WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономічна теорія → Управління фірмою: суть управління та його вплив на ефективність виробництва, управління в конкурентноздатних фірмах, нові тенденції в управлінні (кон - Реферат

Управління фірмою: суть управління та його вплив на ефективність виробництва, управління в конкурентноздатних фірмах, нові тенденції в управлінні (кон - Реферат


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Управління фірмою: суть управління та його вплив на ефективність виробництва, управління в конкурентноздатних фірмах, нові тенденції в управлінні.
ПЛАН
1. Суть управління та його вплив на ефективність виробництва.
2. Управління в конкурентноздатних фірмах.
3. Нові тенденції в управлінні.
Фірма - сон вона ланка економіки. Термін "фірма" досить часто повторюється і в економічній літературі і в побуті. Між тим у законодавстві України такої категорії немає взагалі. Замість неї використовується поняття "підприємство". На заході в економічній практиці термін "фірма" вживається як узагальнююче, ширше поняття, що може включати ряд підприємств та виробництві.
Окрім того. фірмою називають і різні багато профільні компанії й організації, що мають на меті комерційні цілі. Самий термін "фірма" походить від італійського "fume" - підтверджуючий підпис на документі.
Отже, фірма - це господарська організація, що перетворює вихідні ресурси на кінцевий продукт шляхом оптимального комбінування чинників виробництва. Ціль діяльності - прибуток, невід'ємний чинник - господарський ризик. З появою акціонерного та інших різновидів сумісно поділеної власності відбулося відокремлення управління від власності. Відповідно до вимог нової економічної епохи перетворювалася і природа фірми, зазнали змін теоретичні уявлення про її цілі.
Одне з нових уявлень про напрямок розвитку фірми - багатоцільові теорії, коли максималізується кілька показників. Серед них - перспектива зростання фірми, ціна акцій, розмір прибутку, обсяг виробництва. Можна назвати ще й напрямок, який у літературі здобув назву біхевіористичної теорії. Мета фірми відповідно до поведінки об'єктів і суб'єктів процесу виробництва - досягнення певного рівня за основними показниками. Серед них - обсяг продажу, рівень рентабельності, розмір дивідендів, якість продукції. Фірма враховує при цьому психологію поведінки споживача.
Класифікуються фірми за багатьма критеріями: напрямком діяльності, асортиментом продукції, що випускається, сферами вкладення капіталу, ступенем концентрації, за формою власності на капітал. Три критерії (напрямок діяльності, асортимент продукції, що випускається і сфера вкладення капіталу) можна об'єднати в один, бо сучасні фірми, як правило багато профільні. Завдяки цьому вони мають більше шансів вижити. Золоте правило: "Не носіть усі яйця в одному кошику" змішує фірму поєднувати виробництво різного асортименту, різного виду послуг. У разі зниження попиту на одні товари та послуги збитки можна покрити розширенням продажу інших.
Фірми створюють дочірні підприємства, розосереджують інвестиції в багатьох галузях.
Сучасні фірми, окрім горизонтальної і вертикальної інтеграції, широко використовують процес диверсифікації, внаслідок якого утворюються багато профільні комплекси. Об'єднані підприємства, організації, комбінати, часто не зв'язані єдиним виробництвом, утворюють складний, багатомірний конгломерат, що дає змогу мати значний простір для маневру за умов жорстокої конкуренції.
Головна сполучна ланка в діяльності фірми - фінанси. Основний принцип діяльності фінансових служб - автономність та незалежність від обслуговуваних підприємств. Централізований контроль обмежується показниками:
1. часткою нових виробів (цільовий показник - 25%).
2. рентабельністю використовуваного і власного капіталу.
3. розміром дивідендів.
У середині корпорації: п'ятирічний план - стратегічний, дворічний - оперативний, поквартальний - поточний.
Основа успіху фірми - активна інноваційна політика. Головна стратегічна установка - високий темп відновлення продукції і застосовуваної технології. Дух творчого пошуку і прагнення до нововведень - ось, що характеризує клімат у корпорації.
Специфічна форма діяльності фірми - фінансування венчурних компаній.
У фірмі - зразкова маркетингова служба, що постійно аналізує ринкову ситуацію. Обов'язковими є такі три позиції.
По-перше, чи є попит на ринку і чи треба його створювати? По-друге, чи зможе фірма запропонувати товар, що перевершує наявний уже на ринку? По-третє, чи є передумови, для того. що товар забезпечив прибуток?
Маркетинговий аналіз базується на сегментації досліджуваного ринку в координатах "ціна - якість". Ринок -ц е піраміда. Вершина її - споживачі, для яких ціна не має значення, головне - товари вищої якості. Середина - попит на товари, де покупець прагне знайти для себе оптимальне поєднання ціни й якості. Фундамент піраміди - покупець, зацікавлений у дешевині товару.
Отже. Основу успіху фірми забезпечують три чинники, три кити. Перше - всебічне і безупинне вивчення свого і чужого досвіду. Друге - постійна спрямованість на інновації. Третє - морально-психологічний клімат співробітництва, довіри упевненості в майбутньому. Морально-психологічний клімат співробітництва - головний чинник, бо без такого клімату не реалізуються ні передовий досвід, ні інновації.
Важливим критерієм у визначенні економічної природи фірми є форма власності на капітал.
На заході розрізняють три основних види: фірми, що належать одному власнику, партнерства та корпорації. На одноособові фірми, де власник капіталу - єдиний власник. Власник вільний у виборі напрямку бізнесу, незалежний у прийнятті рішень, не підзвітний управлінським структурам, задовольняється невеликими доходами, але цінує свою незалежність. Окрім того, він працює на себе, на свою родину, а не на третіх осіб. Головний недолік - повна відповідальність за наслідки господарсько-фінансової діяльності. Банкрутство фірми - розорення її власника.
Інша форма - партнерство чи товариство, де на паях об'єднується капітал кількох підприємців. Перевага - об'єднання зусиль і поділ ризику, недолік - необмежена відповідальність не тільки за себе а й за партнера. У разі виходу зі справи партнера його пай викупається або колегами, або третьою особою. Зустрічаються і партнерства з обмеженою відповідальністю. Вони позбавлені названих раніше недоліків, зберігаючи усі переваги.
Третя форма - корпорації. Корпорації - це фірма, у якій власність розділена на частини і відповідальність кожного обмежена його внеском, тобто це товариство з обмеженою відповідальністю. І в цьому - одна з найважливіших переваг корпорації у порівнянні з іншими типами підприємств. Тут втілена аристотелівська ідея єдності протилежності - індивідуалізму та колективізму. Вона є ідеальною формою для дрібних вкладників, які поєднуючи капітали, створюють велику фірму. Корпорації не позбавлені певних недоліків: подвійне оподаткування - прибутку корпорації та виплачених дивідендів. Вони зазнають тиску зовнішніх чинників: конкуренції всередині країни і на світовому ринку, науково-технічний прогрес, котрий стимулює безупинну гонку, яка

 
 

Цікаве

Загрузка...