WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Експертна грошова оцінка земель ТзОВ «Дельта» в м.Тульчин Вінницької області - Дипломна робота

Експертна грошова оцінка земель ТзОВ «Дельта» в м.Тульчин Вінницької області - Дипломна робота

4

Дипломна робота:

Експертна грошова оцінка земель ТзОВ "Дельта" в м.Тульчин Вінницької області

ЗМІСТ

Стор

ВСТУП

6

РОЗДІЛ 1 ПРАВОВА ТА НОРМАТИВНО – МЕТОДИЧНА БАЗА ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬ

9

1.1 Правові основи земельно – оціночних робіт

9

1.2 Використання результатів грошової оцінки земель та нормативно-методичні документи, які її визначають та регулюють

14

1.3 Процедура виконання експертної та грошової оцінки земель

18

РОЗДІЛ 2ХАРАКТЕРИСТИКА ОБ'ЄКТА ОЦІНКИ

20

2.1 Загальні відомості про населений пункт

20

2.2 Характеристика земельної ділянки

22

2.3 Характеристика існуючої забудови на земельній ділянці

23

РОЗДІЛ 3 ПРИНЦИПИ ОЦІНКИ ТА МАРКЕТИНГОВИЙ АНАЛІЗ РИНКУ РЕГІОНУ

25

3.1 Оновні принципи оцінки

25

3.2 Інвестиційна привабливість регіону

27

3.3 Ринок нерухомості

32

РОЗДІЛ 4 МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ЕКСПЕРТНОЇ ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

32

4.1 Загальні принципи

33

4.2 Методичний підхід, що базується на капіталізації чистого операційного доходу

35

4.3 Методичний підхід , що базується на зіставленні цін продажу подібних земельних ділянок

36

4.4 Методичний підхід , що базується на врахуванні витрат на земельні поліпшення

39

4.5 Методика грошової оцінки.

40

РОЗДІЛ 5 ВИЗНАЧЕННЯ ОЦІННОЇ ВАРТОСТІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

40

5.1Вибір та обгрунтування методичних підходів до визначення оцінної вартості

43

5.2 Розрахунок оцінної вартості земельної ділянки за методичним підходом , що базується на зіставленні цін продажу подібних земельних ділянок

47

5.3 Розрахунок оцінної вартості земельної ділянки за методичним підходом , що базується на врахуванні витрат на земельні поліпшення.

50

5.3.1 Розрахунок вартості існуючих будівель витратним підходом

51

5.3.2 Визначення накопиченого зносу

33

5.3.3 Розрахунок залишкової вартості заміщення існуючих будівель та споруд

54

5.4 Визначення розміру орендної ставки

56

5.5 Розрахунок чистого операційного доходу

60

5.6 Розрахунок ставки капіталізації

62

5.7 Розрахунок чистого операційного доходу і витрат пов'язаних з будівництвом та обслуговування будівель

64

5.8 Узгодження результатів отриманих різними методичними підходами

66

РОЗДІЛ 6 ЕКОНОМІКА І ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ

72

6.1 Організаційна структура управляння виробництвом

72

6.2 Склад робіт з оцінки

72

6.3 Оформлення результатів оцінки

76

6.4 Складання кошторису

77

РОЗДІЛ 7 ОХОРОНА ПРАЦІ

79

РОЗДІЛ 8 ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

88

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

91

ВИСНОВКИ

94

РЕФЕРАТ

Дипломна робота: " Експертна грошова оцінка ТзОВ "Дельта" в м.Тульчин Вінницької області" Ковальова М.В. - дипломна робота. Кафедра природокористування, кадастру та ГІСТ - Коломия, ПВНЗ "Інститут управління природними ресурсами", 2009. 94 с.тект. част., 8 рис., 14 табл., 34 джерел, 4 арк. графіч. част.формату А1. Мова українська.

В дипломній роботі розглянута правова та нормативна методична база експертної грошової оцінки земель, правові основи земельно-оціночних робіт, сфера використання результатів експертної та грошової оцінки земель та нормативно-методичні документи, які їх визначають та регулюють, процедура виконання грошової оцінки земель населених пунктів.

