WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Монетарна політика в країнах з перехідною економікою: Чехії, Угорщині та Польщі - Курсова робота

Монетарна політика в країнах з перехідною економікою: Чехії, Угорщині та Польщі - Курсова робота

факторів:
" ефективність цього процесу залежить від того, як монетарна політика буде підтримуватися фіскальною політикою. Фіскальна політика матиме прямий вплив на внутрішній ринок, всю економіку з експортом, імпортом та обмеженням фіскальних дефіцитів;
" міжнародне середовище - інший важливий фактор, що впливає на успіх цього процесу. Міжнародне середовище розуміють як міжнародні ціни і ціни імпорту в першочергових затратах, таких як сировина і пальне. Міжнародне середовище також прямо впливає на ціни на сільськогосподарську продукцію і, більше того, визначають розміри прямих іноземних інвестицій;
" третій головний фактор, що впливає і детермінує цей процес, - чи буде високоефективним спрямування монетарної політики на вирішення проблем інфляції. Успіх цієї справи залежить від того, чи центральні банки цих країн, а також інституціональне та політичне середовище мають автономність і здатні здійснювати політику щодо інфляції. Спрямування на інфляцію має свої переваги, що забезпечує рівень номінальної ціни для монетарної політики. Це - очевидна мета політики, яку уряд повинен усвідомлювати і її дотримуватися. Це одночасно підвищить ступінь довіри до центральних банків. Нарешті, центральні банки, що дотримуються такої мети, мають уникати інших номінальних цілей.
Реальний обмінний курс у КПЕ, як показує індекс споживчих цін, підвищиться протягом перехідного періоду, який, напевне, триватиме кілька років. Для того, щоб ці країни не втратили конкурентоздатності та уникли серйозних проблем платіжного балансу, необхідно дотримуватися теорії Баласса-Самуельсона. Згідно з нею, зростання продуктивності відрізняється у різних галузях, тоді як фонди заробітних плат мають менше відмінностей. Зростання продуктивності відбувається швидше у сферах торгових товарів, ніж неторгових, це впливає на заробітну плату у всіх галузях, і, відповідно, на ціни неторгових товарів відносно торгових, а, як наслідок - швидше піднімається показник споживчих цін. Завдання стабільності буде ліпше виконуватися в режимі фіксованого валютного курсу. Такі методики дадуть змогу країнам з перехідною економікою стати членами Європейського економічного і монетарного союзу.
?
3. Висновки
Країни з перехідною економікою (Чехія, Угорщина і Польща) зіткнулися з багатьма серйозними проблемами у процесах стабілізації та лібералізації, а також з відсталістю грошових ринків. Монетарна політика - головний засіб у процесах макроекономічного планування та соціально-економічного розвитку. Мета монетарної політики полягає у зниженні інфляції у цих країнах до єдиного рівня, а також підготовці їх до вступу в Європейський Союз.
Важливими для розвитку й зростання фінансових ринків відносно ВНП є зміни способів і результатів діяльності монетарної політики, що безпосередньо впливає на інфляцію. Монетарна політика може бути ще сильнішою завдяки своєму впливові на вартість активів, що посилює прямий вплив на процентні ставки і на попит. Однак монетарній політиці потрібно більше часу, щоб її вплив на економіку був відчутним, на відміну від реальних багатств.
Чехія, Угорщина і Польща застосували програму макроекономічної стабілізації і досягли значного прогресу в напрямку стабілізації та лібералізації своєї економіки. Монетарна політика була головним інстру-ментом у цій програмі, вона зробила важливий внесок у стабілізацію, розвиток фінансових установ та ринків цих країн.
