WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологічний процес виготовлення віконних рам - Курсова робота

Технологічний процес виготовлення віконних рам - Курсова робота

віконних рам застосовують велику кількість д/о верстатів. Для розкрою пиломатеріалів круглопиляльні верстати для поперечного і поздовжнього розкрою.
Круглопиляльний маятниковий верстат ЦМЕ-2 призначений для поперечного розкрою пиломатеріалів. Він являє собою станину, на ній змонтована висувна колонка, на якій укріплені шарнірно з'єднані між собою важелі. На одному з важелів є електродвигун, на кінці вала якого кріпитьсяпиляльний диск. Для установлення колонки по висоті служить маховичок з гвинтом, а фіксує її положення затискач рукоятки фіксатора. Верстат має огорожу. Більш ефективнішим є верстат ЦПА-2 з прямолінійним рухом і автоподачею на ньому досягають більш точного пропилювання. Верстат являє собою вібростійку станину тумбу, на якій змонтована підйомна колонка, яка несе кронштейн. Супорт з електродвигуном і укріпленим на ньому пиляльним диском пересувається шарикопідшипникових опорах в обоймі кронштейна. Гвинт і маховичок може рухати колонку.
Рух супорта здійснюється автоматично гідропроводом, який змонтований всередині станини. Пиломатеріал для розкрою подається вручну, для керування рухом супорти є ніжна педаль.
Самим поширеним верстатом для повздовжнього розкрою є верстат Ц-6 являє собою чавунну станину на якій є стіл з двома направляючими лінійками, супорт пили з механізмом підйому і електродвигун привода пили. Пилі надає рух клиноремінна передача від електродвигуна, верстат має огорожу пиляльного диску. Прирізний верстат з гусеничною подачею ЦОК-4 призначений для розкрою дощок вздовж волокон, внаслідок чого деталі, після розкрою, можна навіть не прифуговувати. Верстат складається з чавунної стан6ини, на сталі якої є гусеничний конвеєр і лінійна. Деталь притискується спеціальним роликом до стола, який знаходиться на супорті. Супорт пили шарнірно з'єднаний із стояком. Пиляльний диск кріпиться на валу електродвигуна, розташованого на супорті. Вертикальне переміщення супорта з електродвигуном здійснює маховичок. Подача обладнана чотиришвидкісним електродвигуном. Для вивіряння поверхні, по площині і в кут використовують фугувальні верстати. Станини фугувальних верстатів виготовляють чавунну литу станину, на них монтують електродвигун привода ножового валу, передній і задній столи, між якими обертаються ножові вали. Ножовий вал має два-чотири тонких ножі, які закріплюються на валу клиновим пристроєм і виступають над кромкою стружколомача на 1-1,5 мм. Передній стіл довший заднього, що забезпечує більш точне стругання. Столи встановлюють так, щоб задній стіл знаходився на рівні виступаючих ріжучих кромок ножів вала, а передній нижче на товщину знімає його шару деревини. Для верстатів з ручною подачею належать верстати СФ-4 і СФ-6.
Для стругання деталей столярних виробів з чотирьох сторін з утворенням профілю використовують чотиристоронні стругальні верстати. Чотиристоронній стругальний верстат С-10-2 являє собою чавунну збірну станину, на якій розміщені вальцово-гусеничний механізм подачі напрямні лінійки, механізми притиску і супорт ножових валів. Наявність п'ятого вала на верстаті дозволяє поряд із струганням розпилювати простругані вздовж деталі. На верстаті оброблюють переважно деталі, брузки віконних рам. Чотиристоронній стругальний верстат С-16-4 майже не відрізняється від верстата С-10-2, за винятком того, що на ньому можна стругати деталі до 160 мм (замість 100 мм) і товщиною 10-80 мм (замість 6-50 мм). Призначений для стругання брузків віконних рам, плінтусів, тощо.
При виготовленні віконних рам виконують гладке і профільне стругання; обробку по периметру рам і кватирок. Ці операції виконуються на фрезерних верстатах. Фрезерний верстат середньої потужності Ф-4 призначений для різноманітних фрезерних робіт. Він являє собою чавунну станину з нерухомим столом. На станині змонтований супорт з валом і закріпленим на ньому шпинделем, супорт пересувається по напрямних тальки у вертикальному напрямі. Привод верстата здійснюється через пасову передачу від електродвигуна потужністю 4,5 кВт. Для з'єднання елементів столярних виробів необхідна вибирати отвори, що проводиться на свердлильних верстатах.
Вертикальний свердлильно-позувальний верстат. З механічною подачею СВА призначений для вибирання отворів і виконання пазувальних робіт. Верстат являє собою чавунну станину - основу, на якій розміщена колонка із свердлильною головкою і шпинделем. Поворотний стіл, розміщений кронштейні колонки, може пересуватись у вертикальному і горизонтальному напрямах і нахилятись під кутом 900 до горизонталі. Вертикальний робочий шпиндель верстата приводиться в рух через двоступінчасту клинопасову передачу від електродвигуна. Шпиндель подається на виріб шляхом натискування на ніжну педаль або від електродвигуна потужністю 0,24 кВт через редуктор і систему важелів.
Горизонтальний свердлильно-позувальний верстат з механічною подачею СвПА призначений для вибирання отворів під шипи у брусках рам і дверей. Він являє собою станину, на якій змонтовані хитний свердлильний супорт з електродвигуном, що має подовжений вал. Шатунно-кривошипний механізм проводить у хитний рух подовжений вал електродвигуна через черв'ячний редуктор від другого електродвигуна, змонтованого всередині станини. На верстаті є стіл обладнаний гідравлічними притисками для кріплення оброблюваних деталей. Притиски управляються краном. Стіл встановлюють по висоті вручну маховичком і приводять у рух від гідропровода, включаючи золотник при натискуванні педалі. Хід столу регулюється пересувними упорами.
Верстат для свердління і зарівнювання сучків СвСА застосовується на підприємствах з великим обсягом виробництва. Він складається із станини, столу, супорта, механізму хитання шпинделя і гідропровода подачі. Для з'єднання столярних виробів у рамку на рамних шипах зарізання шипів і провушин використовують шипорізний рамний верстат ШО15Г-5 призначений для врізування шипів і вушок, являє собою чавунну станину, на якій розміщені супорт з чотирма різальними головками, встановленими у такому порядку: торцювальна пилка (пиляльний диск), дві торцеві фрези і вушкова головка (диск). Оброблювані деталі подаються дорізальних до різальних головок механізованою кареткою. На всіх шипорізних верстатах ножові головки, пиляльні і вушкові диски надійно огороджують кожухами. Подаючі механізми повинні мати пристрої для закріплення оброблюваних деталей. Крім того верстати повинні бути обладнані аварійною кнопкою вимикання всіх різальних головок і механізму подачі.
Шліфувальні верстати служать для надання дерев'яним виробам і деталям гладкої поверхні і знаття

 
 

Цікаве