WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Класифікація обладнання для приготування та продажу напоїв - Реферат

Класифікація обладнання для приготування та продажу напоїв - Реферат


Реферат на тему:
Класифікація обладнання для приготування та продажу напоїв
Для приготування та продажу напоїв у роздрібній торговій мережі застосовується спеціальне обладнання: сатураторні установки та сифонозарядні станції для приготування та продажу газованої води, змішувальні установки для одержання коктейлів, кавоварочні апарати для індивідуального приготування кави, колонки для продажу соків, ізотермічні ємності для продавання пива та квасу, автоцистерни для молока й квасу.
Використання даного обладнання дає можливість готувати напої у присутності покупця, забезпечити зберігання їх першорядних властивостей та високу якість напоїв під час їх продажу, точність дозування, дотримання санітарно-гігієнічних умов. При цьому підвищується рівень обслуговування, облегшується праця робітників торгівлі, підвищується продуктивність їх праці.
Обладнання для приготування та продажу напоїв класифікують:
1. За функційним призначенням - для приготування та продажу напоїв обладнання ділять на дві групи: обладнання, яке має технологічні пристрої для приготування напоїв на місці продажу (сатураторні установки, сифонозарядні станції, кавоварочні апарати, змішувальні установки) та обладнання для продажу готових напоїв і молока (ізотермічні цистерни, автоцистерни для продажу пива, квасу, молока, колонки для продажу соків).
2. В залежності від місця використання - розрізняють стаціонарне та пересувне обладнання. Стаціонарне обладнання встановлюють у магазинах, кіосках; пересувне дозволяє максимально наблизити товар до покупця.
3. За ступенем автоматизації - розрізняють неавтоматизоване обладнання, в якому приготування, дозування та відпускання напоїв здійснюють уручну; і напівавтоматичне, де приготування та дозування напою проходить автоматично, а відпускання - вручну.
4. За видом дозуючого пристрою - розрізняють обладнання з вмонтованими дозаторами та обладнання, де дозування здійснюється вручну - за допомогою стаканів, мензурок, кружок.
5. За способом підтримання температури напоїв - розрізняють обладнання, де охолодження здійснюється за допомогою льоду або холодильної машини; ізотермічне, де температура підтримується шляхом теплоізоляції; з електричним підігрівом.
Сатураторні установки та сифонозарядні станції
Сатураторні установки призначені для приготування газованої води і відпускання її покупцям із сиропом або без сиропу.
Газована вода одержується шляхом насичення водопровідної води вуглекислим газом. При розчині вуглекислого газу у воді відбувається хімічна реакція з утворенням вугільної кислоти (Н2С03), від чого вода набуває кислого смаку. Газована вода добре вгамовує спрагу, сприяє кращому засвоюванню їжі. Інтенсивність розчинення газу у воді залежить від температури та тиску. Чим нижча температура і вищий тиск, тим краще розчиняється газ. Ось чому перед поступанням у сатуратор вода охолоджується, і в ньому підтримується постійний тиск. Готова газована вода повинна містити вуглекислого газу не менше 0,7% маси, що складає 4г С02 на 1 л води.
За способом виготовлення газованої води розрізняють установки періодичної та безперервної дії. В установках періодичної дії з наливним саіуратором вуглекислий газ із водою перемішують уручну. В автоматизованих сатураторах безперервної дії приготування та відпускання води відбуваються одночасно.
Сатураторна установка періодичної дії складається із наливного сатуратора С-ЗМ, вуглекислотного балона, редуктора УР-2, колонки, стаканомийки та водоохолоджувача.
Наливний сатуратор С-ЗМ представляє собою стальний циліндричний бак із сферичним дном, облицьованим листовим алюмінієм. У сатураторі встановлений вал із лопастями. Один кінець вала прикріплений на підшипнику, другий через сальник виведений зовні і на ньому є знімальна рукоятка. Місткість сатуратора - 50 л, робочий тиск - 0,3 МПа (3 кгс/см3), температура газування - 8-12 °С.