Подано опис об'єкта оцінки, загальна характеристика місцерозполо-ження, загальні відомості про населений пункт, ідентифікація прав ласно-сті, характеристика земельної ділянки та існуючої забудови.

Охарактеризовані методичні основи експертної оцінки, загальні положення та методичні підходи експертної грошової оцінки.

Визначено оцінну вартість земельної ділянки за обраними методичними підходами .

.

ВСТУП

Основний базис усіх процесів життєдіяльності суспільства в політичній, економічній, соціальній, виробничій, комунальній, екологічній та інших сферах - земля має вартість, оцінка якої є умовою нормального функціонування і розвитку багатоукладної економіки. З часу проголошення земельної реформи в Україні якісно змінились земельні відносини, структура землеволодінь і землекористувань, запроваджено плату за землю, оренду земельних ділянок, їх купівлю-продаж, дарування, міну, що зумовило запровадження грошової оцінки земель.

Необхідність в достовірній оцінці вартості земельних ділянок мають як державні й муніципальні органи виконавчої влади при управлінні земельними ресурсами, здійсненні перспективного розвитку населених пунктів, проведенні раціональної земельної і податкової політики, так і приватні суб'єкти земельного права при здійсненні різного роду цивільно-правових угод із землею.

Грошова оцінка земель є економічним механізмом земельних відносин , приватизації земельних ділянок, земельно-іпотечного кредитування, оподаткування та становлення ринку землі. отже, актуальність її останнім часом зростає, а сфери застосування розширюються. Земельним кодексом встановлено два різновиди грошової оцінки земель в Україні: нормативна та експертна.

Нормативна грошова оцінка різних категорій земель використовується, в основному, для цілей оподаткування. Багаторічний досвід застосування нормативної грошової оцінки як бази визначення величини податку свідчить, що покладені в основу нормативної грошової оцінки методичні підходи відповідають сучасним уявленням про вартість землі, створюють належні умови для ефективного і об'єктивного оподаткування земельних ділянок. однак методика грошової нормативної грошової оцінки земель не повною мірою відповідає темпам реформування земельних відносин (особливо в аграрному секторі економіки) і потребує подальшого вдосконалення .

Основним призначенням експертної грошової оцінки є безпосередня підтримка ринку землі, яка полягає у встановленні оцінної вартості земельних ділянок при здійсненні різного роду трансакцій з земельними ділянками (купівля-продаж, оренда, іпотека, дарування, наслідування, міна тощо). нормативно-методичне забезпечення експертної грошової оцінки дає можливість встановлювати різні види оцінної вартості земельної ділянки: ринкову, стартову при проведенні аукціонів, заставну, ліквідаційну та інші види діяльності.

Грошова оцінка земель і державний земельний кадастр – це нерозривно пов'язані між собою категорії. З одного боку, грошова оцінка земель є однією із складових державного земельного кадастру, з другого, - дані державного земельного кадастру є інформаційною базою для проведення грошової оцінки земель. Таким чином, стосовно грошової оцінки земель державний земельний кадастр виступає як в ролі замовника на виконання робіт з грошової оцінки, так і постачальника інформації, необхідної для здійснення грошової оцінки.

Комплекс заходів щодо проведення державного земельного кадастру включає грошову оцінку земель, як завершальний етап кадастрових робіт, результати якого дають інформацію про цінність як всього земельного фонду держави, регіонів, так і окремих земельних ділянок.

В процесі грошової оцінки використовуються дані про: місцезнаходження земельної ділянки, її площу, конфігурацію та просторову орієнтацію (наприклад, відносно червоних ліній, схилів, берегів тощо); характер рельєфу земельної ділянки; рівень облаштування та земельні поліпшення; якісні характеристики ґрунтів; рівень забрудненості та шумності; відстань до центру населеного пункту, транспортних комунікацій та інше. Особливе значення при здійсненні грошової оцінки має інформація про цільове призначення земельної ділянки, фактичне функціональне використання, правовий режим, включаючи інформацію про право власності, користування (в тому числі право оренди), іпотеку, сервітути, заборони на відчуження, інші обмеження та обтяження прав щодо розпорядження та користування земельною ділянкою.


 
 

Цікаве

Загрузка...