WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономічна теорія → Економічна сутність акцизного збору (Курсова) - Реферат

Економічна сутність акцизного збору (Курсова) - Реферат

відображаються суми акцизного збору перераховані до бюджету. За кредитом - суми акцизного збору по реалізованих товарах які враховані у складі виручки від реалізації та які належать до сплати в бюджет. Кредитове сальдо за цим рахунком показує суму заборгованості по акцизному збору перед бюджетом у підприємства-платника дебетове -навпаки суму, зайво перераховану до бюджету.
Аудит розрахунків з бюджетом з акцизного збору повинні здійснювати аудитори які працюють самостійно або в аудиторській філії .Одним з головних етапів проведення аудиту є організація і планування у відповідності з яким аудитор будує свою професійну діяльність .Організація і планування аудиту необхідні для того щоб забезпечити високу якість перевірки визначити пріоритети та розумно поділити робочий час.
Розділ 2. Бухгалтерський та податковий облік розрахунків з бюджетом з акцизного збору .
2.1 Бухгалтерській облік розрахунків з бюджетом з акцизного збору
Об єктом організації бухгалтерського обліку виступає рух первинних документів, облікових реєстрів і звітних форм. При цьому організація руху носіїв облікової інформації на підприємстві не повинна охоплювати час і шлях від першого запису, що був здійснений в носії до здачі його в архів.
Формування потоків інформації (документопотоків) залежить від організаційної структури підприємства, форми організації обміну, типу, виду і характеру технічних засобів та обчислювальних машин, що використовуються в обліку.
Організація облікового процесу як об єкт організації складається з різних етапів і блоків. Загальну організацію облікового процесу поділяють на окремі етапи залежно від типу виконавчих робіт. Облік поділяють на три частини:
первинний;
поточний;
підсумковий.
Бухгалтерський облік на "Крисківському спиртзаводі" ведеться безперервно з дня його реєстрації.
Питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належить до компетенції начальника та головного бухгалтера відповідно до законодавства та установчих документів.
Головний бухгалтер "Кривського спиртазоводу" забезпечує дотримання на підприємстві встановлених одиниць методологічних засад бухгалтерського обліку, в тому числі і розрахунків з бюджетом з акцизного збору; складання і подання у встановлені сроки податкової звітності; організовує контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій що стосуються обліку розрахунків з бюджетом з акцизного збору, а також забезпечує організацію діловодства, яка передбачає організацію зберігання документів.
Сукупність операцій дає змогу виділити організаційні місця, які характеризують виконавчі ГОСТИ. У бухгалтерії Крисківського спиртзаводу відбувається розподіл праці відповідно до трьох рівнів: спеціалісти, молоді спеціалісти, технічні виконавці.
Ведення бухгалтерського обліку на підприємстві здійснюється за журнально-ордерною формою бухгалтерського обліку (рис. 2.1)
Первинний документ Журнали ордери
Допоміжні і Реєстри Головна
групувальні аналітичного книга
відомості(книги) обліку
Відомості за Баланс
окремими аналітич-
ними рахунками
Звітність
Рис.2.1 Схема журнально-ордерної форми обліку "Крисківського спиртзаводу".
Підставою для обліку господарських операцій розрахунків з бюджетом з акцизного збору є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій (накладна, рахунок-фактура, платіжне доручення, податкова накладна). Первинні документи на підприємстві "Крисківський спиртзавод" складають під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо, до безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблених даних на підставі первинних документів бухгалтерією складаються зведені облікові документи: книга обліку продажу (дод.Б), книга обліку придбання товарів (дод.В.), головна книга (дод.Г.).
У бухгалтерському обліку розрахунки з бюджетом з акцизного збору відображають на рахунку 641 "Розрахунки за податками й платежами" на субрахунку 6413 "Розрахунки з бюджетом з акцизного збору".
По кредиту рахунку 6413 "Розрахунки з бюджетом з акцизного збору" нараховують суми платежів до бюджету, а по дебету,- фактичне перерахування грошей у доход бюджету. Кредитове сальдо показує заборгованість підприємства перед бюджетом, тобто суму, яку підприємство має перерахувати до бюджету. Дебетове сальдо по рахунку 6413 "Розрахунки з бюджетом з акцизного збору" означає переплату до бюджету, яку необхідно зарахувати в розрахунок чергових платежів або повернути підприємству.
Указом Президента[17] встановлено, що датою виникнення податкового забов язання з продажу підакцизних товарів вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що настала раніше: або дата оплати товарів або дата їх відвантаження.
Бухгалтерією підприємства при продажу підакцизних товарів відкривається накопичувальна відомість підакцизних товарів (дод.Д.), в якій окремо по кожному виду товарів здійснюється із зазначенням дати, характеристики, кількості реалізованих товарів, ціни реалізації, вартості та інші відомості.
Основна кореспонденція розрахунків з бюджетом з акцизного збору наведена в таблиці2.1.
Таблиця 2.1.
Кореспонденція розрахунків бухгалтерського обліку операцій, пов язаних зі сплатою та відшкодування акцизного збору
Зміст операції Реєстр синтетичного обліку Бухгалтерський облік Сума, грн.
Дт Кт
Нараховано акцизний збір при реалізації підакцизної продукції Ж10 701 6413 25.2
Перераховано до бюджету акцизний збір Ж2 6413 311 43.3
Пповернення з бюджету надлишково сплачений акцизний збір Ж10 311 6413 12.1
Облік зберігання і відпуску спирту етилового на Крисківському спиртзаводі здійснюється згідно чинногозаконодавства.
З метою одержання спирту етилового для виробництва підакцизних товарів на території України та інших потреб без сплати акцизного збору, що здійснює його закупівлю (покупець), надає виробнику (Крисківський спиртзавод) і представнику державної податкової служби на підприємстві виробника:
Копію ліцензії, довідку державної податкової адміністрації за місцем надходження покупця (дод.Е.) в якій зазначаються обсяги мета використання спирту етилового, а також підстави для звільнення від акцизного збору. Довідка вважається дійсною протягом поточного кварталу; наряд на відпуск спирту етилового, який є документом суворої звітності (дод.Ж.), довіреність покупця встановленої форми (дод.З.).
Для одержання спирту етилового із сплатою акцизного збору на території України покупець надає Крисківському спиртзаводу наряд і довіреність.
Експорт спирту етилового здійснюється згідно з діючим порядком. Оформлення документів на відвантаження спирту етилового здійснюється працівниками, призначеними наказом директора підприємства. Зразок підписів зазначених посадових осіб подаються представнику державної податкової інспекції м.Новгород-Сіверський.
До початку відвантаження спирту етилового відповідальні посадови особи зобов язані звірити відповідність реквізитів виданого наряду реквізитам документів на право одержання спирту етилового.
На відпущений спирт етиловий заповнюється спеціальна

 
 

Цікаве

Загрузка...