WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономічна теорія → Основні критерії економічного прогресу. Місце та роль товарних бірж в сучасній системі економічних відносин. Форми суспільного виробництва - Контрольна робота

Основні критерії економічного прогресу. Місце та роль товарних бірж в сучасній системі економічних відносин. Форми суспільного виробництва - Контрольна робота

забезпечення данної мети необхідна наявність постійних економічних зв"язків між виробниками та споживачами, економічна взаємозалежність, яка починається вже тоді, коли придбані засоби та предмети праці, а закінчується реалізацією продукції чи послуг.
Товарне виробництво і обіг розвиваються за двома стадіями: бартерне господарство та грошове господарство. При бартерній формі будь-який продукт можна обміняти на інший без використаннягрошей. Грошова ж форма дає можливість використовувати гроші як товар та обмінювати на будь-який інший, який в свою чергу можна обміняти на гроші. Це більш складна форма товарного виробництва. Економічна відоособленість товаровиробників відображається еквівалентністю та відплатністю відносин між ними.
Товарне виробництво може бути з стабільною номенклатурою товарів, та з безперервно оновлюванню. Товарне виробництво із стабільною номенклатурою товарів панувало з сивої давнини до другої половини ХХ століття, а потім першість здобуло товарне виробництво з безперервно оновлюваною номенклатурою товарів. Оскільки це більш прогресивна форма здійснення економічних зв"язків, яка розширює рамки вибору продуктів праці, даючи можливість вибрати найкраще та найнеобхідніше.
Отже, підсумовуючи, можна виділити наступні основні ознаки товарного виробництва: суспільний поділ праці, економічна відособленість виробників, еквівалентність відносин, ринкові зв"язки між виробниками та споживачами, визнання суспільного характеру праці через ринок , здійснення економічних процесів у товарно-грошових формах шляхом купівлі-продажу, виробництво продуктів для обміну з розрахунком на отримання прибутку, існування рівноправної конкуренції.
?
Висновок
На сьогодні українські економісти відзначають значні зрушення в економіці країни: збільшення реальної заробітної плати, промислового виробництва, обсягу товарообороту, дефляція та ін. Але все-таки економічні підсумки першого кварталу 2002 року свідчать про зниження рівня економічного розвитку. Звіт Міністерства економіки містить невтішні результати економічного спаду. Подібне явище викликає необхідність застосування урядом "жорстких заходів", щоб компенсувати прогалини економічних перетворень. Цей процес завжди негативно впливає на рівень інфляції, цін (електроенергія, транспорт, зв'язок і т.п.) і так далі. Безперечною є необхідність розробки нових напрямків в економічній сфері. Кабінет міністрів України планує розгорнути свою діяльність за новою програмою, про це заявив віце-прем'єр-міністр України Володимир Семиноженко: "Планируется, что программа будет отображать те задачи, которые стоят перед Украиной в новой эпохе, и те мировые тенденции, которые сегодня существуют"*.
Цікавою є думка німецьких економістів щодо перспектив економічного розвитку України, яку вони висловили під час українсько-німецького симпозіуму "Україна та світова економіка: оцінка ризиків", що проходив 16 квітня 2002 року в Національному банку України. Зарубіжні експерти радать Україні скоротити металургійні потужності з наступною їх заміною сучасними технологіями; держава не повинна стимулювати споживацький попит, оскільки це веде до бюджетного дефіциту, цим мають займатись підприємці; в аграрному секторі має існувати вільна конкуренція, а держава повинна встановлювати стандарти якості продукції згідно з світовими вимогами, стимулювати запровадження передових агротехнологій.
Українським фахівцям варто прислухатись до порад професіоналів та спрямувати зусилля на втілення в життя прогресивних заходів з метою побудови в країні стабільної економіки, яка враховувала б інтереси всіх верств населення та зміцнювала державу.
Великий вплив на економіку України здійснюють інтеграційні процеси до міжнародних європейських організацій. Останнім часом найактуальнішим є питання про вступ України до Європейського Союзу. Та на шляху до здійснення цього важливого кроку стоїть безліч перешкод, оскільки наша країна знаходиться набагато позаду за рівнем розвитку економіки та інших сфер діяльності суспільства в порівнянні з країнами-членами цієї організації. За висловом народного депутата, екс-міністра закордонних справ Бориса Тарасюка: "Нам необходимо реформировать структуру общества и экономики на основании европейских стандартов. Только после этого можно будет говорить о таможенном союзе с Евросоюзом, а тем более об ассоциированном членстве в ЕС"*. Тобто уряд розуміє необхідність здійснення реформ, та для цього необхідні чітко визначені методи і професіональні спеціалісти, щоб реформувати законодавчу базу, структуру здійснення торгівлі як внутрішньої, так і зовнішньої, а також виконати всі вимоги, які є умовами вступу до ЄС.
Більшість зарубіжних фахівців скептично відносяться до прагнення України стати повноправним членом ЄС, але реально розглядають можливість вступу України в зону вільної торгівлі. "Полноправное членство Украины в ЕС мне видится абсолютно нереальным, даже в долгосрочной перспективе"*, - точка зору наукового співробітника Інституту економіки сільського господарства (м.Геттинген). За кордоном вважають, що наша держава з самого початку не спрямувала зусилля на використання економічного потенціалу: "За оцінками провідних фахівців світу, економічно найпреспективніша з держав, що постали на руїнах радянської імперії, Україна, не лише не використала свій початковий потенціал, а й дивовижним чином спромоглася, маючи чудові стартові позиції для входження в європейське коло, за одне десятиліття перетворитися на країну "третього світу"*. Та все-таки хочеться надіятись, що Україна, хоч і з запізненням, зможе надолужити втрачений час і можливості та довести всьому світу, що ми спроможні побудувати міцну економічну основу розвитку держави.
Невідомо як надалі складуться обставини і чи буде успішним для України намір вступити в ЄС, та, безумовно, прогресивні реформи в економічному секторі повинні принести відчутний результат і підняти авторитет України серед країни Європи, що забезпечить нові перспективи і можливості її становлення як розвинутої держави з стабільною ринковою економікою. "Україна буде українською державою тою мірою, якою вона сформується як держава європейська"*.
?
Список літератури:
1. Мочерний С.В. Основи економічної теорії. - Т.: Тарнекс, 1993.
2. Журнал Сучасність. - 2001. - № 7-8.
3. Журнал Бизнес. - 2002. - № 17 (484).
4. Журнал Бизнес. - 2002. - № 16 (483).
5. Енгельс Ф. Діалектика природи // Маркс К., Енгельс Ф. Твори. - Т.20. - М.: Видавництво політичної літератури, 1962.
6. Абрамов В. Предприятие, малый бизнес и рыночная конкуренция//Экономика Украины. - 1995. - № 11.
7. Очерки экомомических реформ. - М.: Наука, 1993.
8. Экономическая энциклопедия. Политическая экономия. - М.: Советская энциклопедия, 1980.
9. Рожков С. Предпринимательство сегодня и завтра//Коммерсант Украины. - 1995. - № 6.

 
 

Цікаве

Загрузка...