WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологічний процес виготовлення віконних рам - Курсова робота

Технологічний процес виготовлення віконних рам - Курсова робота

мм.
При підгонці стулок ретельно перевіряють правильність притула, щільність їх прилягання до чвертей коробки. Необхідно слідкувати за тим, щоб навішені стулки відкривались вільно і плавно і невимушено. При підготовці слідкують за тим, щоб всі елементи віконного блока були гладенько оброблені і у місцях з'єднання ретельно підігнані. Клей з поверхні елементів блока повинен бути зачищений.
Техніка безпеки
Техніка безпеки - це комплекс заходів, спрямований на охорону робітників від виробничих травм, шкідливої дії отруйних речовин та усунення причин, що викликають травматизм. Під виробничою травмою розуміють те чи інше тілесне пошкодження працюючого, яке зчинилось на виробництві, по дорозі на роботу (або з роботи), на території підприємства, протягом робочого дня внаслідок якого тимчасово втрачається працездатність.
Побутова травма включає усі нещасні випадки, що зчинилися поза виробництвом і не пов'язані з ним. Заходами, спрямованими на створення безпечних умов праці, усунення випадків травматизму, професійних отруєнь і захворювань, займаються установи ПОСП. Техніка безпеки є невід'ємною частиною комплексу заходів по охороні праці.
До виробничого травматизму належать: пошкодження кісток, зв'язок, м'язів, шкіри, порізи, переломи, вивихи, струс мозку, ураження електричним струмом. Донещасних випадків, що зчинилися на виробництві і розслідуються, належать також випадки обморожування, гострого отруєння і теплові удари. Під професійним захворюванням розуміють порушення здоров'я працюючого, що виникло внаслідок повільно діючої отруйної пари або газів, пилу, шуму, вібрації тощо. Усі виробничі травми з втратою працездатності більше ніж на один робочий день розслідуються і реєструються; майстер одержавши звістку про нещасний випадок зобов'язаний терміново сповістити про це директора підприємства, або голову завкому, а потім разом із громадським старшим інспектором по ОП протягом 24 годин розслідувати причини того що сталось і скласти акт. На місці де трапився нещасний випадок із смертельним кінцем, забороняється працювати до початку розслідування, або змінювати робоче місце; тільки після закінчення розслідування або лише з дозволу комісії, яка проводить розслідування можна починати роботу.
Усі хто працює на підприємствах будівельної індустрії зобов'язані засвоїти безпечні методи робіт і добре знати правила техніки безпеки. Кожний робітник може бути допущений до роботи, тільки після проведення вступного інструктажу з техніки безпеки, інструктажу по безпечних методах робіт на робочому місці і після проходження курсів з техніки безпеки. Вступний інструктаж проводить інженер з техніки безпеки з кожним робітником, який приступає до роботи шляхом бесіди і показу наочного приладдя. Проведення вступного інструктажу реєструють у журналі, який знаходиться у інженера з техніки безпеки або головного інженера підприємства. Вступний інструктаж знайомить робітника із причинами, що викликають травматизм: несправність обладнання, інструменту, проблеми в електромережі, неправильні методи роботи, тощо. Робітник знайомиться також з правилами поведінки на території підприємства при навантажувально-розвантажувальних роботах. Крім того кожен працюючий повинен знати організацію свого робочого місця, методи безпечної роботи на машинах та з інструментами, розглянути питання електробезпеки і ознайомитись з правилами особистої гігієни на виробництві. На робочому місці інструктаж проводить майстер, який докладно пояснює обов'язки, порядок утримання робочого місця, будову механізму, правила пуску, зупинки і зміщування верстатів тощо і правил техніки безпеки. Робітник повинен знати, як поводитись з матеріалом, готовими виробами, як підновити матеріали і укладати їх, правила користування захисними обладнаннями, робочим одягом.
Для правильної експлуатації д/о устаткування кожний працюючий повинен знати призначення, технічну характеристику і будову верстата, порядок встановлення різального інструменту, налагодження правила і режим роботи на верстаті, правила техніки безпеки, види дефектів. Знаючи будову верстата можна більш раціонально використовувати його за призначенням, точно визначати розміри оброблювальних деталей. Залежно від швидкості подачі, різання і потужності привода встановлюється режим обробки, крім цього працюючому треба знати будову різального інструменту, способи його установлення і налагоджування. Правильність добору і підготовки різального інструменту має велике значення для одержання якісних виробів.
Процес налагодження і регулювання верстата включає обладнання різального інструменту, регулювання направляючих упорів, обмежувачів і притискачів, механізмів подачі. Швидкість подачі і різання залежить від розмірів оброблюваних деталей, глибини і профілю обробки, породи дерева й інших факторів. Правила експлуатації устаткування передбачають перевірку вправності механізмів подачі, різання, керування, огороджуючих мастильних і гальмівних пристроїв, пуск і зупинку верстата, вмикання і вимикання подачі, правильне визначення установлення інструменту, притисків, упорів, направляючих. Після закінчення роботи верстат і пристрої повинні бути очищеними від стружки, тирси і бруду. Якщо у процесі роботи верстата були виявлені дефекти, про це необхідно сповістити майстра.
Пожежі завдають народному господарству великі збитки. Основні причини пожеж - це невміле поводження з вогнем, куріння у пожежо-небезпечних місцях, несправності в електромережі, неправильне зберігання легкозаймистих матеріалів тощо. Для попередження пожеж необхідно щоденно дотримуватись протипожежних правил. Треба систематично перевіряти електромережу і своєчасно усувати її несправності. У місцях відведених для куріння, слід поставити діжки з водою і ящики з піском для недокурків. Для подачі сигналів про пожежу майстерня повинна мати пожежну сигналізацію - електричну і світлову.
Для забезпечення боротьби з пожежами і профілактики пожеж на кожному підприємстві із складу працюючих створюються добровільні пожежні дружини. На кожній зміні повинна бути мінімально необхідна кількість робітників пожежної дружини.
Використана література
1. "Матеріалознавство для столярів і теслярів". В. О. Куксов, Ю. В. Куксов. Київ "Вища школа", 1975.
2. "Столярні і теслярські роботи". Л. Н. Крейндлін. Київ "Будівельник", 1976.
Зміст
1. Розрахунково - пояснююча частина 2
2. Матеріали 3
3. Обладнання та інструмент 7
4. Опис технологічного процесу 12
5. Техніка безпеки 16
6. Використана література 20
7. Зміст 21

 
 

Цікаве