WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономічна теорія → Економічна сутність акцизного збору (Курсова) - Реферат

Економічна сутність акцизного збору (Курсова) - Реферат

Проектом передбачено скорочення пільг з акцизного збору, які не носять соціального характеру. Зокрема, не підлягають оподаткуванню акцизним збором лише обороти з реалізації легкових автомобілів інвалідам, оплата вартості яких проводиться органами соціального забезпечення.
Так, діючим законодавством звільнено до 1 січня 2007 року від обкладання акцизним збором обороти з реалізації легкових вантажно-пасажирських автомобілів і мотоциклів та комплектуючих частин до них, що виробляються українськими підприємствами усіх форм власності.
Скасування у проекті Податкового кодексу зазначеної пільги, яка не носить соціального характеру, дозволить привести чинне законодавство України відповідно до норм міжнародного права, у тому числі Угодою про партнерство та співробітництво і Генеральною угодою з тарифів і торгівлі, якими, зокрема, передбачається, що імпортовані вироби оподатковуються на одному рівні з подібними вітчизняними виробами.
З діючого порядку справляння акцизного збору в проекті Податкового кодексу України збережено: встановлення єдиних ставок акцизного порядку як для вітчизняних, так і імпортованих товарів; діючий механізм звільнення від оподаткування акцизним збором підакцизних товарів, які використовуються як сировина при виробництві інших підакцизних товарів у разі їх експорту та дещо інше.
У частині справляння акцизів вводяться нові терміни сплати; прийнята назва специфічного акцизу - акцизний податок.
Всі сім основних законів, на яких базується справляння акцизного збору, зведено в розділ VI. "Акцизний податок". В один документ об'єднано платників податку, порядок і особливості його обчислення та сплати при реалізації підакцизної продукції.
У проекту Податкового кодексу з переліку підакцизних товарів виключено ювелірні товари, надходження від яких були незначні. А адміністрування, особливо останнім часом, досить ускладнилось.
Таким чином продовжується тенденція до скорочення підакцизних товарів, які вже передбачають 5 основних груп, що призведе до зниження податкового тиску на платників податку.
Встановлення ставок акцизного збору на такі підакцизні товари поступово веде до зближення нашого законодавства до законодавства Європейського союзу.
Окрім того, в проекті Податкового кодексу ставки акцизного збору на всі підакцизні товари встановлено в національній валюті - гривні та передбачено, що за наявності інфляційних процесів провадитиметься індексація цих ставок за порядком, визначеним Урядом.
Передбачено, що крім ставок у процентах до обороту з продажу та ставок у твердих сумах з одиниці реалізованого товару введено знижені ставки податку (у відсотках до обороту з продажу або митної вартості, але не менше встановленої твердої суми, визначеної за одиницю виміру підакцизного товару).
Найсуттєвішим нововведенням у частині акцизу є те, що проектом Податкового кодексу передбачено відкриття в установах банків спеціальних рахунків, які використовуються виключно для проведення розрахунків платників акцизного податку з бюджетом, та заборонено використовувати ці рахунки в інших цілях. З метою вдосконалення контролю за своєчасністю сплати акцизного податку в проекті передбачено, що суми податку, які надходитимуть на ці рахунки, будуть перераховуватися платниками податку до бюджету щодекадно. Введення цих норм повинно забезпечити стабільність як у роботі підприємств, так і в надходженнях коштів до бюджету.
Застосування цих норм дозволити стабілізувати роботу підприємств, створить умови для своєчасних розрахунків платників податку з бюджетом, буде запобігати руйнуванню обігових коштів підприємств та створенню умов для виникнення недоїмки сприятиме скороченню дебіторської заборгованості щодо акцизного податку. Адже один із основних факторів, який впливає на надходження акцизного податку добюджету, - це стан роботи підприємств - виробників.
Висновки
Проаналізувавши роботу даного підприємства протягом останнього десятиріччя, можна сказати, що протягом всього періоду існування підприємства в Україні продовжують відбуватись постійні пошуки та зміни з метою оптимізації для підвищення його ефективності.
Розглянувши основні економічні показники можна сказати, що підприємство працює стабільно.
З розділу один магістерської роботи( було розкрито сутність акцизного збору, методичні основи обліку та аудиту розрахунків з бюджетом з акцизного збору) можна сказати :
Акцизний збір - це непрямий податок на споживачів (одержувачів) окремих товарів (продукції), визначених законом як підакцизні, що стягуються з них під час здійснення оборотів з продажу (інших видів відчуження ) таких товарів (продукції), вироблених на митній території України, або при імпортуванні (ввезенні, пересуванні) таких товарів на митну територію України. Акцизний збір включається до ціни підакцизних товарів. Акцизний збір належить до категорії специфічних акцизів і стягується за ставками, диференційованими відносно кожної групи товарів.
Бухгалтерський облік розрахунків з бюджетом з акцизного збору відображається на рахунку 642/1 "Розрахунки з акцизного збору". За дебетом цього рахунку відображаються суми акцизного збору, перераховані до бюджету (в кореспонденції з кредитом рахунку 301 "Розрахунковий рахунок" ); за кредитом цього рахунку - суми акцизного збору по реалізованих товарах, які враховані у складі виручки від реалізації та які належать до сплати в бюджет (у кореспонденції з дебетом рахунку 701 "Реалізація" ). Кредитове сальдо за цим рахунком показує суму заборгованості по акцизному збору перед бюджетом у підприємства - платника, дебетове-навпаки, суму, зайво перераховану до бюджету. Цікавим нюансом є те, що при одержанні попередньої оплати інструкцією №291, окремий субрахунок не передбачено. Тому доцільно відкрити окремий субрахунок розрахунків з бюджетом з акцизного збору.
Вирішальну роль в створенні бюджету України відіграє надходження податків. Для вирішення непорозумінь між податковими органами і власником засобів виробництва, державного контролю було недостатньо. Отже, виникла потреба в незалежному контролі, який дістав назву аудиту. Аудит розрахунків з бюджетом з акцизного збору повинні здійснювати аудитори, які працюють самостійно, або в аудиторській філії. Контроль за правильністю та своєчасністю сплати здійснюють податковій інспекції шляхом камеральної та документальної перевірок розрахунків з акцизного збору, які подаються платниками.
З розділу 2 можна зробити наступні висновки:
Облік зберігання і відпуску спирту етилового на " Крисківському спиртзаводі" здійснюється згідно чинного законодавства. Підставою для обліку господарських операцій розрахунків з бюджетом з акцизного збору є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій ( накладна, рахунок-фактура, платіжне доручення, податкова накладна). Первинні документи на підприємстві "Крисківський спиртзавод" складають під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо, то безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблених даних на підставі первинних документів бухгалтерією складається з веденні облікові документи: книга обліку продажу, книга обліку придбання товарів, головна книга. Бухгалтерія " Криськівського спиртзаводу" щомісячно до

 
 

Цікаве

Загрузка...