WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект житлового приміщення двохкімнатної квартири - Дипломна робота

Проект житлового приміщення двохкімнатної квартири - Дипломна робота

для паркету - дуб. М'яка на вигляд текстура деревини робить цей паркет дуже красивим. З часом дубовий паркет темніє, набуває вид благородної старовини.
Паркет з берези пожвавить будь-яку кімнату. Береза в числі дуже не багатьох порід деревини, які мають властивість блищати і іскритися на світлі. Вона краще всього підійде для спальні, завдяки такій підлозі контраст між світлом і тінню ставати яскравіше. Мербау, який додає підлозі червоно-коричневий відтінок, поєднуватиметься з білими стінами і світлими меблями просторої вітальні. А якщо хочеться чогось незвичайного? Тоді варто скомбінувати довгі і короткі планки і укладати їх у різних напрямах - вийде незвичайний узор і ексклюзивна підлога. Інший ефективний спосіб створення унікального дизайну на підлозі - використання різної по структурі і кольору деревини.
Сміливе поєднання світлого Клена і червоно-коричневої вишні пожвавлять будь-яке приміщення. Ясен - дерево казок і легенд. Паркет з білого ясена створює незвичайно світлий, повітряний інтер'єр і наповнює приміщення спокоєм і гармонією.
Технологія укладання
Технологія укладання паркету і якість вживаних матеріалів визначають довговічність готового покриття підлоги і його зовнішній вигляд. Найжорсткіші вимоги при укладанні паркету пред'являються до підстави підлоги. Перепади висот повинні складати не більше 2 мм, а вологість - не більше 5%. Якщо підстава буде нерівна, підлога почне з часом "скрипіти", і паркет прослужить менше покладеного терміну.
Підстава паркетної підлоги повинна бути жорстко пов'язана з міжповерховим перекриттям, володіти міцністю, щоб витримувати дію зсувних навантажень при сезонних коливаннях вологості, характерних для житлових опалювальних приміщень. Як основа для паркетної підлоги може служити (залежно від конструкції міжповерхових перекриттів): або цементне стягування завтовшки не менше 50 мм (для панельних перекриттів), або чорнова дерев'яна підлога завтовшки не менше 35 мм (для дерев'яних блокових перекриттів). Стягування повинне виконуватися із застосуванням цементно-піщаних розчинів (цемент марки не нижче 400 в співвідношенні з піском 1:3 без добавок перетворювача), не повинна мати внутрішніх порожнин, порожнеч, крізних тріщин. При використанні цементно-піщаного стягування як підставу підлоги потрібно обробити її гідро ізолюючим складом для зниження гігроскопічності.
Поверхня підстави повинна бути рівною. Якщо величина перепадів по висоті підстави перевищує 4 мм на довжині 2 м, поверхню необхідно вирівняти. Для цього на дерев'яному підставі застосовується строжка, а на цементному - вирівнюючі розчини. Як проміжний шар між підставою підлоги і паркетом рекомендується застосування листової вологостійкої фанери завтовшки 10 мм, закріпленої на підставі підлоги за допомогою клею і механічно - кріпленням дюбелями (або саморізами - у разі чорнової підлоги як підстава). Фанеру уздовж стиків слід прошліфовувати грубозернистою шкіркою для усунення перепадів по товщині листів. Всі "вологі" роботи повинні бути завершені почала укладання паркету. Період між завершенням заливки стягування і початком укладання паркету складає 30-45 діб. Існує три основні схеми укладання паркету:
1. Підстава - гідроізоляція - вологостійка фанера - клей - цвях - паркет - лак;
2. Підстава - гідроізоляція - клей - паркет - лак;
3. Підстава - гідроізоляція - нівелірмаса - що додатковий стабілізує шар - клей - паркет - лак.
Укладати паркет потрібно при температурі в приміщенні не нижче +18°С і відносної вологості повітря не вище 60%. Для укладання паркету краще використовувати клей на спиртній основі.
Шліфовка паркету проводиться через 3-4 дні після укладання у декілька етапів з використанням шліфувальних абразивних матеріалів різної зернистості (від грубої до тонкої). Перед лакуванням паркет ретельно протирається злегка вологою ганчіркою. Також з приміщення віддаляється весь пил.
Лакування паркету рекомендується виконувати у вигляді багатошарового покриття із застосуванням високоміцних і зносостійких паркетних дисперсійних лаків. При бажанні, на лак може бути ще нанесений спеціальний гель.
Експлуатація
Щоб паркетна підлога прослужила відведений їй термін, в приміщеннях, де вона укладається, необхідно чітко дотримувати правила експлуатації. Перші три тижні після покриття паркету лаком слід оберігати підлогу від механічних навантажень. В цей час не можна пересувати меблі і робити вологе прибирання. Слід своєчасно видаляти з поверхні паркету пісок і грязь, уникати попадання на нього всіляких розчинників. Ніжки меблів, які стоятимуть на паркеті, треба оббити повстю. А на ніжки крісел встановити спеціальні ролики. Не рекомендується ходити по паркету у взутті з металевими набійками і на "шпильках". У приміщенні, де укладений паркет, повинна бути оптимальна вологість 50-60%. Якщо вологість постійно перевищує допустимі параметри, або, навпаки, занижена, паркет почне "коробити" і "ламати". Щоб уникнути цього взимку при включеному опалюванні, слід використовувати спеціальні зволожувачі повітря. А якщо вологість перевищує допустимі параметри, - спеціальні осушувачі.
Бажано хоч би раз на рік натирати підлогу спеціальними паркетними поліролями. Для підтримки відмінного зовнішнього вигляду підлоги необхідно раз в 7-10 років (у міру стирання лаку) перешліфовувати паркет і наново покривати його лаком.
4.3. Гіпсокартон
Гіпс - один з якнайдавніших будівельних матеріалів. І сьогодні він у фаворі. Його багатофункціональності позаздрить будь-який обробний матеріал, не говорячи вже про достоїнства, до яких можна віднести міцність; легкість; швидкість і простоту монтажу, що виключає "мокрий" процес; хороше звукопоглинання; збереження тепла; якість поверхні, що виключає будь-які нерівності; мінімальну вартість і високі дизайнерські якості. Гіпсокартонні листи легко ріжуться ножем, в них без праці можна виконати отвір потрібної форми. Але головна перевага цього матеріалу - нешкідливість для здоров'я.
Замовник, архітектор, дизайнер і будівельник завжди ставлять питання про те, як утілити в життя задумані непрості рішення, реалізувати складні форми інтер'єру, досягти чистоти і геометричної точності лини, приховати наявні дефекти стін,і спростити процес формоутворення, ведучий не тільки до ускладнення, але і до дорожчання робіт. Відповідь проста: застосувати гіпсокартонні системи. Сьогодні вони надають якнайкраще співвідношення архітектурних і технічних можливостей. Гіпсокартон - основа методу "сухого" будівництва, що дозволяє швидко, з мінімальними витратами матеріалу і часу зробити ремонт або перепланування в будь-якому приміщенні. Це вельми популярний будівельний матеріал, який використовується в будівництві і декоруванні нових будинків, офісів, при переплануваннях і реконструкціях перегородок, сухої полови, підготовці стін, стель, колон і балок перед нанесенням фінішних обробних матеріалів.
Функціональні особливості гіпсокартону
Гіпсокартон - одинаковий по товщині модифікований шар гіпсу, обтягнутий спеціальним картоном. Ширина його уніфікована - 1,20 м

 
 

Цікаве

Загрузка...