологість ваговим або електричним методом відповідно до стандарту. Вологість пиломатеріалів стосу визначають як середнє арифметичне із значень вологості відібраних дощок. Вологість пиломатеріалів у стосі при їх товщині не більше 40 мм, допускається контролювати електровологовміром. Якщо товщина заготовки перевищує 40 мм, то вологість визначають ваговим методом. Вологість окремих дощок в стосі від середнього значення враховують з точністю 0,1 %.
Для пиломатераілів І і ІІ категорії якості сушіння відносне відхилення зубців від нормального положення не повинно перевищувати 1,5…2 % довжини зуба, це відхилення вимірюють при допомозі індикаторної скоби або штангенциркуля (±0,1 мм).
8.10. Розформування висушених стосів матеріалів та зберігання сухих матеріалів.
Висушені пиломатеріали (заготовки) призначені для тривалого зберігання (більше 15 діб) укладають у пакетні стоси. Для зберігання сухих пиломатеріалів (заготовок) за призначенням укладають у пакетні стоси під навіс або спеціально призначеному приміщення. Стоси, що укладають на відкритому складі покривають знімними дахами вогнезахисним папером з завісами на висоту стоса. Кожен стос повинен бути укладений на фундаменті або на переносних залізобетонних дерев'яних опорах. Висота опори або фундаменту в неопалювальних приміщеннях не менше 300 мм в опалювальних приміщеннях не менше 100 мм. Розміри стосу сухого матеріалу залежать від розмірів вантажо-транспортних засобів та розмірів самого приміщення, при цьому ширина повинна бути не більше 12 мм, а висота залежить від можливостей вантажо-транспортних засобів. При укладанні стосів кронами вони можуть бути секційними або суцільними, в суцільному стосі всі вертикальні ряди пакетів зв'язують між собою між пакетними прокладками, в секційному стосі не менше з вертикальних рядів зв'язують загальними міжпакетними прокладками, в стос укладають пакети, сформовані з пиломатеріалів (заготовок) однакової породи, сорту, розмірів, в секційний стос допускається укладати пиломатеріали (заготовки) декількох сорторозмірних груп. На сторонах стосів повернутих до проїздів, закріплюють табличку, в якій вказують породу, сорт, розміри, кількість пиломатеріалів (заготовок), середню вологість з допустимим відхиленням і дату укладання стосу. Горизонтальний ряд пакетів у стосі відділяють пакетними прокладками квадратного січення, не менше як 100х100 мм, вологістю не
РР.СД.2008.401.ПЗ. Арк
31
Зм. Арк. № документа Підпис Дата
більше 22 % без будь-яких забруднень. Довжина міжпакетних прокладок в стосах, які формуються автонавантажувачем дорівнюють ширині пакета; при формуванні кронами - із розрахунку перекрити прокладками три суміжних пакети, кожен пакет має опиратися не менше ніж на дві прокладки. На складах сухих матеріалів пакетні стоси укладають групами з розривами між стосами і від частин будівлі повинні бути не менше 0,8 м, ширина проїзду не менше 6 м. На відкритих складах висушені пиломатеріали укладають у пакетні стоси окремими групами з врахуванням параметрів піднімальних транспортних засобів і відповідно до вимог пожежних норм проектування складів лісоматеріалів.
Стоси у групі відділяють один від одного розривами шириною не менше 1 м. Закінчений вертикальний ряд пакетів закривають одно або двоскатним секційним рахом. В опалювальному складі пиломатеріалів (заготовки) температура і відносна вологість не менше t = 10 0С, W = 60 % підтримують опалювально-вентиляційною системою. Період зберігання маеріалів залежить від степеня гарантуванні стабільності всіх показників. При тривалому зберіганні висушених пиломатеріалів (заготовок) на відкритому складі вологість може змінюватись в межах 1 %.
РР.СД.2008.401.ПЗ. Арк
32
Зм. Арк. № документа Підпис Дата
9. Техніко-економічні показники сушильної камери УЛ-2
№ п/п Показник ЛЛТІ-2
1 2 3
1. Внутрішні розміри: довжина, ширина, висота, м 8,8х3,5х3
2. Кількість штабелів при їх довжині 6,5 м, шт. 1
3. Ширина і висота штабеля, м 1,8х2,6
4. Тип калорифера Ребристі труби довжиною 2м
5. Поверхня, м2 200
6. Тип і номер вентилятора Осьові У-12,
№10
7. Число обертів, об/хв. 475
8. Кількість вентиляторів, шт. 2
9. Розрахункова швидкість циркуляції агента сушіння через штабель, м/с 1,5-2
10. Встановлена потужність е/д, кВт 14
11. Річна програма 16000
12. Кількість сушильних камер на задану річну програму, шт. 16
13. Продуктивність сушильної камери в умовному матеріалі, м3/рік 22701,9
14. Тривалість сушіння розрахункового матеріалу тополі 3,3
РР.СД.2008.401.ПЗ. Арк
33
Зм. Арк. № документа Підпис Дата
Список використаної літератури
1. Білей П.В., Павлюст В.М. "Сушіння деревини". Навчальний посібник. - Л.: Ліга-Прес, 2003.
2. В.М.Гербей і інші "Основи проектування сушильних цехів в деревообробній промисловості". Л. 1996.
3. В.П.Дутчак "Гідротермічна обробка деревини". ЛЛТУ. 1992.
4. І.В.Кречетов "Сушка і захист деревини". М. "Лісова промисловість". 1987.
5. А.І.Расев "Сушка деревини". "Вища школа". 1991.
6. Е.С.Богданов "Справочник по сушке древесины". М. 1981.
7. Методичний посібник по виконанню розрахункової роботи.
РР.СД.2008.401.ПЗ. Арк
34
Зм. Арк. № документа Підпис Дата

 
 

Цікаве

Загрузка...