WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономічна теорія → Економічна сутність акцизного збору (Курсова) - Реферат

Економічна сутність акцизного збору (Курсова) - Реферат

в тому числі акцизного збору на суму 45,7 тис. грн..
Джерелами для написання магістерської роботи були використані наступні документи: накладні, податкові накладні, платіжні документи, книга обліку продажу товарів, книга обліку придбання товарів, розрахунок акцизного
збору, головна книга, баланс, звіт про фінансові результати.
Розділ 1.Теоретичні та методичні основи методики обліку, аудиту та економічного аналізу розрахунків з бюджетом з акцизного збору.
1.1.Економічна сутність акцизного збору
Акцизи є одним із видів непрямих податків і в сучасних податкових системах відіграють роль джерела наповнення бюджету та регулятора економічних відносин.
Податкові системи XIX століття ряду країн включали акциз як синонім до всієї системи непрямих податків, які були фіскальним джерелом наповнення бюджету.
Акциз як не прямий податок на певні види продукції включається до ціни цієї продукції і в кінцевому результаті сплачується покупцями, а не виробниками підакцизних товарів. З моменту введення акцизного збору до податкової системи України в 1992 році його законодавче визначення змінювалось.
Так, у Декреті КМУ № 18-92 [ 12 ] його визначення наводиться у статті 1, а саме :
Акцизний збір - це непрямий податок на високорентабельні та монопольні товари (продукцію), що включається до ціни цих товарів (продукції).
Перелік товарів (продукції), на які встановлюється акцизний збір та його ставки затверджуються КМУ.
З часом, згідно із Законом України № 1243-XIV [7 ] визначено наступне:
Акцизний збір - це непрямий податок на споживачів (одержувачів) окремих товарів (продукції), визначених законом як підакцизні, що стягуються з них під час здійснення оборотів з продажу (інших видів відчуження) таких товарів (продукції), вироблених на митній території України, або при імпортуванні (ввезенні, пересуванні) таких товарів (продукції) на митну територію України. Акцизний збір включається до ціни підакцизних товарів.
Крім цього, в Декреті [12] було введено новий термін "податковий агент", під яким розуміється суб'єкт підприємницької діяльності, створений у формі підприємства з іноземною інвестицією, право якого на звільнену від оподаткування окремими податками, зборами (обов'язковими платежами) було підтверджено рішенням суду, який уповноважений згідно із статтею 4 цього Декрету здійснювати нарахування та стягнення акцизного збору з платників акцизного збору, визначених у пункті "Д" статті 2 цього Декрету, а також вносити суми акцизного збору, стягнуті з його платників, до бюджету.
Податковим агентом вважається також уповноважений державний орган, що здійснює продаж підакцизних товарів, вилучених з вільного обігу або конфіскованих у випадках, передбачених законодавством.
Акцизний збір належить до категорії спецефічних акцизів і стягується за ставками, диференційованими відносно кожної групи товарів.
При введенні акцизного збору у податкову систему незалежної України ним було замінено інший непрямий податок - податок з обороту. Акцизним збором, як і податком з обороту оподатковуються високорентабельні предмети споживання, які не належать до предметів першої необхідності.
Надходження до бюджету від податку з обороту формувались як різниця між роздрібною й оптовою цінами, які встановлювалися державою. У сучасних умовах, коли ціни встановлював здебільшого ринок, цей податок неефективний, і тому виникла потреба замінити його акцизним збором.
Спільним для податку з обороту та акцизним збором є те, що вони стягуються одиин раз у кінцевому технологічному процесі виготовлення.
Дослідження економістів свідчать про те, що предмети не першої необхідності, до яких належать підакцизні товвари, проявляють високу еластичність як щодо цін, так і щодо доходів споживачів. Тобто, при збільшенні цін на підакцизні товари або зменшенні доходів споживачів скорочення обсягів останніх відбуваєтться більш високими темпами.
У період економічного спаду, коли доходи зменшуються, споживання підакцизних товарів різко скорочується, що призводить до зменшення надходжень до бюджету від цього податку, а в період економічного зростання, навпаки, надходження збільшуються темпами, які перевищують темпи розвитку економіки. З іншого боку, завдяки високій еластичності надходжень від акцизного збору відносно динаміки національного доходу, цей податок є ідеальним з точки зору "вбудованого стабілізатора" економічного циклу. Ннижче наведено визначення платника акцизного збору згідно із законом України № 1243 [ 7 ] .
Платники акцизного збору:
суб єкти підприємницької діяльності, а також їх філії, відділення (інші відокремлені підрозділи) - виробники підакцизних товарів (послуг) на митнній території України, у тому числі з давальницької сировини;
нерезиденти які здійснюють виготовлення підакцизних товарів (послуг) на митній території України безпосередньо або через їх постійні представництва чи осіб, прирівняних до них згідно із законодавством;
будь-які суб єкти підприємницької діяльності, інші юридичні особи, відділення, які імпортують на митну територію України підакцизні товари;
фізичні особи, резиденти або нерезиденти, які ввозять підакцизні речі або предмети на митну територію України у вигляді супроводжувального або не супроводжувального багажу, а також фізичні особи, які одержують такі підакцизні речі (предмети) із- за митного кордону України у вигляді поштових чи інших відправлень, визначені митним законодавством;
юридичні або фізичні особи, одержують в інші форми володіння, користування або роспорядження підакцизні товари у податкових агентів.
Об єктом оподаткування є :
обороти з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) шляхом їх продажу, обміну та інші товари, безплатної передачі товарів (продукції) або з частковою їх оплатою;
обороти з реалізації (передачі) товарів (продукції) для власного споживання, промислової переробки (крім оборотів з реалізації (передачі) для виробництва підакцизних товарів), а також для своїх працівників;
митна вартість товарів (продукції), які імпортуються (ввозяться, пересилаються) на митну територію України , у тому числі в межах бартерних (товарообмінних) операцій або без оплати їх вартості чи з частковою оплатою.
При продажу податковими агентами підакцизних товарів (продукцї) об єктом оподаткування є:
для вироблених на території України товарів (продукції) - обороти з реалізації таких підакцизних товарів, включаючи вартість будь-яких додаткових послуг або робіт, пов язаних з такою реалізацією;
для імпортованих (ввезених) на митну територію України товарів - обороти зреалізації таких підакцизних товарів (продукції), включаючи вартість будь-яких додатових послуг або робіт, пов язаних з такою реалізацією.
Пункти складені на основі статті з Декрету КМУ №1243- V [12].
Протягом дії Декрету підпункт "в" змінювався декілька разів.
З метою впорядкування сплачування акцизного збору та забезпечення своєчасного надходження коштів до Державного бюджету України, посилення контролю у сфері виробництва та реалізації підакцизних товарів Президент у своєму Указі № 45398 [17] визначив, всіх платників акцизного збору.
В

 
 

Цікаве

Загрузка...