WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологічний процес виготовлення віконних рам - Курсова робота

Технологічний процес виготовлення віконних рам - Курсова робота

Міністерство освіти України
Управління освіти Івано-Франківської
обласної державної адміністрації
Коломийський Індустріально-Педагогічний технікум
Письмова екзаменаційна робота
Тема: "Технологічний процес
виготовлення віконних рам."
Випускник: Слободян Тарас Петрович
Група №6
Професія: столяр-будівельник; паркетник
Консультанти
По технічній частині: ______________
По графічній частині ______________
Робота допущена до захисту з оцінкою ____________
Коломия 2000
Розрахунково - пояснююча частина
Матеріали
Отвори, що залишають у стінах будинків для встановлення вікон, називають віконними прорізами. Ці прорізи заповнюють віконними блоками. Віконний блок складається з віконної коробки і віконних рам. Віконна рама у свою чергу складається із стулок, фрамуг і кватирок. Віконні блоки виготовляють в основному з деревини. З численних порід дерев, що ростуть на території нашої країни, промислове значення мають близько двох десятків найбільш поширених хвойних і листяних порід. Дерева хвойних порід становлять більшу частину лісів України. Саму деревину використовують широко не тільки у будівництві, а й у деревообробній промисловості. Висока механічна міцність, легкість обробки, прямостовбурність і великі розміри - цінні властивості деревини хвойних порід.
Поширеними хвойними породами є сосна, ялина, модрина, кедр, ялиця.
Сосна має ядро від рожевого до червонувато-бурого кольору, жовтувато-білу різної ширини (від 20 до 80 річних шарів) заболонь. Загальна характеристика кольору деревини сосни є червонуватий, або жовтуватий відтінок, серцевинні промені непомітні, річні шари розрізняються на всіх розрізах. Пізня деревина червонувато-бурого кольору, добре розвинута, різко відмежована від ранньої світлої деревини, смоляні ходи численні діаметром від 006 до 013 мм, через лупу її добре видно на всіх розрізах, має різкий скипидарний запах. Розміщення сучків суто кільчасті; напрямлені вгору під гострим кутом до осі стовбура. Кора у сосни внизу товста, з тріщинами, темно-бура, вгорі тонка, гладенька і золотиста. Деревина смолиста, міцна і досить стійка проти загнивання, порівняно м'яка й легко оброблюється. У будівництві, столярно-будівельному, меблевому і фанерному виробництвах застосовують сосну. Росте всюди ялина без ядрова, спілодеревинна порода без заболоні.
Деревина біла із слабким жовтуватим відтінком, однорідна; серцевинні промені непомітні, річні шари розрізняються на всіх розрізах, пізня деревина має вигляд вузької світло-бурої смуги, у ранню переходить поступово. Смоляні ходи нечисленні, їх добре видно через лупу. Запах слабкий, скипидарний. Розміщення сучків кільчасте з дрібними окремими міжкільцевими сучками, горизонтальне. Кора бура, тріщинувата й досить тонка. Деревина ялини за якістю дещо поступається перед сосною, менш смолиста; дуже тверді, дрібні численні сучки; тривалий час має натуральний колір, однорідна за будовою. Застосовують у будівництві нарів із сосною.
Ялиця безядрова, спілодеревинна порода без заболоні. Деревина біла із слабким жовтуватим або буруватим відтінком. Серцевинні промені непомітні, річні шари розрізняються на всіх розрізах, пізня деревина малорозвинута у ранню переходить поступово. Смолені ходи є тільки у корі. Досить сильний приємний запах має кора, деревина немає. Розміщення сучків кільчасте, горизонтальне, з великою кількістю. Кора тонка, гладенька, сірого кольору. Деревина ялиці подібна до ялинової, але смоли у ній немає; загниває легко жолобиться і тріскається; не блищить, добре колеться.
У промисловості застосовують переважно для підсобних будівель.
Модрина має червонувато-буре, широке ядро; буровато-білу, вузьку (до 20 річних шарів) заболонь. Деревина бурого відтінку, серцевинні промені непомітні; річні шари розрізняються на всіх розрізах, пізня деревина темно-бурого кольору, розвинута добре, різко відмежована від ранньої деревини світло-бурого кольору, розвинута добре, різко відмежування від ранньої деревини світло-бурого відтінку. Смоляні ходи дрібні в нечисленні, скипидарний запах, сучки розміщені горизонтально та безладно, деколи розкидані по одиночно. Кора товста буро-іржастого кольору з великою кількістю тріщин. Деревина модрини найважча із хвойних, тверда й міцна, стійка проти загнивання, але дуже тріскається. У промисловості використовується, як замінник дуба, у місцях зростання використовується в житловому будівництві, а також у фанерному і меблевому виробництвах.
Кедр має жовтувато-білу, широку (до 40 річних шарів) заболонь; ядро від світло-рожевого до жовтувато-червоного кольору, вузьке. Колір деревини блідо-рожевий відтінок. Серцевинні промені непомітні. Річні шари пізньої деревини жовтувато-червоного кольору, малорозвинута, у ранню переходить поступово. Смоляні ходи численні, найкрупніші, порівняно з іншими породами. Запах характерний для кедрових горіхів. Сучки розміщені горизонтально, кільчасті з дрібними окремими міжкільцевими сучками. Кора бура, товста, досить тріщинувата. Деревина легка і м'яка, гарна кольором і текстурою, легко обробляється. У промисловості застосовують в столярному виробництві, у місцях зростання у житловому будівництві, а також у меблевому і фанерному виробництвах.
Крім хвойних, для виробництва віконних рам, використовують також і листяні породи дерев, але їх утроє менше на Україні, ніж хвойних. Зате листяні переважають різноманітністю властивостей і характером використання. Найпоширенішою листяною породою беззаперечно являється дуб, який має від світло- до темно-бурого кольору ядро і вузьку (8-10 річних шарів), жовтувато-білу заболонь. Дрібні судини пізній частині річного шару розміщені радіальними рядами, на торці вони помітні у вигляді полум'янодібних радіальних язичків. Серцевинні промені розвинені добре, які добре видно на всіх розрізах. Деревина дуба дуже міцна і тверда, гнучка і має гарні колір і текстуру, легко розколюється у радіальній площині. Вона довговічна і на відкритому повітрі, і у воді. Дуб частіше росте разом з іншими породами дерев, але нерідко трапляються суцільні дубові насадження - діброви.
Ясен має деревину, яка за будовою нагадує дубову, але без характерних для дуба великих серцевинних променів. Крім того, за кольором ясен дещо світліший від дуба і зона великих судин у річних шарах в нього дещо ширша. Росте поодинокими деревами у змішаних лісах.
Ясен використовують у тих самих виробництвах, що і дуб, а саме у столярно-меблевому, фанерному і паркетному виробництві.
Обладнання та інструмент
При виробництві

 
 

Цікаве