WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект сушильного цеху на базі камер СПЛК-1 - Дипломна робота

Проект сушильного цеху на базі камер СПЛК-1 - Дипломна робота

шт.
Механізація формування штабелів
Формування сушильних штабелів неможливе без використання тих чи інших механізмів (вертикальних ліфтів-підйомників, автонавантажувачів, кранів, штабелюючих машин та ін.). Вибір варіанта механізації робіт з формування штабелів залежить від об'єму висушування пиломатеріалів і від типу штабелів. Формування пакетів може здійснюватись вручну або з використанням машин. Безпакетні штабелі формують вручну, але з використанням механізмів: ліфтів і спеціальних штабелеформуюючих машин моделі ЛССА, які використовують в лінії сортування і пакетування сирих пиломатеріалів і штабелеформуючих машин. Економічно доцільно їх застосування лише на великих підприємствах з об'ємом сушіння 50...80 тис.м3 пиломатеріалів за рік. На підприємствах невеликої і середньої потужності рекомендується використовувати ліфт Л-6,5-15 при формуванні і розформуванні штабелів. Технічна характеристика ліфта наведена в табл. 30.
Таблиця 2.9
Технологічна характеристика ліфта Л-6,5-15
Показник Значення
Вантажопідйомність, т
Габарити підйомної платформи, мм:
довжина
ширина
Хід платформи, мм
Швидкість переміщення
платформи, м/с
Встановлена потужність електродвигуна, кВт
Габарити приймача, мм:
довжина
ширина
висота
Маса, кг 15
6900
2200
2600
0,0104
10,0
7000
3000
3115
2930
2.4.3 Транспортування сушильних штабелів в середині цеху
Для внутрішньоцехових перевезень сформованих сушильних штабелів переважно використовують рейкову колію шириною 1000 мм і траверсні візки. Стан рейкових колій систематично контролюють, не допускається непрямолінійність рейок, нестабільна ширина колій, незбіжність рівня рейок на траверсному візку і рейок, які впираються в траверсний коридор.
Таблиця 2.10
Технічна характеристика траверсного візка ЭТ2-6,5М
Показник Значення
1. Вантажопідйомність, т 15,0
2. Габаритні розміри, мм
довжина
ширина
3970
6490
3. Висота загальна від головки рейки 1660
4. Висота між головками верхньої і нижньої рейки візка. 215
5. Швидкість переміщення, м/с 0,36
6. Швидкість переміщення троса лебідки, м/с 0,132
7. Максимальне тягове зусилля на тросі лебідки, кН 7,8
8. Ширина колії траверсного шляху, м:
довжина
ширина
висота
6,5
1,8
3,0
9. Загальна встановлена потужність, кВт 9
В тому числі : переміщення візка 5
лебідки 4
10. Маса, кг 3000
Механізація переміщення штабелів здійснюється за допомогою трособлокової системи і тягової лебідки, яка встановлена на траверсному візку.
2.4.4 Опис конструкції камери
Cушильна камера СПЛК-1 це повітряно-парова камера періодичної дії. Камера складається з двох відділень: сушильного і вентиляційного. В сушильному відділенні камери розміщуються 1 штабель пиломатеріалів висотою 2,6 м і шириною 1,8 м. В цьому відділенні встановлено зволожуючі труби, припливно-витяжні канали, калорифери. В вентиляційному відділенні знаходяться 2 осьові реверсивні вентилятори серії У12№12 розміщені один над одним. Циркуляція агента сушіння в камері горизонтальна і реверсивна. Над вентилятором в камері встановлено припливно-витяжні канали, які працюють в залежності від напряму циркуляції агента сушіння.
Розміри камери, м: довжина
ширина
висота 8,8
3,2
3
Кількість штабелів при їх довжині 6,5 м 1
Ширина і висота штабеля, м 1,8 ? 2,6
Тип калорифера Ребристі треби довжиною 2 м
Тип і номер вентилятора Осьовий реверсивний У12№12
Кількість вентиляторів, шт. 2
Встановлена потужність електродвигунів приводу вентиляторів, кВт 15
2.4.5 Пуск і завантаження камери
Перед завантаженням штабелів камеру необхідно прогріти, щоб не допускати конденсації вологи на огороджених камери і обладнанні. Якщо камера не вистигла після вивантаження, пару в калорифер необхідно впускати за 10…30 хв до завантаження штабелів. В момент впуску пари відкривають на 10…15хв вентиль на обвідній трубі конденсатовивідника. Пару впускають в калорифер поступово відкриваючи вентиль. Після продування калорифера вентиль на обвідній трубі конденсатовивідника закривають, і система починає працювати нормально - через конденсатовивідник.
У пусковій період припливно-витяжні канали мають бути закриті. Сформовані штабелі завантажують у камеру. Недопустиме завантаження в камеру неповногабаритних штабелів і робота камери при неповній кількості штабелів.
2.4.6 Технологічні етапи сушіння пиломатеріалів в камерах періодичної дії. Початкове прогрівання деревини
Першою технологічною операцією після завантаження камери є початкове прогрівання деревини.
Для інтенсивного початкового прогріву деревини перед сушінням в камері створюється висока відносна вологість агента сушіння при підвищеній (порівняно з першим ступенем режиму сушіння) температурі. Температуру середовища при прогріванні пиломатеріалу м'яких хвойних порід (сосна, ялина, кедр, ялиця) підтримують залежно від їх товщини і категорії режиму сушіння tпр.=940С.
Психометричну різницю пиломатеріалів на початковому прогріванні підтримують в межах ?tпр=0,5-1,50С. Деревину прогрівають до того часу, поки температура в центрі дошки або заготівки буде становити 30С. В разі відсутності засобів для контролю температури деревини тривалість прогрівання рекомендується визначити розрахунковим методом. Орієнтовно тривалість початкового прогрівання визначається з розрахунку 1 год на кожний см товщини матеріалу.
год.
В період прогрівання до камери подають пару через зволожуючі труби при ввімкнених калориферах, працюючих вентиляторах і закритих припливно-витяжних каналах на прогрівання деревини витрачається багато пари. Через те проводити початкове прогрівання одночасно в декількох камерах сушильного цеху не рекомендується.
Сушіння до перехідної вологості.
Після прогрівання деревини її висушують.
Параметри агента сушіння t=790С, ?t=60С, ?=0,77.
Кінцева термовологообробка.
Проводиться з метою зникнення або зменшення залишкових внутрішніх напружень.Кінцеву термовологообробку проводять для пиломатеріалів, які висушуються за І і ІІ категоріями якості. При сушінні високотемпературними режимами і при сушінні пиломатеріалів твердих листяних порід і модрини, незалежно від призначення деревини, проведення кінцевої термовологообробки обов'язкове з метою запобігання появи внутрішніх тріщин.
Під час кінцевої обробки температура агента сушіння підвищується на 80С порівняно з температурою останньої ступені режиму сушіння, але не вище 1000С. Психометрична різниця встановлюється в межах 0,5 - 1,00С. Тривалість кінцевої термовологообробки визначається за таблицею 32.
tк.т.во.=1000С; ?t=0,5-1,00С, ?=3год.
Підсушування після кінцевої термовологообробки.
Після кінцевої термовологообробки пиломатеріалів витримують в камері при психометричній різниці останньої ступені режиму сушіння протягом 2-3 год після підсушування поверхні.
Охолодження матеріалу в

 
 

Цікаве

Загрузка...