WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Класифікація обладнання для приготування та продажу напоїв - Реферат

Класифікація обладнання для приготування та продажу напоїв - Реферат

колонка для відпускання газованої води у стакани. Сифонозарядна станція СЗС-200 (рис. 3.33) виконана у вигляді стійки-прилавка, всередині якого в трьох відсіках розміщені основні вузли, електрообладнання та комунікації. Станція складається із таких основних вузлів: водоохолоджувача-сатуратора, водонасосного агрегату, сифононаповнювальних стояків, холодильних агрегатів та вуглекислотного балона з редуктором.
Сатуратор-водоохолоджувач має сатуратор, який представляє собою герметичний бачок із нержавіючої сталі. На кришці бачка змонтовані форсунки із зворотним клапаном, реле рівня заповнення бачка газованою водою, запобіжний клапан, трубки вводу вуглекислого газу та виводу газованої води, опущені до дна бачка.
Водоохолоджувач представляє собою спарені змійовики, обвиті кругом бачка. По одному з них циркулює хладон, який охолоджує воду, а по другому охолоджена вода поступає в сатуратор. Сатуратор-водоохолоджувач поміщений у металевий кожух із теплоізоляцією.
Водонасосний агрегат складається із насоса, редуктора, фільтра, забезпечує підвищення тиску води, яка поступає в сатуратор, до 0,7 МПа (7кгс/см3) і підтримує його на постійному рівні. Сифононаповнюючі стояки складаються з розливної головки з рукояткою, захисного кожуха, ніжної педалі для затискання сифона в кожусі. Два холодильні агрегати ВГІ-2,2 встановлені в крайньому відсіці. Вуглекислотний балон із редуктором УР-2 встановлюють біля станції.
Правила експлуатації сифонозарядної станції
Робота станції забезпечується при мінімально допустимому тиску 0,06 МПа (0,6 кгс/см3). Станція працює таким чином. Вода з водопроводу, проходячи через фільтр грубого очищення і водяний редуктор, поступає у водонасосний агрегат.
Якщо в сатураторі газованої води недостатньо, то за допомогою реле рівня включається електродвигун водонасосу і вода під тиском 7кгс/см3 поступає у водоохолоджувач, охолоджується до температури + 6 °С і через форсунку; розпиляючись, поступає в бачок. Вуглекислий газ поступає по трубці, яка опущена до дна бачка, піднімається вверх і, зустрічаючись із дрібними краплями води, інтенсивно розчиняється. Коли газована вода заповнює бачок до межі, реле рівня відключає електродвигун водонасосу. Виходу газу з бачка перешкоджають зворотний клапан форсунки і трубки вводу газу. Запобіжний клапан випускає залишковий газ при підвищені тиску вище 0,9 МПа (9кгс/см3).
Температурний режим роботи станції регулюється за допомогою термореле холодильної установки. Охолоджена газована вода по трубці виводу поступає в сифононаповнювальний стояк. Для заповнення порожній сифон вставляють у захисний кожух, затискають його за допомогою ніжної педалі і, періодично провертаючи рукоятку розливної головки, заповнюють сифон газованою водою.
Обладнання для приготування та продажу кави та молочних коктейлів
Для швидкого приготування кави в присутності покупця в магазинах застосовують напівавтоматичні кавоварильні апарати -експрес-кавоварки, а для приготування молочних коктейлів - змішувальні установки.
Експрес-кавоварки встановлюють на прилавках у кафетеріях магазинів, їх підключають до електромережі, водопроводу і обов'язково заземлюють. В комплекті з кавоварильними апаратами встановлюють кавомолки. Наша промисловість експрсс-кавоварок не випускає. В основному в торгівлі експлуатуються кавоварки типів "Балатон", "Омина-люкс" (рис. 3.34), "Казино", "Універсаль", "Лайма", "Балатон-люкс", які випускаються в Угорщині.
Рис. 3.34. Кавоварильннй апарат "Омина-люкс":
1 - блок-крани, 2 - запірні вентилі, 3 - поличка із піддоном для чашок,
4 - манометри, 5 - корпус, 6 - кнопка відпускання кави, 7 - запірні вентилі,
8 - трубка для контролю рівня води, 9 - трубка для злішання води й випускання пари.
