WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підйомно-транспортне обладнання - Реферат

Підйомно-транспортне обладнання - Реферат

та роликові. Кожний з типів випускається стаціонарним та пересувним.
Стаціонарний стрічковий конвеєр (КЛ-1 та ін.) складається з таких частин (рис. 3.63): привідного й натяжного барабанів, замкнутої гумової стрічки шириною 400Д500 або 650 мм, яка обтягує барабани та є одночасно тяговим та Вантажонесучим пристроєм, верхніх та нижніх опорних роликів, які підтримують стрічку натяжного механізму. Останній утворює натяг стрічки електроприводу та електроприладів, які забезпечують рух стрічки в обох напрямках. Всі частини конвеєра зібрані на металевому корпусі, який складається з окремих секцій. Встановленням додаткових секцій збільшують довжину конвеєрів.
На торговельних підприємствах застосовують стаціонарні стрічкові конвеєри з рухом стрічки 0,4 м/с. Для переміщення штучних вантажів встановлюють плоску стрічку, для переміщення насипних вантажів - конвеєри з жолобчастою стрічкою.
Конвеєр стрічковий пересувний (рис. 3.64) (КНЛЛ-5 та ін.) за будовою подібний до стаціонарного. Відмінність полягає в тім, що в пересувних конвеєрах гумова стрічка разом з барабанами та опорними роликами зібрана на піднімальній стрілі. Стріла закріплена шарнірно на чотириколісному возику. Нахил стріли регулюють у межах до 37° за допомогою спеціального механізму (ручного або з електроприводом).Для запобігання падіння вантажів стрічка конвеєра захищена з обох боків огорожею.
У робочому положенні конвеєр закріплюють на місці експлуатації за допомогою 4-х гвинтових упорів. Випускають пересувні конвеєри довжиною від 5 до 20 м, шириною стрічки 400, 600 і 650 мм. Продуктивність конвеєра до 50 т/год., швидкість пересування стрічки 0,3 - 0,48 м/с.
Конвеєр пластинчастий (КГІ-55 та ін.) на відміну від стрічкового має вантажонесучий пристрій у вигляді трубчастого настилу шириною 500 мм, закріпленого на двох ланцюгах (рис. 3.65). За допомогою електроприводу ланцюги пересуваються паралельно одне одному, обхвачуючи привідний та натяжний барабани. До кожної сьомої труби настилу прикріплена упорна пластина, яка захищає вантажі від сковзання. З обох боків настилу є огорожі. Конвеєр обладнаний приймальною площадкою, на яку вантажі поступають з настилу.
Пластинчасті конвеєри застосовують для більш тяжких вантажів, загальна вага не повинна перевищувати 420 кг.
Конвеєри можуть працювати при нахилі до 45°. Випускають конвеєри довжиною від 4 до 40 м, продуктивність пластинчастого конвеєра 55 т/год. при швидкості пересування настилу 0,29 м/с.
До недоліків цих конвеєрів відносяться: їх значна вага та складність в експлуатації.
Роликові конвеєри відносяться до гравітаційних механізмів. Вони складаються з стаціонарного або пересувного металевого корпуса, на якому закріплені трубчаті або дискові рамки. Конвеєри використовують для переміщення затарених вантажів на невеликі відстані (до 15-20 м) по горизонталі та під невеликим кутом (3-8") у сторону руху. На горизонтальних конвеєрах вантажі перемішують уручну.
Комплекси навантажувально-розвантажувальні механізовані. Комплекси КПР, КПР-01, КПР-02 та ін. служать для внутрішньоскладського пересування, складання та відбирання штучних вантажів, укладених на стандартні піддони розміром 1200x800 мм. Комплекс випускають 8-ми моделей, які відрізняються складом, схемою розміщення обладнання, висотою піднімання вантажу (від 6 до 8,4 м), кількістю піддонів.
До складу комплексу входять: кран-штабелер, два ряди стелажів, поворотний стіл та комплектовочний возик (один або два).
Правила експлуатації ліфтів та конвеєрів
Ліфти вантажні. Перед початком роботи вмикають електроживлення ліфта й перевіряють його справність, освітлення шахти й кабіни, світлової та звукової сигналізації, автоматичних замків дверей, блокувальних вимикачів та ін.
Після цього щільно зачиняють двері й перевіряють його справність натисканням кнопок "Верх", "Вниз", "Стоп".
При виявленні несправностей (відкривання дверей після початку руху кабіни, рух кабіни при відкритих дверях, безупинний рух кабіни, неточна зупинка кабіни на поверхових площадках, виникнення стороннього шуму, стуку, ривків, запаху горілої ізоляції тощо) ліфт обезструмують, вішають плакат, "Ліфт не працює" та викликають механіка.
При завантаженні ліфта дотримуються допустимої вантажопідйомності. Вантажі в кабіну кладуть обережно, без різких ударів, поштовхів, на середину кабіни, щоб уникнути нерівномірного навантаження. Вантажі, які виступають за габарити огорожі кабіни, в ліфті не перевозять.
Після закінчення роботи кабіну розвантажують, опускають на основний поверх, зачиняють двері шахти, відмикають від електромережі й запирають машинне відділення.
Конвеєри. Перед початком роботи перевіряють справність конвеєра візуальним оглядом та на холостому ходу в двох напрямках. При цьому перевіряють стан огорож електроприводу, справність електроприладів, заземлення, ступінь натяжки вантажонесучого пристрою, можливість вільного підходу до конвеєра.
Пересувні конвеєри надійно та стійко закріплюють на місці експлуатації за допомогою гвинтових упорів, щоб усунути самовільне їх пересування під час роботи. При виявлені несправностей вимикають рубильник та викликають механіка. При експлуатації конвеєра враховують допустимі навантаження, після пуску конвеєра не дозволяється на ходу поправляти вантаж, стояти під конвеєром, спиратися на нього, залишити без нагляду. Конвеєри встановлені в лінію, вмикають у послідовності, відповідній мон-тажному потоку: першим вмикають конвеєр, ближчий до місця роз-вантаження, а останнім - ближчий до місця навантаження, зупиняють конвеєр у зворотній послідовності. Після закінчення роботи конвеєр відключають від електромережі, розвантажують його.

 
 

Цікаве

Загрузка...