WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Управління парком повітряних суден авіакомпанії - Реферат

Управління парком повітряних суден авіакомпанії - Реферат

початком розробки плану стосовно ППС.
Макропідхід полягає в приведенні до балансу трьох параметрів: ASKs, RPKs та коефіцієнту загрузки [2]. Екстраполювання значень будь-яких двох з цих показників дозволить визначити третій.
Необхідно досягти якомога близького балансу між АSKs, які авіакомпанія може забезпечити та ASKs, які потрібні для досягнення цільових коефіцієнтів загрузки. Прогноз має брати до уваги зміни попиту, коефіцієнту загрузки та інтенсивності використання ПС (впливає форма мережі, вимоги технічного обслуговування та час, необхідний для відновлення розкладу).
Мікропідхід передбачає визначення факторів, які визначають коефіцієнти загрузки окремих рейсів. Побудована мікромодель може використовуватися для тестування різних варіантів перевізної здатності, тобторозміру ПС. Однак моделі перерозподілу попиту є надійними лише для короткотермінових прогнозів, оскільки умови ринку швидко змінюються (додаються та вилучаються маршрути, з'являються та зникають нові типи ПС та конкуренти). Недоліком мікропідходу є потреба у великих обсягах точних даних, які потребують значного часу, знань та досвіду для їх обробки.
Необхідно також визначити критерії вибору пасажирами авіакомпанії, які стосуються типу ПС, наприклад комфортність крісел, розклад та репутація авіакомпанії, пунктуальність виконання рейсів, спектр послуг на борту, безпека польотів, тарифи та інші (ІАТА).
Необхідно зважати також на те, що іноді попит може перевищувати перевізну здатність ПС (адже попит прогнозується з певною ймовірністю), а відтак попит, який перевищує наявну перевізну здатність ПС і отримав в іноземній літературі назву спілл (spill), призведе до втрати прибутку [2]. Тому потрібно проаналізувати залежність між кількістю спілу та величиною перевізної здатності ПС. При цьому потрібно враховувати як загрузку ПС загалом, так і салонів окремих класів.
Іншою проблемою є ситуації, коли велике ПС виконує рейс в одному напрямку по маршруту в момент, коли попит досягає піку, а повертається в зворотному напрямку - коли пік пройшов. Тому, плануючи ППС потрібно враховувати відношення пікового попиту до найнижчого попиту (peak-to-low ratio). Коливання попиту можуть спостерігатися протягом одного дня, тижня, сезонів або року.
Отже однією з основних проблем в управлінні ППС є пошук компромісу між мінімізацією кількості типів ПС на маршруті та узгодження перевізної здатності ПС з коливаннями попиту.
Після того, як визначено обсяг спілу, можна визначити коефіцієнт загрузки, а відтак прийняти рішення стосовно зміни конфігурації ПС або його типу, частоти рейсів, переведення ПС на інші мережі або рейси.
Планування ППС головним чином зосереджене на процесі розподілу попиту, який є стратегічним питанням, а вже потім на процесі розподілу ППС, який є тактичним. Все ж варто інтегрувати елементи операційної діяльності, такі як розробка розкладу та планування технічного обслуговування, в мікромодель розподілу попиту хоча б на короткотерміновий період.
При прогнозуванні попиту, а відповідно в плануванні ППС, необхідно враховувати долю авіакомпанії на ринку та дослідити фактори, які впливають на її величину, що, безумовно, вимагатиме вивчення конкурентів авіакомпанії.
Важливим елементом в управлінні ППС є докладне вивчення наявних пропозицій ПС на ринку (а саме документації, яка містить інформацію стосовно характеристик ПС), процесу укладання контрактів з основними виробниками та їх умов.
Варто зазначити, що і Boeing, і Airbus виробляють ПС в рамках концепції "сім'ї ПС", що означає максимальний ступінь уніфікації технології експлуатації та конструкції ПС однієї лінійки. Економія витрат завдяки спільним характеристикам ПС в межах однієї лінійки може бути як на етапі введення ПС в парк, так і на етапі його експлуатації. Важливо розрізняти економію витрат за рахунок розміру ППС (економія масштабу) та за рахунок подібності в конструкції та експлуатації [2].
Також необхідно докладно дослідити вимоги регулюючих органів, таких як FAA (Federal Aviation Authority), EASA(European Aviation Safety Agency), інших міжнародних організацій, а також Міністерства транспорту України, які можуть впливати на прийняття рішень стосовно ППС (наприклад, максимально допустима кількість крісел в салоні, кількість льотного екіпажу та стюардів).
Необхідно визначити та дослідити аеродромні характеристики ПС, які можуть мати вплив на вибір типу ПС для експлуатації у визначених аеропортах. Також потрібно дослідити умови навколишнього середовища, таких як сила та напрям вітру, нахил злітно-посадкової смуги, температура, опади, висота злітно-посадкової смуги над рівнем моря та висота атмосферного тиску, та їх вплив на процес прийняття рішень стосовно вибору типу ПС.
Також важливо проаналізувати вплив принципів організації повітряного руху на вибір типу ПС.
Необхідно звернути увагу на те, що є деякі особливості в експлуатації ПС з двома двигунами відповідно до вимог правил ETOPS (Extended Twin Operations), вплив яких на вибір типу ПС та ефективність його експлуатації необхідно дослідити.
Відомо, що зі збільшенням віку ПС зростають експлуатаційні витрати. Отже, необхідно визначити ряд критеріїв, згідно яких подальша експлуатація ПС перестає бути рентабельною. Після цього потрібно прийняти рішення щодо подальшої долі ПС. Альтернативними варіантами можуть бути: списання ПС, продаж, здача в оренду, переобладнання у вантажне ПС і т.д. Вибір того або іншого варіанту залежить від ряду факторів, таких як: чи є ПС власним або орендованим, якою є ціна подібних ПС на вторинному ринку і т.д.
Висновки. Таким чином, системне управління парком повітряних суден протягом всього життєвого циклу ПС в парку на основі економічної ефективності є досить новим підходом, який потребує вирішення ряду проблем.
Список літератури:
1. Straight and level: practical airline economics / Stephen Holloway. - Ashgate Publishing, Ltd., 2003. - 631 p.
2. Buying the big jets: fleet planning for airlines / Paul Clark. - Ashgate Publishing, Ltd., 2007. - 246 p.
3. Current market outlook (2006-2026)- www.boeing.com
4. Global market forecast: the future of flying (2007-2026) - www.airbus.com

 
 

Цікаве

Загрузка...