WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономічна теорія → Формування роздрібної ціни на ПММ - Курсова робота

Формування роздрібної ціни на ПММ - Курсова робота

собівартість реалізованого товару 902 281
12
Враховано вартість реалізованого товару в складі фінансового результату 791
902
13 Списано адміністративні витрати та витрати на збут 791 92,93
14
Оплачено збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства 642 311
15 Оплачено ПДВ 641 311
Облік на підприємстві роздрібної торгівлі
1 Отримано алкогольні напої у постачальника 282 631
2 Нараховано податковий кредит по ПДВ 641 631
3 Нараховано торгову націнку 282 285
4 Перераховано оплату постачальнику 631 311
5
Отримано оплату за реалізований в роздрібній торговельній мережі товар 301
702
6
Нараховано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства 702 642
7 Нараховано податкові зобов'язання по ПДВ 702 641
8 Списано чистий дохід 702 791
9
Списано товарну надбавку на реалізований товар (методом "червоного сторно") 282
285
10 Списано собівартість реалізованого товару 902 282
11
Враховано собівартість реалізованого товару у складі фінансового результату 791
902
12 Списано адміністративні витрати та витрати на збут 791 92,93
13
Сплачено збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства 642
311
14 Сплачено ПДВ 641 311
(Визначення собівартості реалізованії товарів
Поняття та види торгових знижок та Правильно сформована ціна - це основа для націнок прискореної реалізації товарів, підвищення обсягів товарообігу і відповідно отримання прибутку підприємства, однак тільки правильна політика застосування цін дає можливість прискореної реалізації товарів і отримати прибуток. Для цього необхідно правильно керувати цінами з урахуванням попиту і пропозицій на споживчому ринку товарів. Одним з таких важелів коригування цін виступає система торгових знижок і націнок.
Торгові знижки
На сьогодні в Україні при реалізації товарів підприємствами роздрібної торгівлі покупцям надаються різні знижки. У наданні (отриманні) знижок зацікавлені як продавці, оскільки зниження роздрібних цін сприяє збільшенню потоку покупців і, відповідно, обсягу здійсненого продажу, так і покупці, які прагнуть придбати товар дешевше. В результаті прискорюється товарообіг, знижуються витрати, пов'язані з операційною діяльністю, зберіганням і збутом товарів. Ці чинники сприяють збільшенню прибутку, отриманого від реалізації, і підвищенню ліквідності підприємства.
Знижка - це така умова операції купівлі-продажу, при якій відбувається зменшення вартості продажу товару. Розмір знижки залежить від виду угоди, обсягу продажів і встановлюється, як правило, у відсотках до ціни товару, або до вартості покупки. Найбільш поширеними є такі знижки:
o знижки за кількість товару, що купується - надається покупцю, який закупив обумовлену положенням про знижки партію товару;
o знижки за придбання товару понад обумовленої суми - надається покупцю у випадку, якщо сума купівлі її перевищує обумовлену суму;
o передсвяткові знижки - надаються покупцям у випадку закупівлі товарів у передсвяткові та святкові дні;
o сезонні знижки - надаються покупцям при сезонному розпродажу товарів, а також у випадку сезонних закупівель товарів покупцями;
o спеціальні знижки - надаються покупцям, у яких продавець найбільш зацікавлений;
o конфіденційні знижки - надаються на підставі усної домовленості між сторонами;
o бонусні знижки - надаються постійним покупцям, якщо вони за певний період часу закуповують застережену кількість товарів;
o знижки-сконто - надаються покупцю у випадку оплати вартості товару до настання строку платежу.
В усіх випадках суб'єкт господарювання на підприємстві роздрібної торгівлі, прийнявши рішення про надання торгових знижок, інформує про це покупців через засоби масової інформації шляхом розміщення оголошень на рекламних щитах або інших рекламних носіях, у вітринах магазинів, а також на видних і доступних для огляду місцях безпосередньо в торговельних приміщеннях підприємства, через рекламу по радіо, телебаченню, в газетах і в журналах.
Пропозиція продавця укласти угоду з продажу товарів на тих чи інших умовах, що визначаються суб'єктом господарювання, направлена всім можливим покупцям, а угода укладається лише в тому випадку, якщо покупець приймає пропозицію. Письмове підтвердження здійсненої угоди на підприємствах роздрібної торгівлі оформляється касовим, товарно-касовим або товарним чеком та іншими документами, в яких повинно бути зазначено найменування закупленого товару, кількість, роздрібна ціна, сума торгової знижки, загальна вартість покупки, інші відомості, які повинні зазначатись в таких і подібних до них документах відповідно до вимог чинного законодавства. Підставою для надання торгівельних знижок, їх розміру й організації торгового процесу, а також обгрунтуванням для відображення в обліку роздрібних цін у межах наданої торгової знижки є Положення і наказ суб'єкта господарювання. Такі документи необхідні, щоб до підприємства не було претензій як із боку покупців, так і з боку контролюючих органів, а також з метою запобігання зловживань з боку матеріально відповідальних осіб.
З метою обліку всі знижки доцільно поділити на три групи:
o знижки, що надаються після дати реалізації товару;
o знижки, що надаються в момент реалізації товару;
o знижки, що надаються до дати реалізації товару.
В західному обліку використовують два методи обліку торгових . знижок: чистий і валовий. При валовому методі обліку рахунок-фактура покупцю виписується на всю суму відразу, до якої входять відпускна вартість товару і відсотки, що належать до сплати за відстрочення платежу, розраховані на весь обумовлений договором термін). Тобто бухгалтер реєструє в обліку дохід з урахуванням усіх можливих до отримання відсотків. У разі якщо покупець розраховуєтьс за товар раніше вказаного терміну, бухгалтер реєструє "недоотримані" відсотки на окремому контрдохідному рахунку, аналогічному нашому 704-му.
При чистому методі обліку цей рахунок використовується як дохідний, тобто при відпуску товарів в кредит бухгалтер не реєструє можливі відсотки як нараховані доходи. Вони відображаються в обліку вже при отриманні оплати.
Валовий метод обліку знижок є дуже тяжким маркетинговим прийомом. Покупцю набагато приємніше усвідомлювати, що він отримує знижку, а не платить відсотки.
Торгові націнки
Торгові націнки оптової і роздрібної торгівлі призначені для покриття витрат обігу і одержання прибутку підприємства.
На сьогодні в Україні діючим законодавством обмежень на розмір націнки як в оптовій, так і в роздрібній торгівлі, на всі товари, незалежно від їх класифікаційної групи, а також незалежно від форм власності підприємства немає. Розмір націнки і відповідно продажну ціну товару формує керівництво підприємства в повнійзалежності від попиту населення і насищення ринку відповідним товаром, який відповідає всім параметрам діючих норм ,по якості і естетичному оформленню упаковки, фасовці і

 
 

Цікаве

Загрузка...