WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Виробництво електроламп в Україні. Перспективи і проблеми - Реферат

Виробництво електроламп в Україні. Перспективи і проблеми - Реферат

світильники зовнішнього освітлення спеціалісти поділяють на джерела світла для вулиць, доріг, парків, будинків і споруд.
Упевнено можна сказати, що зростання обсягів буде дуже неоднорідним, але в деяких секторах (архітектурне і дизайнерське освітлення) воно може досягти десятків разів.
Останнім часом відзначалося помітне зростання попиту на промислові світильники, що оператори ринку пояснюють деяким підвищенням обсягів промислового будівництва. Тож передбачається, що ці тенденції збережуться і в майбутньому.
А обсяги продажу зовнішніх світильників (вуличне, паркове й архітектурне освітлення) за 2000-2001 роки збільшилися в десятки разів. У цій галузі існує чи не найбільший потенціал для розвитку ринку світильників. Щоправда, економічний ефект від його реалізації наші можновладці ще не готові осягнути. Тим часом світова практика свідчить, що гарне освітлення вулиць, доріг і автострад скорочує кількість прикрих подій на них у темний час доби приблизно на 30%.
Важливим сегментом ринку зовнішнього освітлення є так зване архітектурне освітлення. Воно зараз швидко інтегрується в дизайн висотних офісних споруд, супермаркетів і котеджів, стаючи невід'ємною його частиною. Цю продукцію останнім часом продають тільки разом з індивідуальним проектом, тому замовниками на ці світильники є і компанії, які хочуть вигідно підкреслити будинок у вечірній час (непоганий, до речі, вид реклами), іприватні особи, які одержують продукцію для свого житла.
Одним з домінуючих чинників у збільшенні обсягів продажу архітектурного освітлення оператори ринку називають приклад Москви, вдале освітлення якої викликає заздрість у "батьків" багатьох міст. Як зауважила київський архітектор Олена Олійник, порівняно iз сяючою нічною Москвою Париж опівночі виглядає глухою провінцією.
Попри те, що коло потужних вітчизняних виробників обмежується тернопільською "Ватрою" і заводом "Світлотехніка" (м. Бровари поблизу Києва), їм належить левова пайка ринку - 65-70%. Окрім них, виготовленням світильників займаються близько сотні невеликих компаній, які здебільшого випускають найменш складну продукцію - точкові і побутові світильники (люстри, бра та ін.) У цьому випадку виробництво найчастіше зводиться до складання світильників з імпортних комплектувальних.
Полку невеликих виробників прибуло після обвалу гривні восени 1998 року, коли цим бізнесом зайнялися деякі імпортери. Наприклад, фірма "Люмен", що входить до групи компаній "Елотек", з 1998 року випускає світильники растрові, вмонтовані, накладні, люмінесцентні і для звичайних помешкань, і для приміщень з підвищеною вологістю і запиленістю.
Потужних імпортерів зараз нараховується не набагато більше, ніж великих виробників. Криза серпня 1998 року стала сильним ударом для імпортерів світлотехніки. Лише торік деякі з них вийшли на докризові обсяги продажу. Серед найбільших імпортерів варто назвати київські фірми "М. І. К. Шорр" (зовнішні та інтер'єрні світильники), "Лайт-Люкс" (інтер'єрні світильники), "ТІКО" та дніпропетровську компанію "Солар". Основу їхнього асортименту, як і українського імпорту загалом, становить продукція відомих солідних марок - німецьких Erco, Bega і Limburg, італійських Artemide і Flos. У західному регіоні продається багато продукції польських виробників, випущеної зазвичай за ліцензіями провідних світових фірм. Проте польський вплив на український ринок у цілому незначний.
Чималий інтерес становить імпорт світильників з Білорусі та Росії, який ще пару років тому перебував, так би мовити, на нулі. Зараз присутність цієї продукції на українському ринку вже відчувається. І хоча асортимент у білорусів та росіян біднуватий, але за рахунок цінової політики в найближчому майбутньому вони зможуть скласти серйозну конкуренцію і вітчизняним, і провідним світовим виробникам.
________________________________________
Попит: пік припадає на закінчення будівельного сезону
Найбільші закупівлі освітлювальної техніки здійснюють будівельні та дизайнерські фірми у великих містах
Як свідчить практика, покупцями світильників для офісів і магазинів, промислових світильників, а також зовнішнього освітлення у 85- 90% випадків є корпоративні клієнти. У секторі ж інтер'єрного освітлення, навпаки, 90% покупців - індивідуали. Група корпоративних клієнтів досить неоднорідна. Приблизно 50% становлять будівельні і ремонтно-будівельні організації, 25-30% - роздрібна торгівля, решта - підприємства й організації, що є кінцевими споживачами продукції.
Успішний продаж товарів для новоселів взагалі, а світильників зокрема, залежить від того, наскільки добре архітектори і проектувальники поінформовані про їхні властивості і можливості. У цьому зв'язку можна вважати дуже успішним рекламним ходом проведення у вересні фестивалю "Архітектурне світло". "Продавці світла" дуже дохідливо і наочно продемонстрували зодчим сучасні підходи в освітленні, нові тенденції, можливості світильників.
На думку операторів ринку світлотехнічної продукції, приблизно 40-50% обсягів продажу припадає на Київ, друге місце займає Дніпропетровський регіон, далі йдуть регіони Східної України (Донецьк, Харків), трохи відстає південь країни (Одеса, Крим). Звичне останнє місце в цьому "рейтингу" належить Західній Україні, куди малими, але численними партіями завозять продукцію з Польщі.
У продавців освітлювальної техніки є свої пікові і мертві сезони. Якщо в інших сегментах будівельного ринку в листопаді-грудні життя завмирає, то в освітлювальному ці місяці є одними з найпродуктивніших. Таку специфіку

 
 

Цікаве

Загрузка...