WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підйомно-транспортне обладнання - Реферат

Підйомно-транспортне обладнання - Реферат


Реферат на тему:
Підйомно-транспортне обладнання
Підйомно-транспортне обладнання являє собою сукупність машин і механізмів, необхідних для виконання на торгівельних підприємствах трудомістких робіт: навантаження, розвантаження, пересування та укладання товарів.
Використання підйомно-транспортного обладнання дозволяє полегшити тяжкі та трудомісткі роботи, підвищити продуктивність праці робітників торгівлі, рівень обслуговування покупців, прискорити торгівельно-технологічний процес, скоротити товарні збитки та кількість робітників, раціонально використовувати площі й об'єм торгівельно-складських приміщень, транспортні засоби, ширше застосовувати самообслуговування, прогресивну технологію товаро-переміщення в тарі-обладнанні.
Підйомно-транспортне обладнання класифікується за такими ознаками.
1. За характером переміщення вантажу. Періодичної та безперервної дії. Обладнання періодичної дії (візки, ліфти та ін.) працюють за принципом поперемінного руху: в одному напрямку з вантажем, в зворотному без вантажу. Обладнання безперервної дії (конвеєри) пересувають вантажі безперервним потоком, або з незначними інтервалами.
2. За видом енергії, яка приводить обладнання в рух, - ручної дії, з електричним приводом, гравітаційні. Обладнання ручної дії (ручні візки, ручні талі та ін.) застосовують для пересування вантажів, на невеликі відстані; обладнання з електричним приводом одержує живлення від електричної мережі або акумуляторних батарей. Гравітаційне обладнання (нахилені спуски, роликові конвеєри) має похилу поверхню, з якої вантажі котяться під дією власного тяжіння.
3. За основним функційним призначенням - транспортуючі, вантажопідйомні та завантажувально-розвантажувальні. Основною функцією транспортуючого обладнання (ручних та електричних візків, конвеєрів) вважається горизонтальне та похиле переміщення вантажів. Вантажопідйомне обладнання (ліфти, піднімачі, електроталі та ін.) застосовують для піднімання та опускання вантажів. Окремі види цього обладнання здійснюють горизонтальні переміщення, штабелювання вантажів та завантажувально-розвантажувальні роботи. У завантажувально-розвантажувального обладнання (електронавантажувачів, електроштабелерів) основними функціями є завантаження вантажів на транспортні засоби (автомашини, вагони) та їх розвантаження.
4. За ступенем рухомості - станціонарне, встановлене нерухомо в приміщенні або поза ним; пересувне з обмеженим переміщенням в межах складського приміщення (кран-штабелер, електроталь), та самохідне з необмеженим переміщенням (електровізки, електронавантажувачі).
Підйомно-транспортному обладнанню присвоєні буквено-цифрові позначення, буквами позначають назви обладнання та особливість його конструкції, а цифрами - номінальна вантажопідйомність, номер моделі, продуктивність та ін.
Наприклад:
ТГВ-1250 - візок вантажний з вилочним захватом, вантажопідйомністю 1250 кг;
ГІС-630 - піднімальний стіл вантажопідйомністю 630 кг;
УГП-1150 - площадка вирівнювальна гравітаційна з вантажною платформою, розміщеною на висоті 1150 мм;
ТЕ-0,25 - таль електрична, вантажопідйомністю 0,25 т;
СК-0,5 - стелажний комплектувальний кран-штабелер, ванта-жопідйомністю 0,5 т;
ЕТ-1040 - електровізок вантажопідйомністю 1 т моделі 40;
КП-55 - конвеєр пластинчатий продуктивністю 55 т/годину.
Ліфти вантажні представляють собою підйомники стаціонарного) типу, призначені для вертикального міжповерхового переміщення тарно-штучних вантажів, їх застосовують у магазинах, на складах, які мають кілька поверхів та підвальні приміщення. Випускаються ліфти вантажні малі вантажопідйомністю 40, 100 й 250 кг; вантажні загального призначення вантажопідйомністю від 400 до 6300 кг; вантажні витискні вантажопідйомністю від 500 до 3200 кг та вантажні тротуарні вантажопідйомністю 500 і 630 кг. Витискним називається ліфт, у якого вантажна кабіна приводиться в рух силою, діючою знизу, тротуарний ліфт встановлюють у підвальному приміщенні, яке знаходиться під тротуаром господарських дворів магазинів або складів.
Ліфт вантажний малий складається з шахти, кабіни, противаги, електричної лебідки та електроприладів. Шахта огороджена з усіх боків листовою сталлю. Внизу шахти є упори для зупинки кабіни та противаги у випадку опускання їх нижче робочого положення. У верхній частині шахти знаходиться машинне відділення, зачинене фасадними та блоковими дверцятами. З боку поверхових площадок в шахті змонтовані двустворчаті двері, які відкриваються вручну. Вони мають ручні та автоматичні замки. Автоматичні замки не дозволяють відчиняти двері при відсутності кабіни на поверсі. Усередині шахти закріплені вертикальні направляючі, по яких пересувається кабіна, та противага, яка зв'язана з кабіною канатами і служить для рівноваги її маси.
Кабіна складається з корпуса та загорожі, які утворюють підлогу, стелю, мас відкритий пройом для навантажувально-розвантажувальних робіт. Виготовляються також кабіни наскрізного типу, з відкритими пройомами з обох боків.
В машинному відділенні влаштована електрична лебідка, яка складається з електроприводу, гальма, канатоведучого шківа та відвідного блоку. При вмиканні лебідки відбувається піднімання та опускання кабіни та противаги.
Ліфт укомплектований блокувальними та кінцевими вимикачами, поверховими перемикачами, щитом електрообладнання, кнопковими постами та ін. приладами.
Конвеєри представляютъ собою транспортуючі машини безперервної дії. їх застосовують для горизонтального та похилого пересування вантажів у магазинах та на складах, а також для навантаження та розвантаження автомашин і вагонів. В торгівлі застосовують конвеєри трьох типів: стрічкові, пластинчаті

 
 

Цікаве

Загрузка...