WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Перспективи розвитку туристично-рекреаційного комплексу Приморського регіону - Курсова робота

Перспективи розвитку туристично-рекреаційного комплексу Приморського регіону - Курсова робота

регіоні необхідно не тільки законодавство, але і відповідне сполучення природних ресурсів. У цьому плані Приморський регіон України, зокрема, Одеська область, є досить унікальним комплексом.
2. Стан розвитку економічного потенціалу регіону
Загальна площа Українського Причорномор'я складає 86,4 тис. км2, населення (за станом на 1 січня 1992 р.) - 5,26 млн. чіл., тобто, відповідно, 14,3% від загальної території України і 10,1% від її населення. Щільність населення на 1 км2 складає, відповідно: 54,9 чіл. - у Миколаївської, 79,1 чіл. - в Одеській і 44,6 чіл. - у Херсонської областях.
Регіон характеризується м'яким кліматом: печеня тривале літо, нетривала тепла зима. Середньорічні температури складають від 8,8 0С - у північних регіонах до 10,8 0С - у південних.
Приморське положення регіону і його безпосередній вихід до найбільших річкових магістралей визначають господарськуструктуру Українського Причорномор'я. Для регіону характерний саме приморський тип розміщення, функціонування і розвитку продуктивних сил. Великі порти, самі могутні морські і річкові перевантажувальні комплекси, що ведуть промислові об'єкти розташовані в приморсько-гирлових ділянках найбільш великих судноплавних рік регіону. Приміром, такі індустріально-транспортні центри Українського Причорномор'я, як Одеса, Херсон, Миколаїв, Іллічевськ, Ізмаїл, Білгород-Дністровськиий, Рени і т.д. Якщо порти Одеси, Південного, Ізмаїла, Рени орієнтуються в основному на експортування вантажів, те порти Іллічевська й Усть-Дунайська, навпроти, на їхній імпорт.
Слід зазначити, що саме в приморській зоні регіону сконцентровані 75-80% усіх потужностей морського господарства Причорномор'я, не менш 85% загального промислового виробництва, близько 70% населення регіону, практично всі санаторно-рекреаційні господарства, великий частина як виробничої, так і соціальної інфраструктури.
Вусі це створює надзвичайне техногенне навантаження на відносно вузьку берегову лінію регіону. Розміщення в ній гнітючої частини портово-промислових центрів, інфраструктури самого різного роду, а також населення підсилило екологічне навантаження з усіма наслідками, що випливають: забруднення атмосферного повітря і моря; відвід і без того обмеженої кількості берегових земель для господарської діяльності, їхня наступна ерозія і т.д.
Ситуація значно погіршується в останні роки. Досить сказати, що якщо в недавньому по Україні знешкоджувалося більш 76% шкідливих речовин, що викидається в атмосферу, то в Одеській області лише 54%, а в Херсонської - 50%.
Вусі це ще раз підтверджує необхідність спільної діяльності і координації зусиль на збереження регіону шельфу Чорного моря. При сполученні функціонування туристсько-рекреаційного сектора з морегосподарськими і індустріальним комплексами, мабуть, можливо їхній спільний розвиток у сполученні з природоохоронною й екологічною діяльністю.
Необхідно відзначити, що в регіоні маються багаті рекреаційні ресурси, тому що саме лікувальні бруди лиманів, морська вода, мінеральні води, а також морські пляжі і теплий клімат за загальносвітовими стандартами є основою створення туристсько-рекреаційних комплексів.
Туристично-рекреаційні ресурси Одеського регіону - органічна складова частина його соціально-економічного комплексу.
У регіоні знаходяться 92 природно-заповідні зони. У їхньому числі заповідники державного значення - Дунайські, Дністровські плавні, ботанічний сад Одеського державного університету, 42 пам'ятника природи, 2 заповідні урочища і т.д.
На території області протікають ріки Дунай, Дністер, Південний Буг; знаходиться більш 20 лиманів і озер. У їхньому числі Куяльницький, Хаджибейський, Тілігульський лимани, озера Алібей, Шагани й ін.
Своєрідністю туристично-рекреаційного потенціалу регіон зобов'язаний численним пам'яткам древніх часів з відомими історико-архітектурними заповідниками, пам'ятниками і музеями. Це, зокрема, розкопки античних міст Тірі, Ніконії, оборонної архітектури в м. Білгород-Дністровський, якому в 1998 році виповнюється 2500 років; пам'ятники культової архітектури в містах Одесі, Ізмаїлі, Рени.
Серед об'єктів туризму велике значення мають Одеський державний академічний театр опери і балету, різні музеї, Одеські катакомби, діорама штурму військами А. Суворова міцності Ізмаїл...
Важливу роль грає культурно-рекреаційне господарство регіону. Сприятливі кліматичні умови Примор'я, численні пляжі, тепла морська вода, ропа лиманів, лікувальні бруди, мінеральні джерела обумовлюють його загальнодержавне значення.
Рекреаційні ресурси зв'язані, насамперед, із приморсько-прибережної смугою. Довжина морських пляжів складає 175 кілометрів. Їхня ширина досягає 50 метрів, а в деяких зонах і значно більше. Чорне море характеризується тім, що його вода має значно меншу солоність, чим Світовий океан (0,5 - 0,6), що робить терапію (морське купання) більш приємним і цілющої. Разом з тім вода Чорного моря сильно мінералізована, маючи у своєму складі солі брому, йоду й ін. У зв'язку з цим, лікувальними солями і киснем збагачене і морське повітря. Морські купання використовуються як могутній лікувально-профілактичний засіб при шкірних, нервових і серцево-судинних захворюваннях, захворюваннях верхніх дихальних шляхів і ін.
Особливу роль у даний година і при майбутньому розвитку туристсько-рекреаційного комплексу буде грати тієї факт, що одеські рекреаційні зони мають лікувальні бруди і мінеральні води практично всіх різновидів, що маються на території СНД і за рубежем.
Лікувальні бруди Кульяницького лиману під Одесою мають світову популярність. Їхні геологічні запаси оцінюються приблизно 24000 тис. м2 а загальні балансові запаси - більш ніж у 15000 м3.
Ропа Куяльницького лиману також має велике лікувальне значення, тому що містить солі магнію, кальцію, йоду і брому. Тілігульський лиман також має великі запаси лікувальних брудів (близько 14000 тис. м3.)
Високоякісні і кондиційні лікувальні бруди також маються в Будакському мані, в озері Сасик, у районі в районі Сухого лиману (загальні запаси близько 14000 м3.)
У курортно-медичних зонах Очаківська і Кінбурська також маються запаси лікувальних брудів, наприклад, солоні намулові сульфідні бруди материкового типу.
Мінеральні води також є коштовним ресурсом рекреаційного комплексу Причорномор'я. Всесвітньо відома мінеральна вода типу "Куяльник". У Білгород-Дністровському районі маються мінеральні води загального призначення і сульфатного типу. Причому смороду вже активно використовуються в лікувальних цілях у Білгород-Дністровськиий, курортах Затока і Сергіївка.
У районі Очакова і Морського виявлена і гарно вивчена в бальнеологічному відношенні

 
 

Цікаве

Загрузка...