WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Експлуатація машин для обробки риби та м'яса - Реферат

Експлуатація машин для обробки риби та м'яса - Реферат


Реферат на тему:
Експлуатація машин для обробки риби та м'яса
М'ясорубки
М'ясорубки призначені для подрібнення м'яса та риби і приготування з них фаршу. На торговельних підприємствах застосовуються в основному м'ясорубки з індивідуальним електроприводом: 764, МІМ-82М, 632.М, МІМ-105М. Всі вони мають однакову будову й відрізняються тільки габаритами, продуктивністю та деякими конструктивними особливостями. Складаються вони з електроприводу і самої м'ясорубки. Електропривід має електродвигун і редуктор, який служить для зниження числа оборотів при передачі обертального руху від електродвигуна до шнека м'ясорубки. Корпус м'ясорубки має горизонтальний пустотілий циліндр та вертикальну горловину. Всередині циліндра на стінках є направляючі ребра, які перешкоджають обертанню продукту разом із шнеком і сприяють обертанню продукту всередині камери.
На горловину кріпиться завантажувальний пристрій у вигляді лійки або лотка із обмежувальним кільцем над отвором, щоб під час завантаження рука робітника не діставала до шнека. Шнек мас з одного боку палець, на якому кріпиться набір ножів та решіток, а з другого боку - хвостовик, який входить в отвір вала редуктора під час під'єднання м'ясорубки до електропривод}'. Крок витків шнека поступово зменшується в сторону ножів і решіток, що визріває ущільнення продукту при його пересуванні до підрізної решітки у вигляді суцільної маси.
До складу різального механізму входять нерухома підрізна решітка з трьома загостреними з одного боку перемичками, два обертальні хрестоподібні ножі з чотирма радіальними лезами, нерухомі ножові решітки з різним діаметром отворів.
Для різноманітної ступені подрібнення м'ясорубки комплектуються наборами ножів та решіток. Для дрібного подрібнення на палець шнека одягають підрізну решітку різальними лезами назовні, двосторонній ніж різальними лезами в сторону обертання шнека, решітку з великими отворами, другий двосторонній ніж, решітку з малими отворами, розпірне кільце та нагвинчують натискну гайку. Для великого подрібнення замість решітки з малими отворами та двостороннього ножа одягають друге розпірне кільце.
На бічній стороні машини розміщені кнопки "Пуск". "Стоп", лампа, яка сигналізує про підключення машини до електромережі, рукоятка, яка полегшує виштовхування шнека із корпуса машини при її розбиранні.
Правила експлуатації МІМ-105 М
Машина монтується на фундаменті висотою 50-100 мм від підлоги. Відстань між стіною і машиною повинна бути не менша 500 мм. Місце встановлення обладнується силовим електричним вводом та контуром заземлення, який приєднується до машини кабелем, прокладеним у трубах під підлогою.
Перед початком роботи різальний інструмент, робочу камеру промивають кип'ятком. Хвостовик шнека змащують несоленим харчовим жиром. Вставляють шнек, і на пальці у відповідній послідовностізакріплюють решітки й ніж.
Решітки мають виїмки, які під час складання повинні попасти на виступ камери, що притримує їх від обертання. Ножі мають центральний отвір такої ж форми, що й зовнішній контур пальця, це забезпечує обертання ножів.
Далі вставляють розпірне кільце і загвинчують натискну гайку до упору, а потім повертають назад на 3/4 оборота та вмикають привід. Якщо сильно закрутити гайку, може виникнути перенавантаження електродвигуна, а при недостатньому закручуванні продукт погано подрібнюється.
Добре промите м'ясо звільнюють від кісток і сухожилля, ріжуть на шматочки від 50 до 200 г, викладають у завантажувальну чашу, за допомогою штовхача через горловину проштовхують до шнека. Шнек пересуває м'ясо до підрізної решітки, де здійснюється його попереднє роздрібнення різальними кромками решітки; кромками обертального двостороннього ножа. Після цього відбувається основне подрібнення в першій і другій ножових решітках за рахунок щільного прилягання різальних кромок обертальних ножів. Через дрібну решітку фарш продавлюється в тару.
Основні несправності м'ясорубок
Несправності Причини Способи усунення
М'ясорубка не ріже, а давить м'ясо Неправильно встановлені ножі. Слабо загвинчена натискна гайка Вимкнути машину й правильно зібрати її. Підсилити натяг натискної гайки
Перегрів фаршу, великі витрати м'ясного соку Занадто загвинчена натискна гайка. Ножі тупі й погано пришліфовані до решітки Забезпечити правильний натяг натискної гайки. Замінити ножі й решітки
Під мас вмикання машини двигун гуде, а шнек не обертається Занадто загвинчена натискна гайка. Перегорів запобіжник однієї з фаз Забезпечити правильний натяг натискної гайки. Замінити запобіжник
Знижена
продуктивність
машини Забруднилися ножі та решітки Вимкнути машину, розібрати її, зачистити ножі й решітки і знову зібрати машину
Скрежет та стук у корпусі м'ясорубки Вийшли із ладу ножі, або в корпус разом із м'ясом потрапила кістка Негайно вимкнути машину й замінити несправний ніж або усунути зайві предмети з корпуса
Шум у
редукторі
машини Відсутність змащування в редукторі Залити у редуктор машини свіже мастило (автотрансформаторне масло)
При тривалій експлуатації машини слід періодично зупиняти її для очищення ножів та решіток від сухожилля. Не можна використовувати м'ясорубку для подрібнення солі, сухарів, так як це приводить до швидкого зношування ножів та решіток, притуплення їх.
Після закінчення роботи вмикають електродвигун, відключають машину від електромережі, відгвинчують натискну гайку і за допомогою рукоятки виштовхують із корпуса шнек з ножами та решітками. Робочі органи звільнюють від залишків фаршу, промивають гарячою водою і висушують. Промивають також корпус машини та завантажувальну чашу.

 
 

Цікаве

Загрузка...