WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект житлового приміщення двохкімнатної квартири - Дипломна робота

Проект житлового приміщення двохкімнатної квартири - Дипломна робота

років після того, як його посадили. А паркет проводиться, як правило, з "серцевини" - центральної частини стовбура деревини (тобто частини, що відноситься до "до-чорнобильського віку" дерева). Вже якщо і могла "осісти" десь на дереві, наприклад, та ж радіація, то хіба що - на корі. А вона обов'язково знімається першої в процесі переробки деревини. Але якщо питання про чистоту від радіації паркету стає буквально "наріжним каменем", тоді треба вдаватися до сертифікації лісових матеріалів. Надійніше купувати матеріал з деревини, проведеної на територіях лісгоспів центральних і західних областей України - Сумської, Вінницької, Хмельницької, Черкаської, Полтавської, Тернопільської, Львівської і ін.
Екологічність паркету, перш за все, в тому, що виготовляється він з природного матеріалу - деревини, що володіє ще такою важливою якістю як гігієнічність.
Економічність означає, що при дорожнечі, що здається на перший погляд, паркет, при дотриманні правил технології укладання і відходу, прослужить не менше ста років!
Естетичність - це привабливий зовнішній вигляд, ознака доброго смаку і презентабельності. Паркет однаково добре буде виглядати як на підлозі квартири в "хрущовці", так і в залах приватного 300-500-метрового особняка, захоплюючи господарів своєю природною красою. Теплота дерева, з якого виготовлений паркет, додає приміщенню затишок. Крім того, паркетна підлога може стати справжнім витвором мистецтва, адже для його виготовлення використовують практично всі породи деревини різних кольорів і відтінків...
Дерево на вибір
Вибір паркету залежить від смаків господарів, призначення приміщення, ступеня інтенсивності ходіння, умов експлуатації, освітленості, твердості і міцності деревини, а також кольору, геометричних розмірів.
Для виробництва паркету використовують дуб, ясен, горіх, клен, березу, бамбук, червоне дерево... Деякі з порід "грають" основні ролі, а деякі - другорядні, тобто використовують їх по мінімуму - як правило, із-за їх дорожнечі. До таких відносять цінні породи дерев: бамбук, різні породи червоного дерева (яких ста, і які, як збірний образ називають просто - "червоне дерево"). Але навіть використання невеликої кількості такого дерева в паркеті примушує підлогу "звучати" по-новому, надає йому багатому і розкішному вигляду. За кольором породи деревини паркет світлий (бук, ясен, сосна, клен, модрина) і темний (горіх, червоне дерево). Проміжне положення займають дуб, граб, вишня, тик. По ступеню міцності і твердості деревина паркет (за збільшенням) розподіляється таким чином: ялина, сосна, береза, вишня, граб, вишня, дуб, бук, ясен, клен, горіх. Тверді породи менше реагують на зміну вологості повітря. Паркет з них підійде і для спальні, і для вітальні, і кухні, і передпокою. Найпопулярніший у покупців - дубовий паркет. Він надає будь-якому приміщенню благороднішого вигляду і менш інших порід реагує на зміну вологості. Деревина ясена відрізняється міцністю і еластичністю, строкатістю забарвлення, але вона більш ніж дуб реагує на зміну вологості.
Паркет з буку красивий, але дуже "капризний" до зміни вологості.
"Золота середина" між дубом і буком - паркет з ясена. Останнім часом завдяки розвитку дизайнерської майстерності спостерігається високий інтерес до паркету з клена. Тверда, але вельми капризна до змін вологості деревина цього матеріалу характеризується тим, що колір паркету з часом з майже білого перетворюється на медовий.
Паркетний асортимент
Паркетом можна називати різані планки з масиву натуральної деревини. На сьогодні найбільш поширені декілька різновидів паркету: штучний (класичний), паркетна дошка з масиву, художній: геометричний, мозаїчний (блоковий (на сітці), і модульний (склеєний масив), палацовий. Штучний паркет є окремими дерев'яними планками (деталі з масивної деревини з взаємно паралельними пластами, що фрезеруються, профільованими кромками з пазами і гребенями для щільного з'єднання) завдовжки від 200 до 500 мм, шириною 40-90 мм і завтовшки 14-22 мм. Дотримуючись існуючих стандартів, кожна фірма-виробник має свою власне сортування продукції, що випускається.
Довговічність штучного паркету визначається завтовшки робочого шару - відстанню від лицьової поверхні паркетної планки до гребеня. Деякі фірми-виробники навмисно збільшують товщину робочої поверхні, чим збільшують термін служби паркетної підлоги. Набору, або мозаїчний паркет складається з щитків, зібраних з дрібних пакетних планок товщиною від 8 до 12 мм. Лицьова сторона щитка захищена спеціальною сіткою, яка віддаляється відразу після настилання паркету. Модульний (блоковий) паркет є склеєним між собою в заводських умовах, тобто готові до укладання, паркетні модулі. Він буває різної товщини - від би до 15 мм.
Серед достоїнств цього виду паркету: прийнятна ціна і простота укладання, оскільки велика площа модуля дозволяє значно скоротити час монтажу паркетної підлоги. Модульний паркет має презентабельний зовнішній вигляд, заданий ще на виробництві: малюнок може бути візуально навіть нітрохи не гірше, ніж, наприклад, малюнок художнього паркету. Паркетна дошка - це дошка великого розміру (палубна) з масиву деревини. Інший різновид паркетної дошки - багатошарова конструкція. Підстава її - низькосортні пиломатеріали. Для лицьового шару використовують тверді породи деревини. Буває паркетна дошка трьох видів: паркетна дошка (масив), двошарова і тришарова.
Масив - це крупна паркетна планка завдовжки 600-2500 мм, шириною 90-200 мм і завтовшки 12-22 мм.
Двошарова паркетна дошка складається з робочого шару і основи, яка виготовляється з соснових порід дерев. Конструкція тришарової паркетної дошки є робочим шаром, соснову підкладку і що стабілізує шар. її довжина 2000-2500 мм, ширина 90-200 мм і товщину 14-22 мм. Для з'єднання паркетних дошок між собою на їх бічних і торцевих гранях є шпильки і пази. Основна перевага паркетної дошки - швидкість і зручність укладання. Цей вид підлогового покриття проводиться готовим до укладання, збирається в заводських умовах з окремих паркетних дощечок і там же покривається лаком. Недоліки - неможливість циклювання і небагатий вибір малюнків і порід дерев. Художній (і палацовий) паркет - дорогі, складні у виготовленні і трудомісткі при укладанні, але найкрасивіші для огляду видипаркету. Виготовлення елементів художнього паркету може проводитися за допомогою механічних верстатів як в заводських умовах, так і збиратися на місці укладання. Палацовий паркет - це 100 % ручна робота: збирання елементів узору, виконаних в заводських умовах з різних порід деревини на підлозі замовника.
Паркет в дизайні інтер'єру
Натуральний паркет може зрадити житло і стати основою нового дизайну. Паркет, двері і меблі повинні поєднуватися між собою, підкоряючись єдиному стильовому рішенню. При виборі породи дерева слід враховувати особливості кімнати. Якщо вона простора, світла, з високими стелями, краще вибрати темне дерево з широкими планками. Якщо ж кімната маленька, і не дуже світла, то варто зупинити погляд на світлому, блискучому паркеті. Традиційне дерево

 
 

Цікаве

Загрузка...