WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія приготування печінки по-краснолуцьки з гарніром - Дипломна робота

Технологія приготування печінки по-краснолуцьки з гарніром - Дипломна робота

під закритою кришкою. Не використовувати посуд з деформованим дном і дотримуватись оптимального співвідношення розмірів плитного посуду та камфор. Не рекомендується заповнювати парогенератор водою понад норму, оскільки тривалість закипання котлів збільшується. Не використовувати технологічне устаткування для обігрівання приміщень. Не допускаються до експлуатації шафи зі знятими подовими листами.
Вимоги безпеки при експлуатації холодильного устаткування.
Холодильне устаткування закріплюється наказом директора підприємства за певним робітником, який стежить за його правильною експлуатацією та технічним станом. Холодильне устаткування установлюють у приміщенні, в якому є вентиляція і температура повітря не перевищує 35°С, на мінімальній відстані від стін або іншого устаткування не менш, як 100 мм і так, щоб на нього не падали прямі сонячні промені.
Перед початком роботи перевірити чистоту устаткування та його справність зовнішнім оглядом та вмиканням холодильної машини. Не дозволяється користуватись обладнанням за відсутності заземлення, огородження обертових частин машини, кожухів електричних приладів, з несправними приладами автоматики, дверними затворами, нещільним приляганням дверей до дверного прорізу, у разі виникнення (в момент увімкнення машини) зайвого шуму, стукання, іскріння, протікання фреону.
Холодильне устаткування завантажувати продуктами після запуску машин та досягнення необхідної температури. Температура продуктів, які підлягають зберіганню повинна бути не вищою за температуру навколишнього середовища. Підчас завантажування враховувати граничні норми завантаження, продуктове сусідство, харчові продукти, що виділяють або сприймають запахи, відділити одні від одних, вмістити у закриту посудину або загорнути у поліетиленову плівку. Продукти не повинні щільно прилягати одні од одних, доторкатися до випарника, стінок обладнання. Полиці не дозволяється застеляти папером, картоном та іншими предметами, які погіршують циркуляцію повітря в шафі або камері. Двері холодильного обладнання потрібно відчиняти на короткий термін, а потім щільно зачиняти.
Нормальна робота холодильного устаткування залежить від товщини снігової шуби на випарнику або повітроохолоджувачі. При сніговій шубі, більшій як 3 мм, різко погіршується теплообмін і порушується нормальний режим роботи холодильної машини. Якщо снігова шуба видаляється автоматично, у міру утворення, то необхідно накопчену у піддонах воду періодично зливати.
У разі відсутності приладів автоматичного або напівавтоматичного від танення вимкнути холодильник, відчинити двері, вийняти продукти. Не дозволяється видаляти снігову шубу ножем та іншими гострими предметами. Це може спричинити пошкодження випарника і вихід з ладу холодильної машини. Після від танення холодильне устаткування промити теплим мильним розчином, а потім чистою водою. Після цього устаткування залишити для просушування та провітрювання.
До роботи в якості кухаря допускаються чоловіки і жінки не молодше 18 років, які пройшли навчання по спеціальності. На робочому місці кухар отримує первинний інструктаж по безпеці праці і проходить стажування. При експлуатації газовикористовуючого обладнання кухар до початку самостійної роботи зобов'язаний проти навчання безпечним методам і прийомам виконання робіт в газовому господарстві і здати екзамен в установленому порядку.
Підчас роботи кухар повинен проходити:
- огляд відкритих поверхонь тіла на наявність захворювань - щорічно;
- навчання безпеці праці по діючому обладнанню - кожні 2 роки;
- повторну перевірку знань безпечних методів праці і прийомів виконання робіт в газовому господарстві - щорічно;
- перевірку знань по електробезпеці - щорічно;
- перевірку санітарно-гігієнічних знань - щорічно;
- періодичний медичний огляд;
- повторний інструктаж по безпеці праці на робочому місці - один раз на 3 місяці.
Кожний кухар забезпечується санітарним одягом, взуттям, засобами індивідуального захисту. Кухар зобов'язаний коротко стригти нігті, ретельно мити руки з милом до початку роботи і при переході від однієї операції до іншої. При виготовленні блюд, кулінарних виробів не носять ювелірні вироби, не покривають нігті лаком.
Вимоги безпеки до початку роботи.
Кухар зобов'язаний підчас роботи носити санітарний одяг, волосся зібрано під головним убором, рукави засучені до ліктя або защіпнуті. Не рекомендується заколювати голками санодяг, зберігати в кишенях булавки, гострі і скляні предмети.
До початку роботи кухар зобов'язаний привести в порядок своє робоче місце і перевірити:
- справність і холостий хід обладнання;
- наявність і справність заземлень;
- наявність і справність огороджень;
- впевнитись, що перемикачі електроплит і духовок знаходяться в нульовому положенні;
- справність і роботу місцевої витяжної вентиляції.
При виявленні яких-небудь несправностей в обладнанні, кухар повинен терміново повідомити завідуючого виробництвом чи адміністрацію підприємства і до усунення їх до роботи не приступати.
Вимоги безпеки підчас роботи.
Підчас роботи кухар повинен:
- максимально заповнювати посудом робочу поверхню електричних плит, своєчасно вимикати секції електроплит чи перемикати їх на меншу потужність;
- не допускати вмикання камфор на максимальну і середню потужності без завантаження;
- не допускати потрапляння рідини на нагріті камфори плити, наплитний посуд заповнювати не більш ніж на 80% об'єму;
- не користуватись наплитними котлами, каструлями і іншим кухонним посудом, що мають деформовані дно чи краї, неміцно закріплені ручки чи без них;
- знімати з плити котел з гарячою їжею без ривків, дотримуючись обережності, вдвох, використовуючи сухі полотенця чи рукавиці, кришка котла повинна бути знята;
- контролювати тиск і температуру в теплових апаратах в межах, вказаних в інструкціях по експлуатації;
- слідкувати за наявністю тяги в камері згорання газовикористовуючого обладнання і показами манометрів при експлуатації обладнання працюючого під тиском.
При виявленні несправностей при роботі з механічним, паровим, електричним і газовим обладнанням, а також при спрацюванні запобіжного клапана, паруванні, підтіканні води необхідно відімкнути обладнання і повідомити керівництво.
Вимоги безпеки по закінченні роботи.
Перед відімкненням від електричної мережі попередньо необхідно вимкнути все електричне обладнання за виключенням чергового освітлення і обладнання, що працює в автоматичному режимі. Після вимкнення газовикористовуючих установок зняти накидні ключі з пробкових кранів. При проведенні санітарної обробки неохолоджувати нагріту поверхню плит, сковорід і іншого теплового обладнання водою.
?
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ
?
ВИБІР УСТАТКУВАННЯ
?
ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА СИРОВИНИ
?
ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ
?
САНІТАРНІ
ВИМОГИ
?
ЛІТЕРАТУРА
?
ЗМІСТ

 
 

Цікаве

Загрузка...