На корпусі сатуратора розташовані: манометр для контролю за тиском; повітроспускний клапан для випуску повітря і вуглекислого газу після заповнення сатуратора водою; запобіжний клапан для травлення газу після заповнення сатуратора водою; запобіжний клапан для травлення газу, коли тиск вищий норми; два штуцери для під'єднання шлангів подачі вуглекислого газу та води.
Вуглекислотний балон виготовлений із стальної труби і пофарбований у чорний колір, у верхній частині балона є запірний вентиль і штуцер для приєднання редуктора УР-2, захисний ковпак, а у нижній - стальний башмак для установки балона у вертикальному положенні. Тиск газу в балоні -до 7 МПа (70 кгс/см3).
Вуглекислотний редуктор УР-2 призначений для зниження та підтримання постійного тиску газу при подачі його з балона в сатуратор. Редуктор має два манометри високого тиску - для показання тиску газу а балоні, низького тиску -для показання робочого тиску при подачі газу в сатуратор.
В комплект сатураторної установки входять роздавальна колонка КВ-1 із двома мірними колбами для сиропу і краном для відпускання газованої води; стаканомийка ОМ-1, яка підключається до водопроводу; водоохолоджувач, який представляє собою ванну, де знаходиться змійовик та водяна ожеледа.
Сатураторна установка безперервної дії складається із авто-сатуратора АС-1, вуглекислотного балона, редуктора УР-2, водоохолоджувача і стаканомийки.
Механізм автосатуратора АС-1 змонтований на металевій основі, за допомогою якої він кріпиться до прилавка.
Механізм закривається кожухом та пломбується. На передній стороні кожуха знаходяться рукоятки для відпускання газованої води, для сиропу та зливний кран. На задній стороні кожуха прикріплені дві колби із сиропом. Автосатуратор підключається до водопроводу, до балона із вуглекислим газом, до колб із сиропом. І Іродуктивність - 6-8 відпускань за хвилину при величині дози газованої води 180 ± 10 мл, сиропу 20 ± 1 мл.
Використання автосатуратора дає змогу автоматизувати процес приготування газованої води при постійному тиску газу 0,4 МПа (4кгс/см3) і води 0,2 МПа (2кгс/см3). Це забезпечує високу якість води, автосатуратор займає мало місця, має велику продуктивність і менш небезпечний в експлуатації.
Правила експлуатації сатураторної установки
При підготовці сатураторної установки до роботи перевіряють правильність її підключення до водопроводу, каналізації, редуктора, підключення редуктора до вуглекислотного балона. Балон надійно закріплюють у вертикальному положенні. Після у ванну водоохолоджувача завантажують ожеледу. Для заповнення наливного сатуратора водою відкривають повітроспускний клапан, вентиль водопроводу і заливають його до повної місткості. Після цього закривають клапан, вентиль водопроводу і настроюють редуктор УР-2 на необхідний робочий тиск. Для цього повністю вивертають регулюючий гвинт, обертаючи його проти годинникової стрілки, повільно відкривають вентиль балона і, обертаючи регулюючий гвинт за годинниковою стрілкою, встановлюють робочий тиск 0,05 МПа (0,5кгс/см3) за манометром низького тиску. Далівідкривають зливний кран, вентиль редуктора для подачі газу в сатуратор і під тиском зливають 8-10 л води. Води у сатураторі повинно залишитись 4/5 його ємності. Потім підвищують тиск до 0,2МПа (2 кгс/см3) та подають газ у сатуратор. Інтенсивно обертаючи рукоятку, переміщують газ із водою до тих пір, поки у сатураторі не стане тиск 0,3 МПа (3 кгс/см3). По мірі відпускання газованої води тиск у сатураторі падає, і коли він знизиться до 0,1 МПа (1 кгс/см3), слід воду підгазувати. Після закінчення газованої води процес її підготовлення повторюється.
Сифонозарядні станції призначені для приготування охолодженої газованої води та заповнення нею сифонів, при необхідності до станції може бути підключена роздавальна

 
 

Цікаве

Загрузка...