WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Проблеми становлення національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті України - Реферат

Проблеми становлення національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті України - Реферат

організації та забезпеченні клірингових розрахунків,здійснюються успішні спроби направлені на інтеграцію закордонних методів роботи до національних суб'єктів авіатранспортної діяльності. Такі дії мають в національній авіатранспортній галузі різноколірне відношення. Частина авіакомпаній та агентств вирішують брати учать в закордонних проектах, інша зайняла позицію очікування. Це насамперед пов'язано з кредитоспроможністю серед авіакомпаній та технологією роботи агентств. Від найбільш великих підприємств туристичної агентської галузі з розгалуженою мережею постачальників послуг по всій Україні для участі у закордонних проектах вимагається суттєві капіталовкладення, та втрату частини дрібних субагентів що не матимуть спроможності акредитуватися як локація продажу у міжнародній асоціації авіатранспортних організацій ІАТА (International Aviation Transport Association).
Саме високі витрати на інтеграцію до структури закордонних схем реалізації проїзних документів являє собою недосконалість та непридатність її до української галузі авіатранспортних послуг що неминуче призведе до залежності національної галузі від закордонних глобальних корпорацій.
Тому, автором дослідження було поставлено за мету обґрунтувати необхідність створення національної системи взаєморозрахунків, розробити організаційну структуру та методику роботи, порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійснені продажу проїзних і перевізних документів на авіаційному транспорті. А також вивчити можливості та напрямки діяльності авіатранспортних підприємств для участі у реалізації та продажах за новітніми методами та схемами електронної комерції.
Щодо створення системи взаєморозрахунків в Україні, автором в попередніх роботах було розглянуто все поле проблем, що виникають при рішенні цього завдання. Зрозуміло, що одним з основних завдань при створенні системи взаєморозрахунків є розробка взаємопов'язаних економічних показників діяльності галузі, прив'язаних до існуючої законодавчої бази держави. Рекомендовано при Державній комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та керування за товарно-грошовим обігом (при Кабінеті Міністрів України) створити робочу групу по експертизі проектних рішень у системах масового обслуговування на транспорті.
Автором в попередніх роботах було проаналізовано спектр питань, пов'язаних з новітніми схемами реалізації ресурсів авіакомпаній. Також розглядалися проблеми на шляху до впровадження обігу електронного квитку на території України. В ході вивчення проблеми, було встановлено, що в умовах України впровадження електронного квитку, за яким працюють міжнародні авіакомпанії, вимагає наявність центрального тикетингу, який на даний час в належному стані існує тільки в рамках системи BSP (Billing and Settlement Plan). В роботі ведеться аналіз щодо розгортання системи центрального тикетингу на території України що в першу чергу відповідає інтересам національних суб'єктів авіаційної галузі, адже затримка у впроваджені її може поставити під удар конкурентоспроможність вітчизняних авіаперевізників на міжнародному ринку.
Метою створення автоматизованої технології взаєморозрахунків, є забезпечення умов для своєчасного і якісного задоволення попиту на авіаперевезення, а також удосконалення організації обслуговування пасажирів, створення технічних і технологічних умов для роботи авіаперевізників в умовах ринкових відносин. Основні задачі системи:
керування пасажирськими авіаперевезеннями, включаючи технологію резервування перевезень, організацію продажу перевезень на нейтральних бланках перевізної документації, реєстрацію пасажирів в аеропортах вильоту рейсів авіакомпаній;
взаєморозрахунки між учасниками процесу перевезень (авіакомпанії, агенти в справах продажу), включаючи розрахунки через клірингові процедури.
Система розрахована на впровадження сучасної і конкурентноспроможної автоматизованої системи для бронювання пасажирських місць, керування відправленнями, перевезеннями, тарифами, організації проведення взаєморозрахунків, надання користувачам необхідної інформації. Впровадження системи дозволить продавати місця на рейси різних авіакомпаній, забезпечить доступ до реалізації різних наземних та супутніх послуг, дозволить авіакомпаніям ефективно конкурувати один з одним, досягти міжнародних стандартів у наданні послуг, забезпечити ефективну систему взаєморозрахунків.
Можливості системи взаєморозрахунків розробляються для обробки фондів, видачі і використання перевізної документації і наступного їхнього контролю та виписки рахунків, що відправляються в інші компанії і надходять з інших авіакомпаній, виконання на цій основі взаємних заліків і платежів між всіма учасниками перевізного процесу за виконані один одному послуги.
Висновки. Отже, система повинна забезпечити бронювання місць і продаж авіаквитків, як на внутрішні, так і на міжнародні рейси, забезпечити технологію взаєморозрахунків, замовлення турів, бронювання готелів і надати інші послуги населенню, забезпечити роботу у міжнародних стандартах, організувати взаємодію з закордонними системами аналогічного призначення і глобальних розподільних систем.
Створення національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті з вищевикладеними функціональними можливостями підвищить конкурентоспроможність вітчизняних суб'єктів авіатранспортних перевезень, за допомогою захисту національних інтересів, перед закордонними потужними авіакомпаніями. В умовах нестійкої роботи авіакомпаній України, що супроводжується реорганізацією авіапідприємств, відсутності сучасної авіаційної техніки і стрімкого старіння існуючої, а в зв'язку з цим невисокими темпами росту авіаційних перевезень, порівняно з закордонними темпами, відсутності достатніх засобів на радикальну реорганізацію авіаційної транспортної діяльності такий варіант представляється найбільш доцільним.
Список літератури:
1. Елагин В.Т. Дзюбенко Е.Н, Украинская индустрия авиаперевозок (проблемы и развитие) // Проблемы системного подхода в экономике. - К. КМУГА, 1998. - с. 3-6
2. Кулаев Ю.Ф. Экономика гражданской авиации Украины. Монография. - К: Издательство "Феникс", 2004 - 667с.: ISDN 966-651-139-8
3. Костромина Е.В. Экономика авиакомпаний в условиях рынка. - М.: НОУ, ВКШ, "Авиабизнес", 2002. - 304с.
4. Кононова Л.Н. Оцінка конкурентноздатності авіакомпаній на авіатранспортному ринку України. Автореф. Дис. Канд. Економ. Наук: 08.07.04 / НАУ. - К., 2002 - 16 с.
5. Жебка В.В. Методичні аспекти маркетингових досліджень конкурентної позиції авіакомпанії "Аеросвіт" в галузі авіаперевезень // Проблеми інформатизації та управління. - К: КМУЦА, 203. - Вип 7. - с. 28-32
6. Переверзєва С.А. Основные тенденции развития авиакомпаний. (по материалам ICАО и IАТА) // Проблеми підвищення ефективності авіаційної інфраструктури. - К: НАУ, 1998. - Вип.. 3. - С. 80-85.

 
 

Цікаве

Загрузка...