Це дуже важливо для цих КПЕ (Чехії, Угорщини й Польщі) у справі зміцнення грошових ринків, забезпечення активнішої фіскальної політики, істотного внеску в соціально-економічне піднесення цих країн. КПЕ інтегруються у світову фінансову систему з дедалі меншими обмеженнями грошових потоків. Ці країни здійснили відносне регулювання цін, використавши "Balassa-Samuelson effects" і провівши структурні реформи лібералізації систем телекомунікацій, енергетики, транспорту та охорони здоров'я.
КПЕ зробили серйозні спроби щодо створення системи, яка б відповідала потребам ринкової економіки (де центральний банк не залежить від уряду), і вони намагаються контролювати інфляцію та зміцнювати національну валюту. Тим часом роль комерційних банків є дуже малою у фінансуванні інвестиційної діяльності.
Оскільки приєднання КПЕ Центральної і Східної Європи до Європейського економічного і монетарного союзу все ще триває, нагальними є потреби в рішеннях щодо монетарної політики, таких як: якого типу система потрібна для їх економічного розвитку та вступу в члени Європейського економічного і монетарного союзу. Створення Європейського економічного і монетарного союзу стало новим поштовхом для КПЕ. Вони дуже зацікавлені в приєднанні до єврозони, що надасть їм багато економічних переваг, враховуючи нижчі премії за ризик, процентні ставки і трансакційні витрати. Мета макроекономічної та монетарної політик полягає у подоланні економічних бар'єрів, стабілізації економіки та лібералізації ринків, можливості швидшого приєднання до Європейського економічного і монетарного союзу.
?
Література
Gianaris V. Nicholas, (2001): "The Balkans and the European Union" in (eds). Buitros George and Korres George European Integration: Limits and Prospects, MacMillan Press, London.
Halpern Laszlo and Charles Wyploszs, (1997): "Equilibrium Exchange Rates in Transition Economies", International Monetary Fund Staff Papers, December, pp. 430-461.
Jilek Josef and Jirma Jilkova, (1998): "The Reaction of Residents and Nonresidents to the Widening of the Intervention Bank of the Czech Koruna", Eastern European Economics, January-February, pp. 66-81.
Kornai Janos, (1997): Struggle and Hope: Essays on Stabilization and Reform in Post-socialist economy, Edward Elgar.
Masson, R. Paul, Miguel A. Savastano and Sunil Sharma, (1997): "The Scope for Inflation Targeting inDeveloping Countries", International Monetary Fund Working Papers, WP/97/130, October.
McDonough J. William, (1997): "A Framework for the Pursuit of Price Stability", Federal Reserve Bank of New York Economic Policy Review, August, pp. 1-7.
Meyendorff Anna and Edward A. Synder, (1997): "Transactional Structures of Bank Privatization in Central Europe and Russia", Journal of Comparative Economics, August, pp. 5-30.
OECD (2000): Various Data and Reports and Policy, Paris, France.
OECD (2000): Economic Outlook, June, Paris, France.
Slay Ben, (1996): Polish Banks on the Road of Recovery", Post-Soviet Geography and Economics, October, pp. 511-522.
Synder A. Edward and Roger C. Kormendi, (1997): "Privatization and Performance of the Czech Republic's Komercni Banka", Journal of Comparative Economics, August, pp. 97-128
Szapary Gyorgy and Zoltan M. Jakab, (1998): "Exchange Rate Policy in Transition Economies: the Case of Hungary", Journal of Comparative Economics, December, pp. 691-717.
Szapary Gyorgy, (2001): "Transition Countries' Choice of Exchange Rate regime in the Run-up to EMU Membership", Finance and Development, International Monetary Fund, June, pp. 26-29.
United Nations, (2001): Human Development Report.
Wellisz Stanislaw, (1997): "Inflation and Stabilization in Poland, 1990-1995" in Macroeconomic Stabilization in Transition Economies, Mario I. Blejet and Marko Skreb (eds.), Cambridge University Press.
Williamson John, (1991): "Advice on the Choice of an Exchange Rate Policy", in Exchange Rate Policies in Developing and Post-Socialist Countries, E. M. Claassen (ed.) ICS press, pp. 395-403.
World Bank, (2001): World Development Report, Washington.

 
 

Цікаве

Загрузка...