WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологічний процес виготовлення віконних рам - Курсова робота

Технологічний процес виготовлення віконних рам - Курсова робота

пригинів у стулках, квартирках, фрамугах. В залежності від призначення шліфувальні верстати поділяються на вузькострічкові - криволінійні поверхні, стрічково-плоскі поверхні ШлНС-2.
Стрічкові шліфувальні верстати поділяються на верстати з рухомим і нерухомим столом.
Перед початком роботи стрічку склеюють, потім натягують її на шків, так щоб зовнішній кінець на шві був розташований за рухом обертання шківа.
При налагодженні верстата на стіл ставлять деталь і переміщуючи стіл повис оті, визначають потрібне йому положення. Після обробки партії деталей шкуркою потрібного номера оброблюють потрібної жорсткості поверхні.
Опис технологічного процесу
Сукупність усіх робіт, що виконується у суворій послідовності і в результаті яких із сировини одержують готові вироби, називають виробничим процесом.
Технологічний процес становить частину виробничогопросу, при якому відбувається зміна форми, розмірів і властивостей перероблюваних матеріалів, і складається з ряду процесів.
Віконні рами це є невід'ємна частина віконного блока. Тому ля виробництва віконних рам технологічний процес включає процеси: розкроювання пиломатеріалів на заготовки, вздовж і впоперек; вивірення поверхні деталі по площині і в кут, профільне стругання, вибирання отворів, врізування шипів і провушин, а також складання віконних рам і підгонка на робочому місці.
Пиломатеріали розкроюють по довжині на круглопиляльному верстаті для поперечного розкрою ЦПА-2. Верстат обслуговує верстатник і один або два підсобні робітники. Вони разом пересувають дошку по столу до упору, а потім притискуючи лівою рукою дошку до лінійки, правою рукою бере пилу, натискуючи її на дошку, ріже. А по ширині - на круглопиляльному верстаті ЦДК-4, який обслуговує верстатник, він подає відрізки на верстат, і підсобник, підбирає заготовки, або подає знову для повторного різання. При розкрою пиломатеріалу в першу чергу викроюють довгі деталі, більш короткі - одержують попутно.
Брускові деталі оброблюють так: фугують пласті і кромки у пожагоблених брусках на фугувальному верстаті, деталі віконних рам стругають на чотиристоронньому стругальному верстаті. Обслуговування двох останніх верстатів аналогічне двом попереднім верстатам.
Зарівнювання сучків передбачено на верстаті, який виконує цю операцію. На деяких підприємствах сучки зарівнюють до стругання - в результаті деталь виходить більш чистою. Вибір послідовності зарівнювання сучків залежить від місцевих умов підприємства.
Горизонтальні бруски стулок заговляють кратними, або одержують після переробки відбракованих вертикальних брусків стулок. Торцювання в розмір "на вус" нащілинника, відливу і розкладки по склу проводять на круглопиляльному універсальному верстаті для вусовки.
Для стругання і відбирання профілю застосовують фрезу, тобто фрезерний верстат. Для виконання цієї операції до дуги прикріпляють вивірену напрямну лінійку, яка складається з двох частин різної товщини, у процесі обробки перша частина лінійки тонша за другу на товщину шару деревини, що змінюється. Другу частину лінійки встановлюють так, щоб площина лінійки відповідала циліндричній поверхні лез ножів.
Зарізування шипів здійснюється на односторонньому шипорізному верстаті. Шипи і вушка брусків врізують шипорізними головками і набором вушкових дисків.
Віконні стулки, фрамуги і квартирки складають на робочому місці в складальних ваймах. Спочатку бруски підбирають, ретельно підганяють кути і провіряють на щільність стиснення. Шипи і провушини намазують клеєм, після чого бруски з'єднують в раму (стулку). В кутах з'єднань електродрелькою, із спіральним свердлом вибирають отвір, у яке вставляють дерев'яний нагель діаметром 8…10 мм, попередньо змащений клеєм. Для дальшої обробки виріб можна подавати тільки після повного тужавлення клею у шиповому з'єднанні. На окремих підприємствах процес сушіння клейового з'єднання прискорюють, використовуючи струми високої частоти у ваймі після обтиснення брусків. Складені стулки, фрамуги і кватирки повинні мати припуск до 2 мм на бік ля обробки по периметру, і по товщині до 0,5 мм для зняття прогинів.
Перед встановленням (вагонкою) у коробку віконних рам і фрамуг їх обробляють по периметру, після чого вони одержують правильні геометричні форми. Крім того, у процесі обробки по периметру стулки і фрамуги одночасно фальцюються, утворюючи чверть необхідну для притулу.
Обробку по периметру на невеликих підприємствах проводять на фрезерних верстатах із застосуванням шаблонів. Значні прогини в прямолінійності стулок, фрамуг кватирок знімають фугувальних верстатах, а невеликі на шліфувальних верстатах.
Після обробки периметру рами навішують на петлі у коробку, а потім ставлять розкладки, відлави, нащільники. Для виконання цих операцій використовують верстат оснащенний приспосібленням Я. Єрохіна для дискової пили. Представляє собою дискову електропилу з рамою, виготовленою із кутників. Рама одним кінцем прикріплена до шарнірного стопору, який разом з упорним бруском нерухомо закріплений на верстаку. Щоб перерізати деталь, раму встановити під потрібним кутом до упорного бруска, потім впритул посунути до нього деталь і включити пилу.
Трудомістка операція - врізання петель. На д/о підприємствах ця операція механізована, а на будівництві її звичайно виконують вручну. Для розмітки гнізда під петлі використовують шаблон Павліхіна, представляє собою дерев'яну рейку з упором і двома скобами із загостреними фасками. Розміри скоб дорівнюють розміру петель.
При розмітці шаблон кладуть на кромку стулки по упору; потім наносять легкі удари клямкою по скобі, при цьому вона відбивається на стулці, по цій розмітці вибирають гніздо під петлю. По розмітці стамескою вибирають гнізда під петлі.
Встановлення відливу і нащільників виконують на робочому місці, оскільки прирізаний у розмір відлив і відпрацьовані нащілинники надходять на робоче місце. Врізний відлив встановлюють на водостійкому клею і прикріплюють шпильками. Нащільник, що прикриває щілину, яка утворюється притулом стулок, прикріплюють до стулок також на клею з шурупами. Встановлюють і навішують стулки в коробку на спеціальних столах. Процес вгонки і навішування віконних стулок у коробку складається із підготовки стулок, зачистки провіків навішування на петлі, усунення можливих дефектів, кріплення стулок, фрамуг, кватирок.
При вгонці віконних рам у коробку спочатку навішують зовнішні рами. При виготовленні рам з фрамугою підганяють спочатку фрамугу, а потім стулку. Зазор між стулками і коробкою повинен бути не більше 2

 
 

Цікаве