WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономічна теорія → Структура факторів, які впливають на утворення цін - Реферат

Структура факторів, які впливають на утворення цін - Реферат

обов'язко-во повинна бути непарним числом.
Отримані в результаті проекти цін доречно перепровірити із позицією досягнення початкових цілей цінової політики. Слід оцінити, яку реакцію ринка викличе ціна? Як сприйме цю ціну торгівля? Якою буде кінцева роздрібна ціна з урахуванням торгової над-бавки? Як відреагують на дану ціну конкуренти? Чи не входить дана ціна в протиріччя із діючим законодавством? Якщо отримані відповіді задовольняють підприємця, то товар пропонується ринку, а в ціновій політиці розпочинається період цінових модифікацій, диференціацій, знижок та інших застосувань до існуючих змін поточних умов ринкової кон'юнктури. Тобто потрібно бути впевненим в "захистоздатності" своєї цінової політики.
Можна виділити ряд тактичних завдань, які має розв'язати фірма, внаслідок чого встановлюється остаточна ціна товару.
Завдання 1. Формування і використання системи знижок і націнок для стимулювання збуту. Назвемо основні з них:
==> торгівельна знижка, тобто знижка посередникам. Чим більше зобов'язань бере на себе посередник по продажу, тим вища знижка. Сильно диференційована, вона відображає особливий характер договірних відносин;
==> знижка за кількість товарів, що закуповуються. Приклад типової умови: 1 млн. грн. за 1 шт. при купівлі більше 10 шт.;
==> знижка за оплату готівкою. Типова умова має такий вигляд: 2/10 нетто 30. Це означає, що оплата повинна бути проведена протягом 30 днів. Якщо покупець проведе оплату за 10 днів, то вінможе сам знизити ціну на 20%;
==> сезонні знижки, які надаються виробником в період спаду попиту для підтримки збуту;
==> товарообмінний залік - різновид знижки з прейскурантної ціни нового товару при умові здачі старого товару. Це метод проникнення на новий, але уже зайнятий ринок.
Встановлення знижок вимагає врахування не тільки інтересів маркетингової служби для стимулювання збуту, але й фінансових можливостей підприємства. Інший аспект політики знижок-визначення повноважень різних осіб у використанні системи знижок.
Завдання 2. Система франкування товару, тобто зміна ціни в залежності від місця розміщення клієнта.
Завдання 3. "Страхування" ціни. Передбачає прийняття ряду заходів з метою мінімізації можливих негативних наслідків дії неврахомих факторів ринкового середовища. Укладення і виконання комерційних угод на промисловому ринку на відміну від звичайної купівлі-продажу відбуваються поетапно-угоди укладають в один період, поставки здійснюються в інший, оплата-в третій. Таким чином, поставка і оплата товару неодночасно.
Однак за період укладення угод і їх наступного виконання можуть відбутись важливі події:
ў зміни рівня витрат;
ў зміни ринкових цін;
ў зміни законодавства (митного, податкового).
Як врахувати ці та інші можливі зміни при фіксованих цінах поставки? Щоб застрахувати себе від подібних "сюрпризів", використовують різні запобіжні заходи, включаючи їх в угоди купівлі-продажу або договори про поставки.
1. Запобіжні заходи при можливості підвищення або зниження витрат. Ці заходи вживаються тоді, коли на ціну впливають ряд факторів (передусім інфляційний фактор). В умовах значних цінових стрибків виробник намагається перекласти ризик підвищення цін на споживача. З цією метою використовують таку формулу:
, де
Ц-ціна на день поставки, Ц0-ціна на день підписання договору, В-вартість матері-альних елементів витрат у ціні товару на день поставки, В0-те ж само на день підписання договору.
2. Запобіжні заходи при коливаннях ринкової ціни. Розрізняють 3 види таких заходів:
a. Застереження про підвищення ціни (hausse)-будь-яке підвищення ринкової ціни призводить до підвищення ціни, фіксованої в угоді;
b. Застереження про зниження ціни (baisse)--будь-яке зниження ринкової ціни призводить до зниження ціни, зафіксованої в угоді. Жодне підвищення ціни до уваги не береться;
c. Застереження про будь-які коливання-підвищенні або зниженні ціни (hausse-baisse)-залежно від відповідної зміни ринкової ціни.
При застосуванні цих запобіжних захобів враховується поставка понад умови угоди при зниженні ціни і недопоставка при її підвищенні. Облік ведеться за ціною на день поставки. Можливі зміни в законодавстві можна враховувати через умову "форс-мажор".
Завдання 4. Ініціативна зміна ціни. Може виступати: як реакція на дії конкурентів; з метою врахування психологічних факторів сприйняття ціни покупцями; як результат "виторговування" ціни в процесі комерційних переговорів. Для кожної з таких ситуацій у відділі маркетингу повинні бути розроблені інструкції і рекомендації, які дозволять працівникам відповідних служб приймати своєчасні рішення в межах своїх повноважень.
У процесі цієї роботи повинні бути отримані чіткі відповіді на такі запитання:
==> Що ми будемо робити, коли основні конкуренти почнуть змінювати ціни?
==> Якими можуть бути відповіді конкурентів на наші можливі зміни цін?
==> Як будуть сприйняті споживачами можливі зміни цін?
==> Як зміниться становище фірми при можливих змінах цін?
==> Який рівень повноважень комерційних працівників при виторговуванні ціни в процесі проведення комерційних переговорів?
Останній пункт особливо важливий, тому що на промисловому ринку більшість угод укладаються в процесі ведення переговорів, і умови ціни навіть на один і той самий товар відрізняються багатогранністю.
Список використаної літератури
1. Акимова И.М. Промышленный маркетинг.-К.:"Знання",КОО, 2000.-294с.
2. Войчак А.В. Маркетинговий менеджмент.-К.:КНЕУ,1998.-268с.
3. Гаркавенко С.С. Маркетинг.-К.: Лібра, 1998,384с.
4. Герасимчук В.Г. Маркетинг: теорія і практика.- К.: Вища шк., 1994.-327с.: іл.
5. Кардаш В.Я. Маркетингова товарна політика.-К.: КНЕУ, 1997.-156с.
6. Кардаш В.Я. Маркетингова товарна політика.-К.: КНЕУ, 2000.-124с.
7. Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ.- М.: "Ростинтэр", 1996.-704с.
8. Котлер Ф., Армстронг Гари. Основы маркетинга: Пер. с англ.-2-е европ. изд.- К.;М.; СПб.: Издат. Дом "Вильямс", 1998.- 1056с.
9. Павленко А.Ф., Войчак А.В. Маркетинг.-К.: КНЕУ, 1999.-84с.
10. Панкрухин А.П. Маркетинг.-М.: Институт международного права и экономики им. А.С. Грибоедова, 1999.-398с.

 
 

Цікаве

Загрузка...