WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Нова економіка і моделі її формування в Україні - Дипломна робота

Нова економіка і моделі її формування в Україні - Дипломна робота

Азії, як показано в діаграмі 13. Якщо Таїланд, наприклад, спеціалізується на виробництві окремих частин для Східної Азії в цілому, то Малайзія, у свою чергу, спеціалізується на виробництві різноманітних частин для Східної Азії. Взаємне постачання чи обмін різними частинами, виготовленими в різних країнах Східної Азії, сприяє розквіту інтеррегіональної торгівлі, як зафіксовано в діаграмах 1, 2 і 13.
Таблиця 3, діаграми 9 і 10 показують забезпечення філіалів японських компаній у Східній Азії. Місцеве забезпечення включає внутрішнє забезпечення поставками з японських та інших філій корейських або китайських фірм. Матсушітська група Малайзії, наприклад, яка виробляє 5% валового національного продукту Малайзії й експортує 2% малайзійського експорту, має за мету збільшення місцевого постачання, зменшення імпорту та розширення експорту на інший східноазіатський ринок.
Філії японських компаній роблять внесок на посилення місцевого забезпечення і зростання внутрішніх виробничих об'єднань. Імпорт з Японії є стратегічно важливим, оскільки в межах певної місцевості відсутня основна продукція, провідна технологія і грошові вклади. Наприклад, протонові машини залежать від мітцубіських двигунів, що імпортують з Японії.
Місцеве постачання, як і імпорт з Японії, становить щонайменше 80% сукупного забезпечення в таблиці 3, але постійно збільшується кількість імпортованої продукції з "третіх" країн. Серед імпортованої продукції з "третіх" країн імпорт з Азії зростає із 45% у 1986 р. до 74% у 1996 р., стрибок на 19% за декаду. Це показує інтрарегіональну торгівлю з огляду на імпорт, забезпеченийміжкордонним розширенням японської мережі поставок.
Таблиця 4, діаграми 11 і 12 по черзі показують торгівлю (збут) чи експорт філій японських компаній в Азії. Хоча місцевий продаж становить найбільшу частку, експорт у треті країни перевищує експорт у Японію і зростає з 1990 р. до 1996 р. Серед предметів ввезення у "треті" країни експорт в Азію становив 59% у 1996 р., збільшившись з 43% у 1986 р. (табл. 4). Експорт в Азію включає також експорт в інші азіатські країни, формуючи таким чином азіатську мережу поставок. Такою є інтра-регіональна торгівля з огляду на сферу експорту.
Імпорт з Японії (табл. 3) перевищує експорт в Японію (табл. 4) з торговим балансом на користь Японії. Предмети, які експортує Японія, становлять менш ніж 20% усього експорту, хоча предмети, які імпортує Японія, становлять щонайменше 40% усього імпорту філій японських фірм. Південно-Східна Азія існує як типова країна з високим рівнем обігу в економіці (економіка типово залежна від поставок імпорту в плані зростання виробництва й експорту). Імпорт з Японії є необхідним для місцевого виробництва й експорту. Предмети імпорту перетворюються в предмети експорту за рахунок високого рівня технологій філіалів японських компаній в Південно-Східній Азії.
По суті, таблиці 3 і 4 і діаграми 9-12, які повністю відповідають діаграмам 1-4, чітко показують важливу роль, яку відіграють філії японських фірм у сприянні інтеграції де-факто. Інтрарегіональна торгівля базується не на політичних правилах, а на спільній стратегії філій японських компаній, що діють у світі. На завершення, економічній інтеграції де-факто Східної Азії, особливо Південно-Східної Азії, значно сприяють філії японських компаній.
