WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономічна теорія → Принципи та види кредитування в ринковій економіці - Курсова робота

Принципи та види кредитування в ринковій економіці - Курсова робота

застосовується при поставках обладнання на великі суми з тривалою розстрочкою платежу.
6. Міжнародні валютно-фінансові організації
Після другої світової війни виниклиміжнародні валютно-кредитні організації, основною функцією яких є здійснення міждержавного валютно-кредитного регулювання. Позичальниками виступали держави, у яких після наслідків війни виникли потреби у фінансових ресурсах для вирішення своїх проблем і під'йому народного господарства.
Кредити міжнародних валютно-кредитних організацій пов'язані один з одним. Сторона, яка прагне отримати позику, повинна надати детальну інформацію про своє економічне та фінансове становище, на основі яких створюються рекомендації, обов'язкові для виконання.
Основними кредиторами виступають міжнародні та регіональні валютно-фінансові організації.
Найважливішу роль серед них відіграють: Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР). Цей банк являється установою Світового банку.
МВФ було створено з метою регулювання відносин між країнами-членами. З одного боку стежить за виконанням своїми членами визначених правил поведінки в галузі валютно-фінансових відносин своїх членів; з другого - надає ресурси для фінансування дефіцитів платіжних балансів тих країн, які цього потребують.
При наданні кредитів МВФ ставить перед країнами-боржниками додаткові політичні та економічні завдання. Цей порядок називається принципом обумовленності. Країни-члени повинні вносити спеціальні квоти для участі членства у МВФ. Від цих квот залежить місце країни у світовій екноміці та відповідно і необхідні кредити.
МБРР надає довгострокові позики країнам-членам та гарантує кредити, які надані цим країнам приватними банками та іншими кредиторами на двусторонній основі.
Право брати участь у діяльності банку мають тільки члени МВФ. Право голосу визначається розміром внеску до його капіталу.
На сьогодні основними міжнародними організаціями, з якими активно співпрацює Україна є Міжнародний валютний фонд, Світовий та Європейський банки реконструкції та розвитку.
Але, на жаль, позичені кошти використвуються в Україні неефективно.
Причинами цього є:
- низький рейтинг інвестиційної привабливості української економіки;
- економічні та політичні ризики;
- відсутність стабільності законодавства;
- низький рівень розвитку валютного ринку;
- відсутність гарантій повернення кредитів;
- низький рівень розвитку виробничої та соціальної інфраструктури та інформаційно-комунікаційних систем.
VII. Висновки
Економічний фактор кредиту полягає в тому, що він підвищує раціональне використання наявних у державі ресурсів та сприяє ефективному обертанню вартості в різних її формах.
Ефективний рух вартості веде до збільшення продуктивної діяльності, зростання грошових потоків, збільшенні багатства держави та її громадян.
Філософсько-психологічний фактор кредиту, як зростання багатства, полягає в тому, що для кожної окремої людини кредит є стимулом розвитку його мислення і волі, здібності і прагнень до ефективного використання ресурсів.
Кредитні борги активізують енергію і ділову хватку людей, змушують їх активно мислити та активно діяти.
Кредитні відносини роблять людей відповідальними, змушують їх високое-фективно працювати, підвищувати свою кваліфікацію і дорожити роботою, а це означає і зміцнювати державу.
На сьогодні грошово-кредитний механізм охороняють та наполегливо розвивають у розвинених країнах, де він забезпечує багатство та дає можливість створювати нормальні грошові потоки громадянам.
Банківські кредити в розвинутих країнах складають від 90 до 100% ВВП.
В Україні на початку 2001 року банківські кредити складали 11,1% від ВВП. За останні 2 роки по данним різної преси кредити комерційних банків зросли вдвічі.
Кредитні відносини покращують життя різним верствам населення.
Виконуючи мобілізацію тимчасово вільних грошових коштів і перетворюючи їх в капітал, банки акумулюють доходи і заощадження у вигляді вкладів.
Вкладник отримує винагороду у вигляді відсотка або надання банком послуг.
Сконцентровані у вкладах заощадження перетворюються на позиковий капітал, який використовуються банками для надання кредитів підприємствам і підприємцям.
Використання кредитів забезпечує розвиток виробничих сил країни в цілому.
Користувачі позик вкладають кошти в розширення виробництва, купівлю нерухомості, споживчих товарів.
В результаті за допомогою банків заощадження перетворюються на капітал.
Кругообіг грошових коштів та кредитів значно покращує життя населення. За останні роки в Україні набувають інтереси споживчі кредити на різні споживчі цілі.
При цьому банки удосконалюють схеми надання кредитів та збільшують їх напрямки примінення.
Збільшується світ банківських послуг, з широкого преліку продуктів запропонованих банком завжди можна обрати послуги, які необхідні людині в любий час.
За допомогою пластикових карток, які інтенсивно пропонуються банками можна легко і зручно сплачувати різні покупки та послуги; не турбуватися про збереження своїх грошей і мати їх під рукою в будь-який час доби.
Так, Привабанку належить найбільша в Україні мережа обслуговування платіжних карток, що включає понад 15000 торгово-сервісних точок, понад 1500 банкоматів.
Запроваджуються картки миттєвого випуску; особисті картки; картки призначені для отримання готівки та оплати різних товарів і послуг у торгово-сервісній мережі в усьому світі.
Кредитні картки дають змогу не обмежуючи себе у витратах оплачувати свої покупки в магазинах, знімати готівку в банкоматах та відділеннях банку. Після сплати кредиту можна користуватися кредитними коштами знову.
Банки запрошують оформляти кредити на різні цілі:
- автокредит на нові або потримані автомобілі;
- житлові кредити терміном до 15 років;
- товари у розстрочку - це кредити на придбання аудіо-, відео-, побутової, комп'ютерної та оргтехніки, меблів та багато іншого з оформленням безпосередньо у магазині;
- подієве кредитування - це кредити на всі випадки життя (проведення урочистостей, лікування, освіта, відпочинок, ремонт, інше).
Так, Приватбанк пропонує новий продукт - кредитну картку для оплати навчання терміном до 15 років. Фінансування навчання за кредитною карткою проводиться до закінчення навчального закладу, далі банк може запропонувати додатковий кредит на цю ж картку.
В умовах ринкової економіки грошово-кредитні системи набувають особливої ваги в суспільному житті.
Грошово-кредитні відносини, фінансово-кредитні інститути істотно впливають на економічні та соціальні процеси у країні. І ця сторона життя держави є актуальна для сучасного українського суспільства, яке здійснює ринкові реформи і створює власну сучасну грошово-кредитну систему.
Використана література:
1. Авт.
2. …….

 
 

Цікаве

Загрузка...