WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект житлового приміщення двохкімнатної квартири - Дипломна робота

Проект житлового приміщення двохкімнатної квартири - Дипломна робота


Дипломна робота
на тему:
Проект житлового приміщення двохкімнатної квартири
ЗМІСТ
Вступ 3
Розділ І. Ретроспектива розвитку інтер'єру
1.1 Історія розвитку інтер'єру 9
1.2 Розвиток дизайну 12
1.3 Характеристика дизайну 13
Розділ II. Композиційні засади проектування інтер'єру
2.1 Композиція в оформленні інтер'єру 15
2.2 Роль кольору в інтер'єрі 18
Розділ III. Етапи проектування об'єкту
3.1 Дизайнерське рішення 24
3.2. Кухня 27
3.3 Спальня 27
3.4 Ванна кімната 28
3.5 Коридор 28
Розділ IV. Матеріали для оздоблення інтер'єру квартири
4.1. Фарби, клеї, шпаклівки 29
4.2. Паркет 37
4.3. Гіпсокартон 44
Розділ V. Економічна частина
5.1. Розрахунок витрат матеріалів, затрачених на спальню 49
5.2. Розрахунок витрат матеріалів, затрачених на кухню 51
5.3. Розрахунок витрат матеріалів, затрачених на коридор 53
5.5. Розрахунок витрат матеріалів, затрачених на санвузол 55
Розділ VI. Заходи пожежної безпеки та охорона праці
6.1. Комплекс заходів та засобів щодо забезпечення пожежної
безпеки об'єкта 57
6.2. Система запобігання пожежі 59
6.3. Система протипожежного захисту 63
Висновок 66
Література 68
Додатки 69
ВСТУП
Дизайн за своєю природою є універсальним (двояким): з одного боку, як мистецтво, з іншого, як технічний витвір. Звертаючись до об'єктивних законів розвитку техніки і враховуючи загальні утилітарні потреби людей, дизайнери мають справу з загальнолюдськими інтернаціональними особливостями предметного світу. Але, з іншого боку, вони включені в конкретну систему виробництва і розподілення, працюють над речами, які мають товарну цінність, зачіпають складні соціально-естетичні механізми формування ідеалу, функціонування художньої культури.
Якщо художник зайнятий в тих галузях промисловості, які пов'язані з використанням прикладного мистецтва і ремесел, де обробка виробів ведеться ручним способом, він є дизайнером тільки в тому випадку, коли створені за його рисунками або моделями речі випускаються значним тиражем, надходять у продаж і не вважаються його особистою роботою.
Задачі дизайну не обмежуються тільки покращенням зовнішнього вигляду предметів, а включають і всесторонне опрацювання структурних зв'язків між предметами, що надають предметному середовищу необхідної функціональної композиційної єдності.
Спроби визначення дизайну продовжуються. Одним із важливих питань при визначанні суті дизайну є питання про співвідношення дизайну з іншими видами мистецтва, про те, як дизайн може входити у сферу художньої творчості.
Дизайнери, як і інженери-конструктори, працюють над формою промислових виробів, які виготовляються серійно, використовуючи при цьому арсенал художніх засобів формоутворення. Іншими словами, інженер, спираючись на свій "технічний" розум, може виконувати роботу дизайнера. Часто буває, коли дизайнер бере на себе функцію інженера, проробляючи технічні деталі, спираючись на так зване неупереджене судження, на свою художню інтуїцію.
Якби у сфері інженерного конструювання можна було логічно прийти до нової форми виробу і конструкції, коли б виріб був повністю незалежним від наявних матеріальних ресурсів, від трудових навичок людей і традицій виробництва, а споживачі завжди відповідали б ідеальній моделі, тоді з'явилась би можливість повного поєднання проектного конструювання і дизайну. Однак в дійсності ще далеко все не так. Навіть у найскладніших з технічної точки зору галузях проектування, суворо детермінованих зовнішніми умовами, існує багато варіантів рішень. Прикладами можуть бути різноманітні форми літаків, автомобілів, електронної техніки. Дизайн і тому стає необхідним, що він використовується як механізм регулювання зв'язків між окремими елементами виробництва і виникаючими в ньому відповідностями.
Була поширена думка, що дизайн (на відміну від художньої творчості) пов'язаний тільки з серійними формами і їх промисловою обробкою. Ми знаємо, що це було тільки тоді, коли нову професію хотіли відділити від ремесла з його примітивним виробництвом і від прикладного мистецтва, де найважливішим є унікальність окремих рішень. Однак у практиці дизайнерів є не тільки серійний виріб. Вони працюють над формою і конструкцією унікальних технічних приладів для освоєння космосу і складних виробів з мінімальним застосуванням промислової обробки (так зване виконання унікального дизайну). Дизайнерів і тих, хто користується їх виробами, цікавить, в першу чергу, функціональна і естетична якість, а не те, як вони були виготовлені: серійно чи індивідуально. Адже є такі прилади і цілі комплекси нової апаратури, які виготовляються принципово в одному екземплярі, але по суті є значущими віхами в розвитку техніки і дизайну.
Все це означає, що принципи дизайну не можуть бути виведені тільки із системи виробництва подібно до того, як уява про критерії форми предметного оточення не можуть бути виведені із візуально обраних уявлень. Дизайн виростає із єдності сфери виробництва і споживання, займаючи особливе місце в ряді інших видів художньої творчості.
Як же працюють дизайнери? Вихідними в творчості є специфіка використовуваних матеріалів і закономірностей формоутворення, які підпорядковуються суворим законам природи (законам механіки, оптики, кольорознавства і ін.). Але дизайнери ставлять перед собою відповідну мету: співставити безкінечні різновиди технічних форм, які породжені зовнішніми об'єктивними причинами і підпорядковані законам природи, з особливими сприйняттями їх людьми, з визначеною технологією такого сприйняття. Тоді на місце хаосу форм приходить упорядкована система, в середині якої знаходиться людина. Дизайнери старанно враховують і самі впливають на вдосконалення здібностей людини сприймати предметне оточення. Для цього багато уваги слід приділяти вивченню механізмів емоційного і естетичного сприйняття, включаючи і знання психології.
Однією з важливих проблем у дизайні є визначення того, на якому етапі створення речі або комплексу речей будуть сформульовані дизайнерські завдання, що дуже важливо для технічного пошуку і організації виробництва, в тому числі і для відкриття та застосування нових, не існуючих раніше матеріалів і способів їх обробки, видів конструкцій та ін.
Зміна і покращення існуючого предметного середовища поєднується з винаходом, з передбаченням, причому не тільки в технічному, а й у художньому плані. Тому виникає необхідність включати художників у склад проектних організацій. Художнє сприйняття принципово цілісне, і тільки художник здатний наочно поєднати в своєму сприйнятті утилітарні та естетичні параметри речі. Він володіє даром образного передбачення, художнього моделювання матеріального середовища в умовних формах і матеріалах (макети,ескізи, експериментальні пошуки форм).
Художник має добре розвинену зорову пам'ять, що допомагає йому

 
 

Цікаве

Загрузка...