WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Перспективи розвитку туристично-рекреаційного комплексу Приморського регіону - Курсова робота

Перспективи розвитку туристично-рекреаційного комплексу Приморського регіону - Курсова робота

підприємництва.
Створення туристичних і курортно-рекреаційних СЭЗ поряд з додатковим залученням іноземної валюти дозволити вирішити комплекс економічних, екологічних, соціальних, наукових і інших проблем, зв'язаних з кардинальним поліпшенням даного виду діяльності, у т.ч.: реконструкції матеріально-технічної бази курортів, розширення набору рекреаційних послуг і видів дозвілля, підвищення кваліфікації і заробітної плати обслуговуючого персоналу.
Виходячи з відсутності традиційного досвіду створення рекреаційних СЭЗ і наслідків їх економічного, соціального й екологічного впливу на прилягаючий регіон доцільно на першому етапі формування окремих локальних зон, компактне розміщення яких дозволити з максимальною ефективністю використовувати закордонний досвід і потенціал у даній сфері діяльності.
Ведучими критеріями добору місця розташування туристичних і курортно-рекреаційних СЭЗ з обліком специфічних регіональних особливостей повинні бути:
а) наявність коштовних, у т.ч. унікальних рекреаційних ресурсів (лікувальні бруди, мінеральні води, зручні морські пляжі), що дозволяють забезпечити значні надходження валюти в результаті експорту цих ресурсів, за лікування й оздоровлення рекреантів, а також підняти міжнародний престиж курорту;
б) розвиток окремих слабоосвоєнних у рекреаційному відношенні приморських районів і рішення на цій основі соціально-економічних проблем, у т.ч. працевлаштування, житлові проблеми й ін.;
в) кардинальне поліпшення стану навколишньої природного середовища в результаті чи закриття перепрофілювання екологічно шкідливих виробництв і т.д.
Туристичні і курортно-рекреаційні СЭЗ повинні створюватися в границях уже сформованих курортних районів і рекреаційних зон. При цьому переваги необхідно віддавати тім учасникам, що мають вигіднутранспортну інфраструктуру, що склалася мережу здравниць і туристичних установ.
Виходячи з запропонованих критеріїв розміщення, першочерговими об'єктами створення туристичних і курортно-рекреаційних СЭЗ повинні статі здравниці Одеського курортно-рекреаційного регіону, що є особливо привабливим для західних інтуристів і підприємців у зв'язку з можливістю вкладення своїх інвестицій у цю перспективну сферу діяльності й одержання значного прибутку в умовах міжнародної конкуренції, що підвищується, на світовому рекреаційному ринку. Специфікою розвитку зазначених СЭЗ повинне статі формування великої, орієнтованої на експорт бази по видобутку, використанню і вивозу в інші регіони України, країни СНД, а також за рубіж частини особливо коштовних видів рекреаційних ресурсів, що володіють конкурентноздатністю на світовому ринку, таких як високоякісні лікувальні мулові бруди, мінеральні води і т.д.
- Маркетинговий аспект розвитку регіону
У Розпорядженні Одеської обласної адміністрації "Про програму розвитку туризму в Одеському регіоні до 2005 долі" у розділі "Інформаційно-рекламна і маркетингова діяльність" зазначено, що "з метою вивчення потреб ринку й активного впливу на його формування необхідно створити інформаційно-рекламну і маркетингову системи, налагодити випуск високоякісної рекламної продукції, інформаційно-довідкового матеріалу, спеціалізованих туристичних видань...
У зв'язку з цим передбачається, зокрема, підготовка і внесення на розгляд облдержадміністрації пропозиції про створення при комітеті з туризму і рекреаційного господарства госпрозрахункової інформаційно рекламної і маркетингової служби..., а також вивчити практику інформаційної і маркетингової діяльності в деяких країнах з розвитий інфраструктурою туризму (Болгарія, Словаччина, Угорщина в т.ч.)"
Цікаво в цьому випадку ознайомитися з даними, наданими Міністерством туризму Болгарії керівнику Служби по торгово-економічних питаннях Болгарського консульства в Одесі г-ну С. Кірчеву для доповіді на Другій міжнародній молодіжній конференції по маркетингу і менеджменту в туризмі "Чорноморська Перлина-99", проведеної локальним комітетом Міжнародної Асоціації студентів і молодих фахівців в області економіки і керування AIESEC Одеса.
"Для зміни представлення, що існувало до недавнього години, про Болгарію як про країну морського відпочинку і зимового лижного туризму, мі будемо рекламувати можливості, що пропонують екологічний, сільський, мисливський туризм, проведення різних конгресів. У країні маються відмінні можливості для розвитку пішохідного туризму, скелелазіння, альпінізму, спелеологічного туризму. У горах маються сприятливі умови не тільки для лижного туризму, але і гірських переходів. Гарні перспективи у велосипедного і кінного туризму. У районах національних парків і заповідників маються умови для організації фотосафарі і природного туризму. Передумовою для розвитку цих видів туризму є виняткова розмаїтість флори і фауни Болгарії, сприятливі клімат і рельєф. На Чорноморському узбережжі пропонуються і підвідні види спорту.
Про нові акценти в пропозиції можна говорити ще довго. Важливим, однак, є ті, що підвищення якості і розмаїтості вибору туристичного продукту в Болгарії повинні відповідати самим сучасним вимогам туристичного ринку, що росту конкуренції, мі повинні зберегти інтерес наших традиційних гостей - у 1998 її відвідали більш ніж 2 млн. 300 тис. іноземних туристів - і залучити на нетрадиційні для нашої країни ринки нових туристів".
Також на конференції "Чорноморська Перлина -99" був запропоновано короткий опис Центра промоушн регіону.
Центр Регіонального Просування Туризму
1. Місія організації: Створення позитивного іміджу регіону з метою залучення туристів і інвестицій.
Головний пріоритет розвиток incoming tourism із країн СНД і країн Європи.
Робота з представниками різних вікових категорій:
- молодь
- люди середнього років
- літні (старі) люди
Основна увага приділяється молоді тому що цей клас туристів найменш вимоглива до зовнішніх розумів (умови проживання, погода і т.д.)
Робота з різними по забезпеченості групами:
- високо забезпечені
- середньо забезпечені
- низько забезпечені
Основна увага приділяється середньозабезпеченим групам тому що смороду представляють найбільш численний і стабільний клас туристів.
Робота з різними по статусі соціальними групами:
- інтелігенція
- робітники
- бізнесмени
- родини
- студенти
- службовці
Вивчення зовнішньої інформації про стан туристичного ринку по різних джерелах:
- дослідницькі інститути
- Держкомтуризму
- спеціалізовані і неспеціалізовані видання в пресі.
Вивчення потреб існуючих споживачів через:
- звіти лідерів туристичного ринку
- проведення соціологічних досліджень (опитувань)
Проведення аналізу існуючої

 
 

Цікаве

Загрузка...