WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Нова економіка і моделі її формування в Україні - Дипломна робота

Нова економіка і моделі її формування в Україні - Дипломна робота

майбутньому до Європейського Союзу. Успіх цього процесу залежить від таких трьох факторів:
" ефективність цього процесу залежить від того, як монетарна політика буде підтримуватися фіскальною політикою. Фіскальна політика матиме прямий вплив на внутрішній ринок, всю економіку з експортом, імпортом та обмеженням фіскальних дефіцитів;
" міжнародне середовище - інший важливий фактор, що впливає на успіх цього процесу. Міжнародне середовище розуміють як міжнародні ціни і ціни імпорту в першочергових затратах, таких як сировина і пальне. Міжнародне середовище також прямо впливає на ціни на сільсь-когосподарську продукцію і, більше того, визначають розміри прямих іноземних інвестицій;
" третій головний фактор, що впливає і детермінує цей процес, - чи буде високоефективним спрямування монетарної політики на вирішення проблем інфляції. Успіх цієї справи залежить від того, чи центральні банки цих країн, а також інституціональне та політичне середовище мають автономність і здатні здійснювати політику щодо інфляції. Спрямування на інфляцію має свої переваги, що забезпечує рівень номінальної ціни для монетарної політики. Це - очевидна мета політики, яку уряд повинен усвідомлювати і її дотримуватися. Це одночасно підвищить ступінь довіри до центральних банків. Нарешті, центральні банки, що дотримуються такої мети, мають уникати інших номінальних цілей.
Реальний обмінний курс у КПЕ, як показує індекс споживчих цін, підвищиться протягом перехідного періоду, який, напевне, триватиме кілька років. Для того, щоб ці країни не втратили конкурентоздатності та уникли серйозних проблем платіжного балансу, необхідно дотримуватися теоріїБаласса-Самуельсона. Згідно з нею, зростання продуктивності відрізняється у різних галузях, тоді як фонди заробітних плат мають менше відмінностей. Зростання продуктивності відбувається швидше у сферах торгових товарів, ніж неторгових, це впливає на заробітну плату у всіх галузях, і, відповідно, на ціни неторгових товарів відносно торгових, а, як наслідок - швидше піднімається показник споживчих цін. Завдання стабільності буде ліпше виконуватися в режимі фіксованого валютного курсу. Такі методики дадуть змогу країнам з перехідною економікою стати членами Європейського економічного і монетарного союзу.
3. Висновки
Країни з перехідною економікою (Чехія, Угорщина і Польща) зіткнулися з багатьма серйозними проблемами у процесах стабілізації та лібералізації, а також з відсталістю грошових ринків. Монетарна політика - головний засіб у процесах макроекономічного планування та соціально-економічного розвитку. Мета монетарної політики полягає у зниженні інфляції у цих країнах до єдиного рівня, а також підготовці їх до вступу в Європейський Союз.
Важливими для розвитку й зростання фінансових ринків відносно ВНП є зміни способів і результатів діяльності монетарної політики, що безпосередньо впливає на інфляцію. Монетарна політика може бути ще сильнішою завдяки своєму впливові на вартість активів, що посилює прямий вплив на процентні ставки і на попит. Однак монетарній політиці потрібно більше часу, щоб її вплив на економіку був відчутним, на відміну від реальних багатств.
Чехія, Угорщина і Польща застосували програму макроекономічної стабілізації і досягли значного прогресу в напрямку стабілізації та лібералізації своєї економіки. Монетарна політика була головним інстру-ментом у цій програмі, вона зробила важливий внесок у стабілізацію, розвиток фінансових установ та ринків цих країн.
Це дуже важливо для цих КПЕ (Чехії, Угорщини й Польщі) у справі зміцнення грошових ринків, забезпечення активнішої фіскальної політики, істотного внеску в соціально-економічне піднесення цих країн. КПЕ інтегруються у світову фінансову систему з дедалі меншими обмеженнями грошових потоків. Ці країни здійснили відносне регулювання цін, використавши "Balassa-Samuelson effects" і провівши структурні реформи лібералізації систем телекомунікацій, енергетики, транспорту та охорони здоров'я.
КПЕ зробили серйозні спроби щодо створення системи, яка б відповідала потребам ринкової економіки (де центральний банк не залежить від уряду), і вони намагаються контролювати інфляцію та зміцнювати національну валюту. Тим часом роль комерційних банків є дуже малою у фінансуванні інвестиційної діяльності.
Оскільки приєднання КПЕ Центральної і Східної Європи до Європейського економічного і монетарного союзу все ще триває, нагальними є потреби в рішеннях щодо монетарної політики, таких як: якого типу система потрібна для їх економічного розвитку та вступу в члени Європейського економічного і монетарного союзу. Створення Європейського економічного і монетарного союзу стало новим поштовхом для КПЕ. Вони дуже зацікавлені в приєднанні до єврозони, що надасть їм багато економічних переваг, враховуючи нижчі премії за ризик, процентні ставки і трансакційні витрати. Мета макроекономічної та монетарної політик полягає у подоланні економічних бар'єрів, стабілізації економіки та лібералізації ринків, можливості швидшого приєднання до Європейського економічного і монетарного союзу.
Література
Abarbanell, Jeffery S. and John P. Bonin, (1997): "Bank Privatization in Poland: the case of Bank Slaski", Journal of Comparative Economics, August, pp. 31-61.
Bartlett, L. David, (1997): The Political Economy of Dual Transformations: Market Reform and Democratization in Hungary, University of Michigan Press.
Begg David, (1997): "Monetary Policy during Transition: Progress and Pitfalls in Central and Eastern Europe, 1990-1996", Oxford Review of Economic Policy, Special Issue: Economics of Transition in Eastern and Central Europe, Summer, pp. 33-46.
Bonin P. John and Bozena Leven, (1996): "Polish Bank Consolidation and Foreign Competition: Creating a Market-oriented Banking Sector", Journal of Comparative Economics, August, pp. 52-72.
Brada C. Joseph and Ali M. Kutan, (1999): "The Persistence of Moderate Inflation in the Czech Republic", Post-Soviet Geography and Economics, March, pp. 121-134.
Cottarelli, Carlo and Gyorgy Szapary, (1998): Moderate Inflation: the Experience of Transition Economies, Washington: International Monetary Fund and National Bank of Hungary.
Commission of the European Communities (1999): Various Reports, Brussels.
Darvas Zslot and Szapary Gyorgy, (2000): "Financial Contagion in Five Small Open Economies: Does the Exchange Rate Regime Really Matter?", International Finance, volume 3, pp. 25-51.
Desai M. Raj, (1996): "Reformed Banks and Corporate Governance in the Czech Republic", Post-Soviet Geography and Economics, October, pp. 463-494.
Dittmar Robert, William T. Gavin and Finn E. Kydland, (1999): "Price Level Uncertainty and Inflation Targeting", July-August, pp. 23-33.
Gianaris V. Nicholas, (2001): "The Balkans and the European Union" in (eds). Buitros George and Korres George European Integration: Limits and Prospects, MacMillan Press, London.
Halpern Laszlo and

 
 

Цікаве

Загрузка...