WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок показників роботи сушильного цеху на базі сушильної камери ЛЛТІ-2 - Курсова робота

Розрахунок показників роботи сушильного цеху на базі сушильної камери ЛЛТІ-2 - Курсова робота

тиск P2 Па 55
6. Густина ?2 кг/м3 -
7. Питомий об'єм V2 м3 / кг 2
РР.СД.2008.401.ПЗ. Арк
20
Зм. Арк. № документа Підпис Дата
8. Опис технологічного процесу
8.1. Формування стосів (штабелів) для сушіння.
В техніці камерного сушіння пиломатеріалів застосовують стоси двох видів: пакетний, який формують з декількох суцільних пакетів; щільний, який збирають в цілому на місці його формування.
Стос або пакет пиломатеріалів необхідно викладати правильної геометричної форми у вигляді паралелепіпеда. Бокові і торцеві поверхні стосу повинні бутистрого вертикальними. В один стос укладають дошки тільки однієї породи, товщини. По вологості пиломатеріали слід розсортовувати і не змішувати їх в одному стосі. Необрізні дошки вкладають комлями в різні сторони.
Основа стосу повинна бути строго горизонтальною і жорсткою для укладання стосу потрібної ширини і висоти, необхідно користуватись габаритним штабельним шаблоном. Недовантаження стосу по висоті не допускається тому, що зменшується швидкість циркуляції агента сушіння в стосі і збільшується тривалість сушіння і в деякій мірі нерівномірно висихає матеріал.
Дошки різні по довжині укладають перемішуючи, при чому найдовші на краї, таке укладання захищає кінці дошки від жолоблення. Дошки, які укладають по довжині (довжина яких менша від половини довжини штабеля), розміщують не менше ніж на двох прокладках, при цьому зовнішні торці вирівнюють по торцях штабеля. Якщо горизонтальний ряд штабеля формують по ширині дощок, то вузькі укладають всередину, а широкі - по краях. Якщо по ширині стосу не вміщається ціле число дощок, то всередині ряду залишається зазор. Заготовки слід вкладати торцями впритик на прокладки. Допускається замість прокладок використовувати заготовки, але якщо їх товщина не перевищує 32 мм, а ширина - 70 мм.
Прокладки для формування стосу поділяються на міжрядкові і міжпакетні. Для міжрядкових прокладок використовують стругані висушені рейки товщиною 22або 25 мм, шириною 40…50 мм. Міжпакетні прокладки виготовляють з струганих сухих брусків з поперечним січенням 75х75 або 100х100 мм.
Прокладки слід вкладати при формуванні стосу строго вертикально одна над одною. Крайки прокладки повинні бути розміщені (по довжині) за одно з торцями стосу, що зменшує розтріскування торців пиломатеріалів. Для того, щоб запобігти жолобленню матеріалу, необхідно укладати визначену кількість прокладок по довжині стосу залежно від породи, товщини і довжини пакету або стосу і визначають за таблицею довідника.
Число прокладок в горизонтальному ряду пиломатеріалів по довжині штабеля.
Таблиця № 6
Товщина п/м, мм Хвойні породи Листяні породи
2,5 4,0…4,5 6,5…6,8 2,5 4,0…4,5 6,5…6,8
16…19 5 8 12 7 10 14
22…25 5 7 10 6 9 12
32…40 4 5 7 5 7 9
50 і більше 3 4 6 4 5 7
РР.СД.2008.401.ПЗ. Арк
21
Зм. Арк. № документа Підпис Дата
Основою стосу в камерах з рейковим завантаженням служать спеціальні рейкові вагонетки, зібрані з треків.
Трек - це двоколісний візок, установлений на одній рейці. Колеса мають реборди, які закріплені двома швелерами, що утворюють раму. Трек має довжину 1,8 (нормальний) або 1,4 (укорочений). Два парних треки зв'язують поперечними брусками, утворюючи основу штабеля.
В камерах безперервної дії з поперечним штабелюванням (переміщують штабель в поперечному напрямку), стос переміщують по роликових шинах, які в кількості 4, 5 штук по ширині закріплюють у підлозі вздовж всієї камери і виводять через завантажувальні і розвантажувальні двері на завантажувальну і розвантажувальну площадки сушильного блоку. Основою штабеля (стосу) в цьому випадку служать відрізки металевих балок, що мають спеціальний профіль або відрізки швелерів, які укладають на шини коритом вниз.
8.2. Транспортування стосів в цеху і в камеру.
Транспортування сушильних штабелів з одного рейсового шляху на інші при завантажуванні і розвантажувальні камери здійснюють при допомозі траверсного візка, який рухається вздовж фронту сушильних камер по трьох або чотирьохвітковому рейсовому шляху. Рейсовий шлях прокладено в заглибленні, яке називається траверсна траншея. Штабель на траверсний візок закочують по рейсовому шляху, який знаходиться на платформі. Рівень рейсів цього шляху повинен співпадати з рівнем рейсів в сушильних камерах і складів, де формуються, накопичуються і тимчасово зберігаються стоси.
Траверсний візок оснащений індивідуальним робочим місцем з пультом управління, механізмами переміщення і вантажною тросовою лебідкою з блоками для переміщення стосів. Вантажопідйомність траверсного візка марки ЕТ2-6,5 складає 15 тон, швидкість руху 0,36 м/с. Швидкість тягового тросу складає 0,13 м/с, сумарна потужність установлених електродвигунів складає 8,5 кВт.
Траверсний візок ЕТ20-П - має портальний підйомник для формування стосу з сушильних пакетів. Підйомник змонтований на платформі візка.
8.3. Опис конструкції та принципу дії камери ЛЛТІ-2.
Камера ЛЛТІ-2 - одноштабельна, з поперечно-горизонтальною циркуляцією агента сушіння. Вентиляторна установка розміщена в торці камери симетрично поздовжній вісі камери і має вид рівнобедреної трапеції, що дає можливість її використовувати для різних ширин і довжин камери, та дозволяє уникнути теплових втрат при проходженні повітря через вентилятор. На перфорованій перегородці в шахматному порядку розташовані прямокутні щілини, через які нагріте повітря подяється в штабель. З штабеля повітря відсмоктується через другу перфоровану перегородку і поступає до вхідного патрубка відцентрового вентилятора. Калорифери, ребристі труби, встановлені вертикально в нагнітальному і відсмоктувальному каналах. Управління камерою здійснюється в коридорі управління.
РР.СД.2008.401.ПЗ. Арк
22
Зм. Арк. № документа Підпис Дата
8.4. Пуск та завантаження сушильної камери.
Стоси (штабелі) укладені відповідно до правил та вимог (див. 8.1.) завантажуються в сушильну камеру. Перед завантаженням в камеру елементи теплового і циркуляційного обладнання чистять від сміття і пороху. Виконують пробний запуск пари в калорифери і перевіряють щільність з'єднань і правильність роботи конденсатовідвідника, перевіряють справність вентелів, засувок, регуляторів тощо.
Перевіряють зволожуючі труби запускаючи в них пару, яка повинна рівномірно виходити з усіх отворів. Перевіряють шляхом пробного запуску вентиляторів і почистити лопасті від бруду пороху.
Перевіряють стан рейсових шляхів. Перед завантаженням матеріалу в камеру її прогрівають. Після завантаження в камеру виконуємо технологічні контрольні операції процесу сушіння в певній послідовності.
8.5. Технологічні етапи процесу сушіння матеріалу.
Першою технологічною операцією сушіння є початковий

 
 

Цікаве

Загрузка...