WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Нова економіка і моделі її формування в Україні - Дипломна робота

Нова економіка і моделі її формування в Україні - Дипломна робота

Charles Wyploszs, (1997): "Equilibrium Exchange Rates in Transition Economies", International Monetary Fund Staff Papers, December, pp. 430-461.
Jilek Josef and Jirma Jilkova, (1998): "The Reaction of Residents and Nonresidents to the Widening of the Intervention Bank of the Czech Koruna", Eastern European Economics, January-February, pp. 66-81.
Kornai Janos, (1997): Struggle and Hope: Essays on Stabilization and Reform in Post-socialist economy, Edward Elgar.
Masson, R. Paul, Miguel A. Savastano and Sunil Sharma, (1997): "The Scope for Inflation Targeting in Developing Countries", International Monetary Fund Working Papers, WP/97/130, October.
McDonough J. William, (1997): "A Framework for the Pursuit of Price Stability", Federal Reserve Bank of New York Economic Policy Review, August, pp. 1-7.
Meyendorff Anna and Edward A. Synder, (1997): "Transactional Structures of Bank Privatization in Central Europe and Russia", Journal of Comparative Economics, August, pp. 5-30.
OECD (2000): Various Data and Reports and Policy, Paris, France.
OECD (2000): Economic Outlook, June, Paris, France.
Slay Ben, (1996): Polish Banks on the Road of Recovery", Post-Soviet Geography and Economics, October, pp. 511-522.
Synder A. Edward and Roger C. Kormendi, (1997): "Privatization and Performance of the Czech Republic's Komercni Banka", Journal of Comparative Economics, August, pp. 97-128
Szapary Gyorgy and Zoltan M. Jakab, (1998): "Exchange Rate Policy in Transition Economies: the Case of Hungary", Journal of Comparative Economics, December, pp. 691-717.
Szapary Gyorgy, (2001): "Transition Countries' Choice of Exchange Rateregime in the Run-up to EMU Membership", Finance and Development, International Monetary Fund, June, pp. 26-29.
United Nations, (2001): Human Development Report.
Wellisz Stanislaw, (1997): "Inflation and Stabilization in Poland, 1990-1995" in Macroeconomic Stabilization in Transition Economies, Mario I. Blejet and Marko Skreb (eds.), Cambridge University Press.
Williamson John, (1991): "Advice on the Choice of an Exchange Rate Policy", in Exchange Rate Policies in Developing and Post-Socialist Countries, E. M. Claassen (ed.) ICS press, pp. 395-403.
World Bank, (2001): World Development Report, Washington.
Ніколас Цоуніс
ДОСВІД ЧЛЕНСТВА ГРЕЦІЇ У ЄС
Резюме
Подані кількісні аспекти оцінювання результатів вступу Греції у ЄС, вплив на рівень добробуту та торгівлю цієї країни і сформульовані засоби, за допомогою яких можна передбачити вплив вступу у ЄС інших країн-кандитатів. Обґрунтовані статичні та динамічні аспекти впливу вступу Греції у ЄС. Обчислення статичних впливів показало, що мало місце створення "чистого" торгівельного обороту сумою у 1,6 мільярдів доларів, що становило близько 44% від річного ВВП Греції до її вступу у ЄС. Було також досліджено, що 86% від валового торгівельного обороту становить внутрішня торгівля, в той час, як 84% від сукупної диверсифікації торгівлі є диверсифікація зовнішньої торгівлі, такі результати відповідають положенням теорії митного союзу. Аналіз динамічних впливів продемонстрував, що вступ Греції у ЄС спричинив плутанину у різноманітних галузях економіки. Як показало це дослідження, вступ Греції у ЄС мав благотворний вплив приблизно на дві третини галузей економіки. Однак, в загальному, показники інтеграційного процесу, які були отримані, приблизно дорівнюють одиниці, а це означає, що динамічний вплив вступу Греції у ЄС був мінімальним.
Ключові слова:
Греція, ЄС, країни-кандидати.
1. Вступ
З економічної точки зору, вступ Греції в ЄС у 1981 році був історичною подією. Вперше митний союз був створений розвиненими країнами із високим рівнем доходу та країною із середнім рівнем доходу, такою, як Греція .
У літературі є чимало спроб кількісно та якісно обчислити економічні наслідки вступу Греції в ЄС. У 1991 році Пламмер [Plummer] дослідив статичний вплив вступу, використовуючи ex-post модель росту імпорту (Вердурн [Verdoorn] та ван Бохов [van Bochove]: 1972) для визначення торговельного обороту та диверсифікації торгівлі, після вступу Греції у ЄС. Він виявив, що торговельний оборот Греції мав позитивну динаміку завдяки виробництву сільськогосподарської продукції, в той час, як диверсифікація торгівлі була спричинена в більшості випадків виробництвом промислових товарів та напівфабрикатів. А у 1988 році Джіанітіс [Giannitis], досліджуючи "частку реального споживання", виявив, що вступ Греції призвів до суттєвої диверсифікації торгівлі сільськогосподарськими товарами із третіх країн до кран ЄС, збільшуючи водночас частку імпорту сільськогосподарських та промислових товарів із ЄС. Ці наслідки автор пояснює проведенням Європейським Союзом Спільної Сільськогосподарської політики (ССП) та зменшенням впливу протекціоністських заходів на продукти споживання. Катос [Katos] (1982), навпаки, проаналізував всі можливі наслідки впливу економічної інтеграції Португалії, Іспанії та Греції у ЄС на добробут цих країн враховуючи динамічні впливи на зміну відносної ефективності, до якої призвело, згідно моделі ex ante, посилення іноземної конкуренції у 1970 та 1973 роках. Він дійшов висновку, що динамічні впливи інтеграції цих трьох країн із ЄС гранично малим, в той час, як вступ Греції до ЄС може і зовсім не мати ніякого впливу на сукупний ВВП ЄС. Однак, він дослідив, що вступ Греції може спричинити збільшення сільськогосподарського ВВП ЄС до 3.1 %, але зменшення промислового ВВП до 0.41 %. Пізнішими є праці Маттаса [Mattas] та Цоувелекаса [Tzouvelekas] (1999), які вважають, що вступ Греції у ЄС має як позитивний, так і негативний вплив на економіку цієї країни. Вони також виявили, що найвагомішими перевагами є бюджетні трансфери, в основному завдяки ССП, що позитивно відобразилось на доходах фермерів. З іншого боку, вони дослідили, що на торговельний баланс негативний вплив мали лібералізація торгівлі, суттєве зростання цін на сільськогосподарську продукцію та внутрішній тиск інфляції.
Метою цієї роботи є кількісний аналіз впливів торгівлі та рівня добробуту Греції на її вступ у ЄС та обґрунтування засобів визначення впливу вступу країн-кандидатів у ЄС. Досвід Греції у її інтеграції у ЄС може полегшити шлях вступу у Союз нових країн-кандидатів із такими несхожими із ЄС типами економіки, як і у Греції . У даній праці вивчаються як статичні, так і динамічні впливи. Статичні впливи вступу аналізуються за допомогою ex-post моделі, в той час, як всі можливі динамічні впливи (зміни відносної ефективності, спричинені зростанням конкуренції та ефект масштабу) на обсяги виробництва Співдружності після вступу Греції у ЄС, вивчаються за допомогою моделі ex-ante. Структура цієї праці є наступною: у другому розділі наведена методологія аналізу статичних впливів інтеграції і використаних даних та кількісне визначення торговельного обороту і торговельної диверсифікації відхилень, спричинених вступом Греції у ЄС.

 
 

Цікаве

Загрузка...