WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект житлового приміщення двохкімнатної квартири - Дипломна робота

Проект житлового приміщення двохкімнатної квартири - Дипломна робота

властивості
Сучасні технології дозволяють додати фарбам, по-перше, безліч всіляких відтінків. Причому, одержати будь-який колір можна навіть протягом декількох хвилин, використовуючи спеціальні колоруючі машини. По-друге, фарби можуть мати різний ступінь глянцю. За цією ознакою вони діляться на високоглянцеві, глянцеві та матові та глибокоматові. В даний час найбільшою популярністю користуються матові матеріали. Фахівці відзначають, що експлуатаційні властивості матових фарб вищі, ніж у глянцевих фарб. Сучасні фарби дозволяють зробити поверхню гладкою або додати їй певну фактуру. Остання може бути одержана як за рахунок властивостей самого матеріалу, так і за допомогою спеціальних інструментів і технологій нанесення. Можливе навіть отримання різних оптичних ефектів, наприклад, зміна кольору залежно від освітленості і точки зору.
Експлуатаційні характеристики
Експлуатаційні характеристики - вельми важливий показник фарби. До таких відносять стійкість до миття і стирання, механічних навантажень, забруднюючих і агресивних речовин, хімічних реагентів, подальшу ремонтопридатність, довговічність і т.д. Найголовніший критерій - стійкість до миття і стирання. Він характеризується числом проходів щіткою певної жорсткості у вологому або сухому стані до порушення барвистого шару. Звичайно виробники вказують цей показник на тарі. Як, втім, і те, які експлуатаційні властивості матеріалу, і на яких поверхнях і в яких приміщеннях їх краще застосовувати. Наприклад, фарби для сирих і вологих приміщень повинні володіти підвищеною біологічною стійкістю (для цього в їх склад вводять спеціальні добавки). У лікарнях, промислових приміщеннях, лабораторіях і мийних цехах, де поверхні піддаються дії бризок хімікатів і дезинфікуючих складів, застосовують хімічно стійкі фарби. Крім того, фарби можуть мати різні спеціальні властивості. Випускаються термостійкі і терморегулюючі, електроізоляційні, стійкі до рентгенівського випромінювання фарби і т.п. Деякі зарубіжні виробники навіть розробили відповідно до експлуатаційних вимог нормативи. Інтерес в цьому плані можуть представити фінські стандарти. Згідно яким ,фарби, наприклад для внутрішніх робіт, розподіляються на чотири класи. До першої відносяться матеріали для поверхонь в сухих приміщеннях, які піддаються невеликій зовнішній дії І з невисокими вимогами до декоративного вигляду. У другій включені матеріали для поверхонь в сухих приміщеннях, наприклад, стіни в спальнях і вітальнях. До третього класу відносять фарби для поверхонь в сухих і вологих приміщеннях, що піддаються інтенсивній зовнішній дії, і до яких пред'являються жорсткі експлуатаційні вимоги. Наприклад, стіни і стелі в кухнях, туалетах, на сходових клітках і в громадських приміщеннях. Четвертий клас - це фарби для приміщень, які піддаються особливо сильній дії, і вимоги до них особливо жорсткі. Покриття цього класу повинні витримувати сильні механічні дії, дію води, хімікатів, протистояти утворенню цвілі.
Технологічні властивості
До технологічних властивостей відносять покриття, час висихання, адгезію, зручність нанесення, тиксотропність складу, забарвлення, і деякі інші властивості. При покупці фарби слід пам'ятати, що отримується не літр фарби, а забарвлена ним площа. Причому при порівнянні фарб повинно йтися саме про літри, а не кілограми, як це ще практикується серед українських виробників, оскільки фарби останніх поколінь важать менше своїх старих "побратимів". І деколи дорожча і якісніша фарба вигідніше за дешеву, але з низьким ступенем покриття.
Час висихання визначає швидкість виконання робіт. Звичайно цей параметр пишеться на упаковці. Проте він указується для цілком конкретних (нормованих) умов, а на фактичний час висихання впливає безліч чинників: температура повітря і підлоги, вологість в приміщенні і т.д. Висока адгезія є умовою утворення високоякісного лакофарбового покриття. Велике значення для поліпшення адгезії має правильна підготовка поверхні і дотримання технології нанесення. Щоб лакофарбовий матеріал добре наносився на поверхню, у нього повинна бути певна консистенція, визначена параметром в'язкості. Дуже в'язкий матеріал буде важко нанести. У протилежному випадку можливі патьоки, особливо на вертикальних поверхнях. Особливе значення в'язкість має при нанесенні покриття за допомогою фарбопульту. Щоб матеріал було зручно наносити, але в той же час уникнути патьоків, у фарби вводять спеціальні тиксотропні добавки.
Тиксотропністю фарби називається її властивість збільшувати свою текучість при перемішуванні. Тиксотропна фарба при нанесенні валиком або пензлем не тече і не капає з інструменту, але в той же час добре розтікається по поверхні, утворюючи рівну плівку.
4.2. Паркет
Паркет - екологічно чистий матеріал. Проводиться він з природного матеріалу - деревини. Але це має на увазі витягання деревини з лісу (а не "вирубування лісу", як говорять деякі). І у ряді ЗМІ останнім часом почали з'являтися публікації про "масові рубки", які нібито приводять до порушення екологічного балансу навколишнього середовища. Чи так це насправді? І чи не тому ростуть ціни на продукцію з натуральної деревини, зокрема на паркет?
Розмови про порушення екологічного балансу, пов'язаного з витяганням деревини з лісів (лісозаготівель), і про те, що наша країна бідна лісами, не відповідають дійсності. У Україні, за його словами, загальна площа лісів - більше 10 млн. гектарів. Об'єми лісозаготівель у нас щорічно складають всього 15-16 млн. мЗ дерева. При цьому, коли з лісових екосистем витягують деревину, обов'язково така ж кількість її заповнюється в межах екосистеми штучним або природним шляхом. Там, де локально проводилася вирубка, через 2-3 роки (залежно від тієї, що виростає раніше там породи) висаджується молоде насадження. Середній щорічний приріст лісів складає у нас близько 35 млн. мЗ, що значно більше, чим витягання деревини з лісу. За оцінками, без збитку для лісгоспів і екосистеми в цілому можна витягувати, щонайменше, близько 20-25 млн. м лісоматеріалів в рік.
Попит на паркет, за оцінками фахівців, впродовж останніх років стабільний, і знижуватися не буде. Перша з причин того - наша ментальність, якої дерево як матеріал близько і зрозуміло. Це традиційний матеріал, і він користується незмінною любов'ю споживачів. Друга - щорічне і стабільне зростання добробутуукраїнців. Третя - зростання ринку будівництва житла (зокрема котеджного) в Києві і регіонах. Четверта - зростання пропозиції за рахунок наповнення ринку паркету продукцією нових гравців.
При виборі паркету як підлогового матеріалу замовник на перше місце ставить якість. На друге - екологічність. При цьому буває, що покупці паркету ставлять питання: звідки "родом" дерево, з якого виготовлений паркет. Вони не хочуть, щоб підлоговий матеріал, який лежатиме у них удома, був проведений з дерева, що виросло в забрудненій (читай - радіаційної "чорнобильської") зоні. Хоча побоювання таким чином одержати опромінювання, не обґрунтовані.
Річ у тому, що дерево вилучається з лісових екосистем не раніше чим через 50-80

 
 

Цікаве

Загрузка...