Розрізняються вони кількістю блоків-екранів, місткістю водогрійних котлів та способом пропускання нагрітої води через шар кави. Кількість блок-кранів може бути від 1 до 4. Пропускання води відбувається або за рахунок сили, яка створюється парою у водогрійному котлі, або за рахунок поршня, який приводиться до руху вручну або гідравлічним приводом. Експрес-кавоварки мають принципово однакову будову і складаються із трьох основних частин: водонагрівального горизонтального котла, блок-кранів для приготування та дозування кави, гідроприводу.
Охолоджувач напоїв ОН-30 (рис. 3.36) служить для охолодження та підтримання температури заздалегідь охолоджених напоїв та продажу їх без дозування на торговельних підприємствах.
Охолоджувачі напоїв випускаються в двох виконаннях за кількістю бачків (ОН-30-2, ОН-30-3) і за комфортністю (ОН-30-2л, ОН-30-Зл).
До складу охолоджувача входять герметична холодильна машина, бачки із кришками, перемішувальний пристрій, зливний пристрій та краплезбірник.
Охолоджувач має основу і каркас, який облицьований з чотирьох боків панелями. Бічні панелі мають отвори для проходження повітря, яке охолоджує конденсатор. На верхній панелі розміщені бачки з пластмаси для напоїв, закриті кришками. Дно бачка має отвір, через який проходять трубопроводи випарника холодильної машини. Внизу бачка встановлений корпус насоса із робочим колесом, в середині якого розташована ведена магнітна напівмуфта. Нижче бачка закріплена ведуча магнітна напівмуфта електродвигуна. При включенні двигуна напівмуфта обертає робоче колесо насосу, проходить засмоктування соку, який поступає з бачка по трубці подачі на бічну поверхню випарника, й на кришку бачка. Це сприяє кращому охолодженню соку й створює ефект фонтана. Через зливний пристрій кожного бачка при натисканні важеля напій виливається в стакан. На передній панелі розміщені вимикачі перемішуючих пристроїв.
Рис. 3.36. Охолоджувач напоїв ОН-30:
1 - герметична холодильна машина. 2 - бачки із кришкою, 3 - перемішувальні пристрої. 4 - зливні пристрої, 5 - каплезбірник.
Усередині корпуса змонтована холодильна машина із герметичним компресором. Живлення електродвигуна компресора здійснюється від електромережі однофазного струму. Випарник цієї машини має вигляд циліндричного кожуха, в середині якого знаходиться трубчастий змійовик, виготовлений із нержавіючої сталі.
Регулюють температуру вимкненням та зупинкою холодильної машини за допомогою датчика-реле температури.
Правила експлуатації охолоджувачанапоїв ОН-30
Охолоджувач встановлюють на прилавки. За допомогою гвинтових ніжок, його виставляють у горизонтальному положенні, за допомогою вилки вмикають у розетку із заземляючим контактом до мережі 220 В.
Для перевірки роботи холодильної машини знімають кришки бачків і провертають ручку терморегулятора (на панелі зліва). Через 10 хв випарник повинен повністю покритись інеєм або конденсаторною вологою. Якщо ефекту охолодження немає, відключають охолоджувач від електромережі та викликають механіка.
Після перевірки роботи холодильної машини проводять санітарну обробку. Знімають бачки, гумову зливну трубку, кожух насоса, краплезбірник. Промивають все миючим розчином, чистою водою, просушують. Поверхню корпуса протирають тканиною, змоченою миючим розчином, після чистою водою, просушують. Всі зняті частини ставлять на місце. Наливають у бачки воду, вимикають насос, при відсутності шуму впевнюються у його нормальній роботі. Не дозволяється вмикати насос без рідини в бачках. Після цього вмикають насос, випускають воду, наповнюють бачки напоєм до верхньої відмітки і закривають кришки. Вмикають насос вимикачем і холодильну машину - поворотом ручки терморегулятора. Регулювання температури напою від 6 до 20 °С проводиться за допомогою терморегулятора. Задана температура підтримується автоматично.
Особливо ретельну санітарну обробку охолоджувача напоїв проводять після закінчення роботи.

 
 

Цікаве

Загрузка...