WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Нова економіка і моделі її формування в Україні - Дипломна робота

Нова економіка і моделі її формування в Україні - Дипломна робота

інвестори здійснили позитивний вплив на національну економіку. Головні учасники ринки не вкладають свої інвестиції в італійські термінали лише для того, щоб отримувати прибутки від рент, що в кінцевому результаті призводить до маржинальної ролі національної портової промисловості. Навпаки, ці інвестиції здійснюються через недостатність внутрішнього ринку та для розвитку портового руху і галузей промисловості, пов'язаних із портами. Збільшення інтересу великих компаній до головних портів України на основі правил ринку може бути також і середньотривалою стратегією для розвитку руху контейнерів і модернізації найосновніших терміналів, замість того, щоб, не визначивши пріоритетів, інвестувати державні гроші у кожен порт, що до того був важливим, навіть у партнерстві із місцевими компаніями, які нині займаються імпортом та експортом в українських терміналах.
За таким сценарієм деякі основні тенденції, які спостерігаються на ринку контейнерних термінальних засобів, можна взяти за основу для подальшого розвитку руху транспорту. Крім цього, технологічні та управлінські інновації в транспорті, переважно сухопутному, призвели до збільшення накладок потенційних зон ринку окремих портів, а це - до очевидного збільшеннярівня конкуренції між ними. Це позначилось на зменшенні та вирівнюванні термінальних тарифів, збільшенні якості послуг (мається на увазі показники виробничої потужності та надійності), збільшенні пропозиції (здатності постачання).
Рис. 5. Основні квоти іноземних компаній в Італійських контейнерних терміналах
Джерело: пряме опитування.
4. Марсель (Франція) та Одеса (Україна): подібні ознаки географічного простору та місцевої динаміки
Особливості морських реґіонів - "морський фактор" - відіграють значну роль у розвитку Приморських реґіонів Італії, Франції та України. Велика частина виробництва, транспорту, інфраструктур, а також соціального життя невід'ємно пов'язана з морем. Україна, що має вигідне розташування біля Чорного та Азовського морів, належить до таких країн. Крим, особливо його південний берег - "Cote d'Azur" - потенційно привабливий як для населення України, так і для населення з інших країн Східної Європи. Одеса, де здійснюють активну ділову та економічну діяльність, є також туристичним і культурним центром. Тобто, це місто має такі переваги: за своїми видатними місцями та видовищністю воно подібне до Марселя, найбільшого порту Середземноморського побережжя.
Мета статті - аналіз встановлення правомірності передачі досвіду та знань, набутих Францією, особливо того, що стосується портового міста Марселя (найбільшого порту Середземноморського побережжя Франції), Одесі (Україна) та її внутрішнім районам. Ми досліджуватимемо питання транспортних мереж і високошвидкісних мереж.
У глобальній перспективі географічний простір України та Франції можна відзначити подібними ознаками: з одного боку, територія обох країн приблизно однакова (територія України становить 603 700 км2, а територія Франції - 550 000 км2), а з іншого, кількісність населення обох країн загалом також однакова (58 млн. у Франції та 50 млн. в Україні), навіть якщо демографічна динаміка цілком протилежна (зниження показників чисельності населення в Україні та великий приріст населення у Франції). Але проаналізувавши дещо глибше, можна віднайти чимало інших схожих елементів: південний кордон України, як і південний кордон Франції, проходить у відкритому морі. На цих побережжях великі міста створили обширну економічну зону на власне побережжях і внутрішніх районах: Марсель у Франції та Одеса в Україні. У цих двох містах, які є містами-партнерами (близнюками), нараховують понад мільйон жителів, що посилює відповідність аналізу, і вони є основними аспектами розвитку.
Навіть якщо історично Одеса доволі молода - у 1994 р. вона відсвяткувала своє 200-річчя від заснування французом Армандом-Емануелем дю Плессі, герцогом Рішельє - порівняно із 26-столітнім Марселем грецького походження (Мазілія) - ці території мають схожі характеристики та особливості динамізму, що відрізняє їх від інших міст країни: сильне почуття незалежності та автономії місцевих жителів Марселя і типовий південний акцент, що використовується як "вхідний квиток" і "вирізняльний знак", як і глибока пристрасть до місцевої футбольної команди залишаються специфічною культурою, що ґрунтується на змішуванні різних національностей та іммігрантів, готовності розвивати міжнародні зв'язки, здійснювати активну портову діяльність , упроваджувати дух ініціативи та інновацій. Крім цього, існують території, доволі віддалені від столиці (Києва чи Парижу) чи традиційно економічно-динамічних зон. Це зона Північного Па-де-Кале, Іль-де-Франс та Париж, Ліон, Захід і Південний Захід у Франції; Київ, Харків, Дніпропетровськ, Львів і Донбас в Україні. Одеса та Марсель знаходяться на відстані майже 600 та 800 кілометрів від своїх столиць, що передбачає специфічні види мобільності: першим є сильна привабливість як Одеси, так і Марселя щодо відпочинку, а це означає підвищений сезонний попит на мобільність на шляхах Південної Франції, які дуже переповнені у цей період, та на залізничний транспорт (проблемами якого у цей період є високі показники замовлень, введення додаткових поїздів, переповнення...), другим є високий показник міграції людей пенсійного віку, і, нарешті, професійна мобільність, пов'язана із наявністю інфраструктур для конґресів і семінарів, що спостерігається у Марселі та Одесі.
Доволі цікаво було б коротко розглянути стратегію Марселя щодо транспорту для того, щоб побачити, чи можна запропонувати використати досвід цього міста для Одеси та України.
Основна роль транспорту в Марселі:
доступність, транспортні мережі,
внутрішній зв'язок і високошвидкісні поїзди
Економічна теорія висвітлила основну роль інфраструктур у реґіональному та місцевому розвитку (Б'єйль, 1986 р.). Припущення про те, що ефект поляризації відбувається разом з економічним зростанням (Перру), підтверджує, що останній переважно має більший вплив на міста, віддалені від столиці. Доведемо це на прикладі Одеси та Марселя. Без проведення спеціальної державної політики такі офцентри переживатимуть процес дезіндустріалізації та занепад транспортних інфраструктур і, найперше, державних інфраструктур - освіти, охорони здоров'я. Це є надзвичайно важливим: по-перше, щодо "впливу доходу" - заощадження часу, збільшення мобільності, прибутків від зростання продуктивності, кращого розташування ресурсів і більшої конкурентоспроможності, а по-друге, щодо "впливу можливості" - змушеної мобільності, нових потреб, економіки агломерації, позитивних зовнішніх факторів. Нещодавно науковці висвітлили роль цих інфраструктур щодо людського капіталу (ендогенна теорія зростання Солови), а це навчальні центри, науково-дослідна діяльність, нині доволі динамічна у Марселі.
Перший урок, який можна отримати з досвіду Марселя, це реальна важливість транспортної галузі та розвитку транспортної

 
 

Цікаве

Загрузка...