Таблиця 3. Постачання філій японських фірм у Східній Азії (%)
1986 1990 1996
Місцеве постачання 42 50 40
Імпорт з Японії 45 39 40
Імпорт із "третіх" країн 13 11 19
1986 1990 1996
Імпорт
з
"третіх"
країн Північна Америка 15 8 7
Південна Америка 3 6 1
Азія 45 54 74
Середній Схід 1 3 7
Європа 4 12 4
Океанія 30 12 2
Африка 2 5 1
Таблиця 4. Торгівля філій японських фірм в Азії (%)
1986 1990 1996
Місцеві продажі 55 64 58
Експорт у Японію 16 16 19
Експорт у "треті" країни 30 20 23
1986 1990 1996
Експорт
в
"треті"
країни Північна Америка 35 30 16
Південна Америка 1 1 1
Азія 43 48 59
Середній Схід 3 2 1
Європа 15 16 8
Океанія 1 2 1
Африка 1 1 0
"Треті" означає "не місцеві" і "не японські"
Джерело: MITI, Kaigai Toushi Toukei Yourann, різні видання.
Діаграма 9. Забезпечення філіалів японських фірм в Азії
Діаграма 10. Імпорт з "третіх" країн японськими компаніями в Азії
Діаграма 11. Торгівля філій японських фірм в Азії
Діаграма 13 ілюструє інтрарегіональну торгівлю у сфері автомобільних частин. Те, що припускають у табл. 3 і 4, діаграмах 10 і 12, пояснюється у діаграмі 13. Взаємні поставки частин здійснюють серед чотирьох країн АКПСА (Малайзія, Таїланд, Індонезія і Філіппіни) під контролем МНК. Кожна з чотирьох спеціалізується на великомасштабному виробництві певних типів частин і компонентів і залежить від інших країн, особливо членів АКПСА; інші частини і компоненти - під керівництвом МНК. З АКПСА Four надходять частини і компоненти в Японію, Корею та інші країни для сприяння роботі автомобільних організацій. Роль Японії є важливою і як ринку, і як виробника. Японія також має користь від всеазіатської мережі. Також глибоко задіяні японські підприємства малого і середнього бізнесу. МНК керують зростаючим комплексом філіалів. Динаміка ринку працює добре. Мережева співпраця серед локалізованих компаній проявляється в міжнародних угодах, які посилюють інтеграцію де-факто в Східну Азію.
Діаграма 12. Експорт у "треті" країни філіалами японських фірм в Азії
Діаграма 13. Мережа виробництва автомобільних частин у Східній Азії
(включення японських МНК і підприємств малого і середнього бізнесу в міжкраїнний поділ праці у Східній Азії (Модель Plug-In для Південно-Східної Азії))
Джерело: Мої власні інтерв'ю у Таїланді, Малайзії та Індонезії; Агентство малого та середнього бізнесу, "Звіт про інтернаціоналізацію малого бізнесу", грудень 1997 р.
8. Висновок
Східноазіатська інтеграція (типу АКПСА) у багатьох аспектах відзірняється від інтеграції типу ЄС. Відмінності можна згрупувати таким чином:
Європа Порівняння Східна Азія (АКПСА)
Інтеграція де-юре Основна особливість Інтеграція де-факто
Жорстка Організація Вільна
Політика Рушійна сила Ринок
Ведуча Роль уряду Сприятлива
Невід'ємна, стала Концепція спільноти Невластива, слабка
Мала Відмінність політичної системи Велика
Розвинуті країни Члени Країни, що розвиваються
Уряди Промоутери інтеграції Головна мережа (особливо японських фірм)
Збільшується Інтрарегіональна торгівля Зростає
Мала Інтрарегіональне розходження в доходах Велика
Небагато Неформальні додаткові бізнес-стосунки Багато
Відносно закрита Регіоналізм Відносно відкрито
Обширна Прибутки від вільної торгівлі Велика
Так Присутність ЄС Так
Незважаючи на відмінності чи труднощі, інтрарегіональна торгівля у Східній Азії зросла. Яким чином? Різноманітні нові дані статті підтримують думку про те, що японські мультинаціональні компанії відіграють значну роль як

 
 

Цікаве

Загрузка...